Pawłowski: Nie ma presji wyniku

11.05.2018 (21:07) | Banan | slaskwroclaw.pl | skomentuj (2)
Tadeusz Pawłowski: Wszyscy zawodnicy są zdrowi i będą do mojej dyspozycji na meczu z Piastem, również Mariusz Pawelec. W najbliższych dwóch spotkaniach chcemy wygrać, Nie chcę z kolei, żeby wiązano relację pana Żelema z moją osobą. Zawsze się dogadywaliśmy i nie chcę tego tematu poruszać.


 

Nie ma młodych i starych. Jutro wyjdzie najlepszy skład, na jaki nas stać. Jeżeli jakiś młody zawodnik będzie zasługiwać na grę, to wyjdzie w pierwszym składzie. To sztuka zarządzania ludźmi. Nie mogę kogoś wystawić do skład, bo jest w młodym wieku. My nie mamy ogrywać piłkarzy, my mamy wystawić najlepszych piłkarzy i wygrywać.

Na początku mieliśmy mecze o wszystko. Teraz, mimo że nie ma presji wyniku, to udało nam się nawiązać taki kontakt z drużyną, że wiemy, że nasi piłkarze nie odpuszczą do końca. Przykładowo mecz z Pogonią był naszym najlepszym spotkaniem w tym sezonie według Indeksu InStat.

Przede wszystkim mocno skupiamy się na sferze psychicznej i idziemy w kierunku pełnej motywacji przed każdym meczem. Myślę, że to nam się udaje, ponieważ mamy fajną atmosferę. To widać nie tylko w zespole, ale też wśród wszystkich pracowników klubu.

Czy Kosecki powinien jechać na Mundial? To nie do mnie pytanie. Selekcjonerem kadry jest Adam Nawałka i to on ustala kadrę. Kosa jest w bardzo dobrej formie, ale nie chcę nic sugerować. Niedługo poznamy listę zawodników i wszystko się okaże.

Zespół U19, grający w Centralnej Lidze Juniorów, może osiągnąć historyczny sukces, bo za taki uważam awans do półfinałów. Chcemy im w tym pomóc i gdybym tego nie zrobił, byłby to nietakt z mojej strony. Również patrzymy na rezerwy, ponieważ chcemy uzyskać awans do III ligi. Pracujemy dla dobra klubu i na tych trzech frontach chcemy uzyskiwać dobre wyniki. Sztandarową drużyną jest jednak I zespół.

Uważam, że Pałaszewski zrobił ogromny postęp i jest jeszcze młodym zawodnikiem. Widać jego grę taktyczną, czyli ma bardzo dużo fajnych prostopadłych piłek, co pokazał ostatnio w meczu. Wciąż jednak popełnia błędy. Polska liga jest fizyczna, Maciek nie ma warunków jak Rieder, niemniej chcemy sprawić, żeby był wartościowym piłkarzem, jeśli chodzi o młodzieżową reprezentację.

Idealną pracą akademii jest wprowadzanie co roku jednego wychowanka do składu. U nas zadebiutowało kilku takich piłkarzy, ale nie każdy da nam jakość, jakiej oczekujemy. Po sezonie na pewno znów usiądziemy i porozmawiamy na ten temat. Mogę już powiedzieć, że na pewno na obóz pojadą juniorzy, którzy wyróżniają się w zespole U19. Zabierzemy również jednego zawodnika, który wyróżnia się w jeszcze młodszych rocznikach.

KOMENTARZE
~krzych(2018-05-12 10:48:09)
Co racja to racja! Powodzenia, trenerze!
~jzw(2018-05-12 10:21:27)
Hej Śląsk! ---p.dyr. Akademii =WKS= p. trenerze TAK trzymać! Za rok może trzy do zespołu WKS dojdzie jeszcze 6 -7 wychowanków Ślaska Wrocław, a wtedy ziszcza się marzenia fansWKS = Jak w 20 lat temu Manchester United - TO wychowankowie tego klubu zrobią jego wielkość Hej Śląsk! .
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane