Co słychać u zgód?

09.05.2018 (21:29) | adrdan95 | skomentuj (1)
Lechia Gdańsk walczy o utrzymanie, a Miedź Legnica, Motor Lublin o Opawa są jedną nogą ligę wyżej. Co jeszcze słychać u naszych zgód?


 

Lechia Gdańsk

Gdańszczanie przegrali dwa na trzy ostatnie spotkania. Porażki sprawiły, że w Gdańsku zaczęto mocno obawiać się o ligowy byt. Jednak w ostatnim meczu przyszła wyczekiwana wygrana, która dała Lechii większy spokój w końcówce sezonu, bo do utrzymania brakuje jej już tylko punktu, a do rozegrania są jeszcze dwa mecze.

Lwy Północy przegrały mecze ze Śląskiem Wrocław (1:3) i Bruk-Betem Termaliką (0:1). Z kolei zwycięstwem zakończyło się domowe spotkanie z Piastem Gliwice (2:0).

Następny mecz: Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk, sobota 12 maja godz. 15:30 (LOTTO Ekstraklasa – Grupa spadkowa – Kolejka 36)


Miedź Legnica

W ostatniej kolejce Nice I Ligi zakończyła się seria Miedzianki, która wynosiła dziewięć meczów ligowych bez porażki. Sposób na zespół z Legnicy znalazł jego były trener Ryszard Tarasiewicz, który obecnie prowadzi GKS Tychy. Miedź mecz z tyszanami przegrała 0:1.

Przed spotkaniem z zespołem z Tychów legniczanie rozgromili na własnym boisku 6:1 ostatni w tabeli Ruch Chorzów.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Miedź zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, a jej przewaga nad trzecią drużyną wynosi pięć punktów.

Dzisiaj (tj. 9 maja) Miedź rozgrywa domowe spotkanie z Olimpią Grudziądz. Do przerwy legniczanie niespodziewanie przegrywali 0:1. Więcej o tym meczu w następnym „Co słychać u zgód?”.

Następny mecz: Górnik Łęczna – Miedź Legnica, niedziela 13 maja godz. 19:00 (Nice I Liga – Kolejka 31)
Motor Lublin

Lublinianie wygrali swoje trzy ostatnie spotkania. W pokonanym polu zostawili Spartakus Daleszyce, MKS Trzebinia i Sołę Oświęcim. Rywali tych pokonali odpowiednio 5:0, 2:1 i 3:0. Zwycięstwa te pozwoliły na zrównanie się ilością punktów z liderem Resovią Rzeszów. Oba zespoły mają po 55 oczek, a nad trzecią drużyną mają dwa punkty przewagi.

Po 38 latach została zerwana zgoda Motoru Lublin i Chełmianki Chełm. Zgoda została zerwana po spotkaniu grup decyzyjnych obu klubów. Stosunki pomiędzy oboma klubami pozostają neutralne.

Następny mecz: Wiślanie Jaśkowice – Motor Lublin, piątek 11 maja godz. 17:00 (III Liga – Grupa IV – Kolejka 28)

Opawa

Opawianie w ciągu dwóch ostatnich tygodni rozegrali trzy spotkania, których wyniki znacząco przybliżyły ich do awansu. W tych trzech meczach Opawa dwukrotnie wygrywała (Zizkov i Varnsdorf) i zanotowała jeden remis (Ceske Budejovice).

Opawa po 26 ligowych spotkaniach jest liderem Dywizji 2 i na cztery kolejki przed końcem sezonu ma, aż dziewięć punktów przewagi. Daje to opawianom niezwykły spokój w końcówce sezonu, ponieważ do zagwarantowania sobie promocji do 1. Ligi wystarczą im zaledwie trzy oczka.

Następny mecz: Olympia Prague – Opawa, sobota 12 maja godz. 10:15 (Dywizja 2 – Kolejka 27)

KOMENTARZE
~voytazzz(2018-05-10 17:45:08)
Fajnie ze sa skroty!!!!!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane