Pawłowski: To nie jest szczyt naszych możliwości

30.04.2018 (21:22) | Dominik Szpik | skomentuj (0)
Zapis konferencji prasowej trenera Śląska Wrocław Tadeusza Pawłowskiego po meczu z Lechią Gdańsk.


 

Podsumowanie spotkania:
Na początku gratuluje Marcinowi Robakowi setnej bramki w ekstraklasie. Piękny wyczyn. Trzeba zauważyć też dobrą grę Jakuba Koseckiego, taką grę na którą czekaliśmy. Początek meczu był troszkę niepewny w naszym wykonaniu, Lechia lepiej operowała piłką. Później trochę zmieniliśmy taktykę bo nastawiliśmy się na grę z kontry, dzięki czemu mieliśmy dużo miejsca na skrzydłach. Zdobyliśmy przepiękne bramki. W drugiej połowie poszliśmy w niski pressing żeby mieć okazję do kontry bo Lechia powinna nas atakować i mieliśmy szanse podwyższyć gdzie Pich z metra przestrzelił. Bardzo się cieszę, zdobyliśmy trzy bramki, stworzyliśmy dobre widowisko. To co sobie zakładamy czyli walkę o górną część tabeli i nie spoglądanie za siebie a przed siebie udaje nam się realizować. Przed meczem mówiłem zespołowi że nadszedł czas zrobić widowisko, zagrać odważniej. Było też kilka fajnych kombinacji jak ta zakończona strzałem w poprzeczkę po akcji Pich-Chrapek. Myślę, że rozwijamy się dalej, to nie jest kres naszych możliwości. Ten zespół stać na jeszcze lepszą grę. Krok po kroku i wszyscy są zadowoleni. Widać było radość fanów na trybunach i to nas cieszy. Czas przeprosić fanów za to co się działo w poprzedniej części sezonu i to było bardzo dobre podziękowanie.

Sytuacja zdrowotna Riedera:
Nie ma tam nic groźnego. Rozmawiałem z nim w szatni, jest na chodzie. Na pewno jego gra w pomocy bardziej go męczy bo na tej pozycji trzeba więcej biegać. Przez ten okres gdzie grał na stoperze nie musiał tyle biegać. Trzeba mu dać czas żeby przestawił się na tą pozycję. Myślę, że będzie do dyspozycji w następnym meczu.

Czy 9 miejsce to cel Śląska na tą chwilę?
Tak. Od początku mówiłem, że naszym celem jest zajęcie jak najwyższego miejsca w tabeli. W tej chwili chyba dogoniliśmy już Arkę czyli możemy jeszcze zrobić krok dalej. Dlatego gdy za 4 dni gramy kolejny mecz, już od jutra zaczynamy regenerację i treningi. Nie chcę nikogo specjalnie wyróżniać bo nawet mimo tego, że Augusto był mało widoczny dał drużynie bardzo dużo. Dzisiaj na boisku grało wielu zawodników którzy mają kontrakty na następny rok co jest bardzo optymistyczne. Nasz skauting pracuje pełną parą, jeżdżą na mecze. Oglądamy wielu zawodników. Na pewno będą jakieś zmiany ale duża część tego zespołu który grał dzisiaj zostanie z nami na przyszły sezon.

Czy to był najlepszy mecz Śląska za pana kadencji?
Jak całość na pewno tak. Przede wszystkim wygraliśmy w dobrym stylu zdobywając aż 3 bramki. Lechia grała otwartą piłkę. Widowisko mogło się podobać. Na pewno są jeszcze niedociągnięcia, jedni zawodnicy są w wyższej formie drudzy w niższej, ale myślę że to idzie w dobrym kierunku i jako zespół dojrzewamy. Zespół jest coraz głośniejszy w szatni, a to jest oznaką dobrej formy.

Brakuje młodych zawodników na ławce, jaki jest powód ich odstawienia?
Przygotowuje ich do grania dlatego muszą grać po 90 minut w juniorach i II drużynie. W tej chwili ich ogrywamy. Jakbym wziął ich na ławkę to nic im nie daje. Oni sami się frustrowali dlatego Bergier zagrał dwa mecze w CLJ, a Łyszczarz w II zespole. Na dzień dzisiejszy najbliżej debiutu od pierwszej minuty jest Pałaszewski.

Czy młodzi zawodnicy sprawiają problemy wychowawcze?
Nie chciałbym mówić co jest ale tak było i dlatego niektórzy chłopcy muszą wiedzieć że do ekstraklasy nie prowadzi czerwony dywan tylko walka na boisku i dobre zachowanie w stosunku do trenerów.

Czy kiedy Lewandowski będzie w pełni sił, wróci do gry kosztem Cholewiaka w pierwszej jedenastce?

Lewandowski był długo kontuzjowany i nie grał. W piątek na treningu była gra która wyglądała bardzo dobrze i mówiłem że chcę żebyśmy to przenieśli dziś na boisko. Miałem przeczucie, że będzie wygrana. Nie chciałbym mieszać na tej pozycji. Mateusz jest wypożyczony dlatego będziemy z nim rozmawiać na temat jego przyszłości w Śląsku. Wolę żebyśmy inwestowali w naszych młodych wychowanków np. Łuczaka na tej pozycji. Dyrektor sportowy na pewno będzie rozmawiał z zawodnikami.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane