Po utrzymanie! Zapowiedź meczu: Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

29.04.2018 (21:55) | adrdan95 | skomentuj (1)
Do poniedziałkowego meczu Lechia Gdańsk będzie przystępować jako ostatnia bezpieczna drużyna w tabeli. Gdańszczanie mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Śląsk w przypadku jutrzejszej wygranej (30 kwietnia) praktycznie zapewni sobie utrzymanie.

Na mecz z Lechią do składu WKS-u do kadry meczowej wrócą Augusto, który ostatnio leczył uraz, a także Jakub Kosecki po zawieszeniu za kartki. Z drużyną trenują Mateusz Lewandowski i Adam Kokoszka. Drugi z nich grał w sobotnim meczu rezerw z Górnikiem Wałbrzych (2:0).

Lechiści podobnie jak Śląsk od trzech meczów nie zaznali goryczy porażki. Dwa razy pokonali w derbach Trójmiasta Arkę Gdynia (4:2 i 2:1) oraz zremisowali w ostatniej kolejce z Cracovią 0:0. Do dyspozycji trenera Piotra Stokowca na mecz we Wrocławiu będą wracający za nadmiar żółtych kartek Dusan Kuciak, Paweł Stolarski i Daniel Łukasik.

W ostatnich dniach gdańszczanie rozwiązali kontrakty z dwoma zawodnikami. Graczami Lechii nie są już obrońca Gerson i defensywny pomocnik Milen Gamakow. W meczu ze Śląskiem nie zagra również były gracz WKS-u Marco Paixao, który przez obecnego trenera Lechii został zesłany do rezerw. Portugalczyk jest jak dotąd najskuteczniejszym zawodnikiem Lwów Północy. Napastnik ma na koncie 16 bramek tyle samo co najlepszy strzelec Śląska Marcin Robak.

Obecnie najlepszym zawodnikiem Lechii jest brat bliźniak Marco Paixao, czyli Flavio. To on zapewnił wygrane w meczach z Arką. Były zawodnik Śląska strzelił w tym sezonie dziewięć bramek.

Ostatni raz Śląsk podejmował u siebie Lechię w lipcu ubiegłego roku, kiedy to wygrał 3:2. Wrocławianie do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Piotra Celebana i Koseckiego. Jednak siedem minut po przerwie był już remis, a dwa gole dla gości strzelił wspomniany wcześniej Marco Paixao. Zwycięską bramkę dla WKS-u 10 minut przed końcem spotkania strzelił ponownie kapitan wrocławian Piotr Celeban.

Mecz Śląska z Lechią odbędzie się w poniedziałek 30 kwietnia o godz. 18:00 na Stadionie Wrocław. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Eurosport 1.

Sponsor główny Śląska – Zakłady bukmacherskie forBET w poniedziałkowym meczu stawiają na zwycięstwo Śląska (kurs 2.55), remis jest wart 3.10, a wygrana Lechii jest oceniana na 2.90. Te i wiele innych zakładów na jutrzejsze (30 kwietnia) spotkanie można obstawiać TUTAJ.