Wygrana rezerw

29.04.2018 (19:35) | Jacko | skomentuj (1)

Rezerwy Śląska pokonały Górnik Wałbrzych 2:0 (0:0). Wydarzeniem meczu był powrót na ligowe boiska po niemal rocznej przerwie (ostatni wytęp 5.06.2017 w Gliwicach) Adama Kokoszki, który zagrał w I połowie. Wystąpił też Jakub Wrąbel.

Mecz obejrzała spora grupa kibiców, pojawiły się zorganizowane grupy sympatyków obu zespołów i jak rzadko na IV lidze można było usłyszeć przez większą część meczu doping za i przeciw.

Mecz mógł się podobać. Obie drużyny podjęły walkę, przewagę miał Śląsk ale i wałbrzyszanie mieli okazje (m.in.. trafili w słupek). Na bramki musieliśmy jednak czekać aż do 75 minuty. Po akcji wprowadzanego niedawno na boisko Jaroszyńskiego (jego strzał obronił były bramkarz Śląska Damian Jaroszewski) ale dobitka Scaleta była skuteczna. Wynik meczu ustalił w 88 minucie inny zmiennik – Mikołaj Kotfas efektownym strzałem z dystansu.

Skład Śląska: Wrąbel - Sobczak (80’ Kolasa), Poprawa, Kucharczyk, Caliński, Kokoszka (46\' Kotfas), Danielik, Kierkiewicz (70\' Kazimierowicz), Scalet, Łyszczarz, Obiała (55’ Jaroszyński)