Śląsk otwiera się na młodzież!

27.04.2018 (18:04) | Dominik Szpik | skomentuj (0)
W czterech wrocławskich szkołach podstawowych od roku szkolnego 2018/2019 utworzone zostaną klasy sportowe o profilu piłki nożnej pod patronatem Akademii Piłkarskiej WKS Śląsk Wrocław. Na stadionie przy ul. Oporowskiej odbyła się uroczysta prezentacja projektu.


 

Prezes Marcin Przychodny:

Szanowni Państwo mam przyjemność zaprezentować najmłodszą przyszłość Śląska Wrocław, która dzisiaj trenuje pod okiem zawodników i trenerów naszego klubu. Bardzo się cieszę, że jako Śląsk ze współpracą i nadzorem nad szkoleniem dzieci schodzimy bardzo głęboko, bo aż do klas pierwszych szkoły podstawowej. Nie byłoby to możliwe bez osób tu obecnych w szczególności inicjatora pomysłu pana Jarosława Krauze. Bardzo dziękuję panu radnemu nie tylko jako inicjatorowi, ale także przez ostatnie tygodnie ważnemu partnerowi w rozmowach, abyśmy się dzisiaj mogli spotkać i aby to wszystko od pierwszego września miało swój wymiar. Oczywiście nie odbyłoby się to bez dyrektora Departamentu Edukacji we Wrocławiu pana Jarosława Dylewskiego, którego przychylność w zakresie organizacji i części finansowej okazała się nieoceniona. Dziękuję również koordynatorowi całego projektu panu Wojciechowi Błońskiemu i dyrektorom wszystkich szkół zaangażowanych w to przedsięwzięcie, z którymi będziemy partnersko współpracować. Dla nas to naprawdę duża sprawa w aspekcie szkoleniowym, ale i również w zakresie tożsamości gdzie trafiamy do najmłodszych wrocławian już od pierwszej klasy szkoły podstawowej z naszą ofertą i możliwością współpracy oraz kariery w Śląsku Wrocław, co ważne dla chłopców i dla dziewczynek.

Dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Miejskim Wrocławia Jarosław Delewski:

Bardzo się cieszę, że ten projekt dochodzi do skutku. Rozmawialiśmy o tym od dłuższego czasu. Będzie to najwyższej jakości przedsięwzięcie. Jestem przekonany, że to nie tylko posłuży Śląskowi, ale również wrocławskim dzieciakom, zwłaszcza jeżeli chodzi o ich rozwój fizyczny. We Wrocławiu funkcjonuje wiele klas sportowych, tworzymy ciągle nowe, te cieszą szczególnie bo nie będzie bliższych sercu wrocławian niż klasy Śląska Wrocław. Pieczątka klubu będzie na pewno gwarancją wysokiej jakości. Dziękuję Panie prezesie, dziękuję panie przewodniczący za opiekę, dyrektorzy wrocławskich szkół stanęli jak zawsze na wysokości zadania. To będą cztery najlepsze szkoły sportowe, a jedna nawet sportowo-muzyczna, bo Pani dyrektor Grecz Sznajder na wielkiej wyspie uczymy też muzyki. Będą to klasy ponad rejonowe więc zapraszamy serdecznie wszystkich do naboru.

Przewodniczący Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza Jarosław Krauze:

Ja chciałem bardzo serdecznie podziękować panu trenerowi Tadeuszowi Pawłowskiemu, który był szefem Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, gdy ten projekt się rodził. Gdy przyszliśmy z pomysłem, że warto by było we wrocławskich szkołach mieć akademię Śląska Wrocław od razu chwycił pomysł i zaczęliśmy go realizować. W zasadzie minęło pół roku i po tym czasie już jesteśmy na stadionie Śląska i będziemy mogli rozpoczynać prace naboru. Teraz trzeba to wszystko za państwa pośrednictwem, bardzo rozpropagować we Wrocławiu. Pewnie będą przyjeżdżały również dzieciaki z poza Wrocławia, które będą się chciały dostać do tych szkół, aby już 1 września ruszyć pełną parą. Szkół wytypowanych które wybraliśmy i oglądaliśmy z dyrektorem departamentu było znacznie więcej. Pilotaż rusza w 4 najlepszych szkołach, które spełniły nasze oczekiwania i których dyrektorzy chcą to zrobić. Mam nadzieję, że niebawem za rok, za dwa tych potencjalnych punktów, gdzie będzie można napisać Akademia Piłkarska Śląska Wrocław przy szkole….we Wrocławiu będzie znacznie więcej. Przewiduje, że ten projekt świetnie się uda, bo pogoda dzisiaj jest jak na zamówienie dla wszystkich naszych dzieciaków z zerówek i ostatnich roczników przedszkola, czyli nabór gotowy do startu w Akademii Śląska Wrocław. Jeszcze raz dziękuję Tadziowi Pawłowskiemu i całemu Śląskowi Wrocław że wspólnie mogliśmy zrealizować ten projekt.

Trener Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski:

Bardzo mi miło, jestem ogromnie zaszczycony, że minęło zaledwie pół roku i już mamy dzieci na boisku. Wiemy ze w szkoleniu, szczególnie małych adeptów piłki nożnej, najważniejsza jest masowość i połączenie szkoły z zabawą żeby dzieci były jak najwięcej na boisku i bardzo chętnie uprawiały piłkę nożną. Zresztą nie tylko piłkę nożną ale zabawę i co najważniejsze szczególnie w tym młodym wieku jest masowość, czyli jeżeli z roku na rok będą szkoły pod patronatem naszej Akademii WKS-u. To też nie jest przypadek, że ten pierwszy trening pokazowy jest na stadionie przy ulicy Oporowskiej, gdzie jest kolebka i tu rodził się Wielki Śląsk, gdzie grało wielu wybitnych reprezentantów polski, którzy reprezentowali nasz klub i Wrocław. Żeby z tej masowości wyrośli nam przyszli zawodnicy, którzy będą występować na Stadionie Miejskim we Wrocławiu i swoją grą zapełnią ten stadion oraz żebyśmy wychowywali reprezentantów Polski.

Klasy pod patronatem Śląska Wrocław charakteryzuje zwiększona liczba zajęć wychowania fizycznego, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczno-trenerską. Nauczyciele będą ściśle współpracować z trenerami akademii, m.in. w zakresie realizacji programu szkoleniowego. Będzie on dostosowany do wieku dzieci tak, aby z jednej strony zapewniał im dobrą zabawę, a z drugiej wpływał na rozwijanie umiejętności zgodnie z indywidualnymi możliwościami.

Lista szkół, w których powstaną klasy sportowe oraz terminy naborów:

Szkoła Podstawowa nr 33 przy ul. Kolistej 17: 29.05 o godz. 16
Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Inflanckiej 13: 16.05 o godz. 18
Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Wieczystej 105: 17.05 o godz. 17
Szkoła Podstawowa nr 45 przy ul. Krajewskiego 1: 24.05 o godz. 16

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane