Pawłowski: Mówiłem im, żeby nie bali się wygrać meczu

20.04.2018 (21:27) | Pawlak | własne / slaskwroclaw.pl | skomentuj (0)
Tadeusz Pawłowski: Kolejny krok do przodu za nami. Po długim oczekiwaniu wygraliśmy we Wrocławiu, a teraz - po jeszcze dłuższym - mamy zwycięstwo na wyjeździe. Wszyscy wiedzieliśmy, jak bardzo ważny jest to dla nas mecz. Spodziewaliśmy się nerwowej, ostrej gry. Mecz ułożył się nam bardzo dobrze, bo mieliśmy dwa rzuty karne. Sądzę, że były one bezdyskusyjnie słusznie podyktowane.

Powinniśmy lepiej kontrolować mecz. Brakowało więcej biegania i utrzymania piłki na połowie przeciwnika. Rozumiem, że po tak długim okresie niewygrania na wyjeździe jest ta nerwowość. Strzelamy na 1:0, po trzech minutach tracimy bramkę. Mówiłem, żeby nie bali się wygrać bo prowadzimy 2:1.

To był doskonały mecz Jakuba Słowika. Wspaniałe interwencje, bardzo nam dzisiaj pomógł.

Chciałbym, żeby zawodnicy wychodzili na swoich optymalnych pozycjach. Stąd Łuczak był zawodnikiem, który grał na skrzydle. Ma bardzo dobre dośrodkowanie i strzał. Chłopak grał ostatnie dwa lata w III czy IV lidze. Tempo gry i ta atletyczność w ekstraklasie mogło go dzisiaj nieco przerosnąć. Wypełnił swoje zadania. Karny był na nim. Nie wytrzymał fizycznie tego meczu. Jeśli trema go opuści to pokaże nam się jeszcze z dobrej strony.

Nie chciałem sztukować i na skrzydło posyłać Arka Piecha. Mówiłem rezerwowym, że wejdą w drugiej połowie i będą mogli rozstrzygnąć o losach meczu. Cieszę się, że Piech, Pałaszewski i Vacek stanęli na wysokości zadania.