Pawłowski: Za walką muszą iść umiejętności

19.04.2018 (11:52) | peciaq | własne | skomentuj (0)
Przedmeczowa wypowiedź trenera Śląska Tadeusza Pawłowskiego przed meczem z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.


 

Raport zdrowotny. Marcin Robak podobno już w pełni sił, a jak pozostali?

Robak będzie w kadrze, a czy zagra, to zobaczymy. Wczoraj nie uczestniczył w całym treningu. Tam będzie walka i musimy mieć wszystkich zdrowych. Możemy rotować, są Piech i Bergier. Wiadomo, że mamy trochę problemów, bo znowu wypadł Cotra, ma inny trening. Lewandowski wiadomo, Augusto ma uraz mięśnia czworogłowego, no i wypadł Sito.

Czy można prosić o kilka zdań na temat Sito?

Motywowałem zespół, nastawiałem na walkę, by pokazywali, że zasługują na grę w koszulce Śląska. Chciałem, żeby ich rodziny na trybunach były dumne. Nie wiem, czy u Sito było to przemotywowanie. Ten faul był w walce o piłkę. Nie był to jakiś brutalny faul, zaatakował piłkę, ale zabrał też zawodnika. Jego reakcja na pewno nie powinna mieć miejsca, bo w sumie największą sztuką jest bycie agresywnym, ale kontrolować odruchy. Niestety, jest to dla nas wielkie osłabienie. Straciliśmy doświadczonego zawodnika ze środka pola i mamy problem.

Trener Zieliński powiedział, że to mecz na śmierć i życie i walka na noże.

Dla Termaliki. My musimy grać w piłkę, bo widziałem ostatni mecz Śląska na Termalice. W pierwszej połowie nie było gry tylko piłka w górze i walka. My chcemy walczyć, ale przede wszystkim starać się zdominować przeciwnika. Nie dać się sprowokować do samej walki, ale grać w piłkę nożną.

Trenerze, w meczu CLJ z Lechią Gdańsk po raz pierwszy od dłuższego czasu zagrali Łyszczarz i Bergier. Są poważnie brani pod uwagę jeśli chodzi o długi występ w Niecieczy? Zagrali tam po pół meczu.

Łyszczarza nie będzie w kadrze, a Bergier znajdzie się na boisku.

Tim Rieder jest już zdrowy i brany pod uwagę?

Tak, jest zdrowy i zagra od początku.

Niestety wypadł też Kosecki. Czy Cholewiak zagra na obronie?

Chcę zrobić jak najmniej zmian, żeby nie mieszać tak zespołem. Zawodnicy muszą grać na swoich pozycjach i na skrzydle będzie skrzydłowy. Wiem już kto.

Jak drużyna zareagowała po zwycięstwie? Widać to w treningu? Czy uważa pan, że przeciwnik mający nóż na gardle, będzie w jakiś sposób bardziej zmotywowany? Na ile wpływ na spotkanie będzie miała psychologia?

Na pewno zwycięstwo dało nam pewność siebie, bardzo dużo się mówiło o tej naszej serii czy o tej mojej. Na pewno była duża radość, duże zmęczenie, bo w meczu było dużo walki, potem gra w dziesiątkę, ale po zespole widać, że jest głośniejszy. Jak rozmawiają i są weseli, to jest oznaka dobrej formy i fizycznej, i psychicznej. Zakończyliśmy jedną serię, a teraz kolejny krok i trzeba przełamać serię i zwyciężyć na wyjeździe. Na pewno psychologia będzie miała duże znaczenie. Trzeba znowu nastawić zespół na walkę, żeby sprostał walczącej Termalice, ale żeby z tą walką szły umiejętności. Chcemy to połączyć i na pewno już dziś w treningu taką wstawkę wizualizacyjną damy, która pozwoli podejść do spotkania optymistycznie.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane