Raport z wtorkowego treningu

17.04.2018 (16:31) | Dominik Szpik | skomentuj (2)
Wtorkowy trening otwarty dla mediów po wygranym meczu z Sandecją miał inny przebieg niż ostatnio. Nikt nie dostał taryfy ulgowej i wszyscy zawodnicy stawili się na zajęciach.


 

Zaniepokoić mógł brak Djorde Cotry, który zaczął ostatnio trenować na pełnych obrotach, a jego powrót do gry zapowiadany był w ciągu dwóch tygodni. Jak udało się ustalić, z obrońcą Śląska nie dzieje się nic złego. Nie pojawił się żaden nowy uraz, lecz prawdopodobnie udał się na badania kontrolne. Do treningów nie powrócił jeszcze Tim Rieder, którego dopadło mocne przeziębienie. Z tego powodu również nie wystąpił z Sandecją. Indywidualnie ćwiczył za to Marcin Robak - lekkie rozbieganie z trenerem i rozciąganie to maksimum jakie dał z siebie dzisiaj napastnik WKS-u. W podobnej sytuacji trenował Mateusz Lewandowski, jednak on dopiero po drużynowej rozgrzewce rozpoczął indywidualną pracę.

Budującym obrazkiem była obecność legendy Śląska Wrocław Janusza Sybisa, który cały czas krążył wokół zawodników i udzielał wskazówek. Dobrze widzieć, że w klubie pracują ludzie związani historycznie ze Śląskiem i na piłce „zjedli zęby”. Z ciekawostek zasłyszanych w kuluarach warto zaznaczyć postawę Sito Riery po ostatnim meczu. Po rozmowie z Dariuszem Sztylką i decyzji o wystosowaniu oświadczenia klubu sam Sito wpadł na pomysł, żeby zadzwonić do sędziego Piotra Lasyka i przeprosić za swoje zachowanie. Nie usprawiedliwia to oczywiście zachowania zawodnika, jednak postawa ta jest godna odnotowania. Drugą i ostatnią ciekawostką jest fakt, że jako sędzia VAR na meczu z Sandecją zasiadł rodzony brat Macieja Musiała, asystenta Trenera Moskala - Tomasz Musiał. Może nie jest to jakiś wielki skandal, ale warto zwrócić uwagę na bagatelizowanie tego typu spraw przez PZPN.

KOMENTARZE
~corben dallas(2018-04-17 21:50:23)
Co Ty za bzdury piszesz? Faul był a za główkę już go nie zobaczymy w Śląsku więcej. I może dobrze.
~irpol(2018-04-17 17:13:57)
I dlatego var nie widział faulu na Chrapku,ale za to widziano faul Reiry którego nie było...
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane