T. Pawłowski: Chcieliśmy, żeby kibice byli dumni z naszej postawy

15.04.2018 (21:14) | Dominik Szpik | skomentuj (0)
Nareszcie. Długo czekaliśmy na zwycięstwo, ale trzeba mieć cierpliwość. To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Myślę, że będziemy grali coraz lepiej i to będzie się odzwierciedlało w naszych wynikach. Co do meczu, to do czasu czerwonej kartki dla Riery kontrolowaliśmy spotkanie. Mieliśmy więcej okazji do zdobycia bramki i szereg dobrych akcji oskrzydlających. Osiągnęliśmy ciężko wywalczone, ale zasłużone zwycięstwo.


 

Pan daleki jest od wystawiania indywidualnych ocen, ale widać, że jak Kosecki wyzdrowiał, jest o wiele bardziej wartościowym zawodnikiem. Czy takie były założenia, żeby najwyższych stoperów w lidze nękać skrzydłowymi?

Wiedzieliśmy, że będzie dużo miejsca, Sandecja gra 3 obrońców, i że Mraz i Bartosz będą zostawiali dużo miejsca za sobą. Dwa treningi taktyczne poświęciliśmy tylko na grę skrzydłami. Tego oczekiwaliśmy i wiedzieliśmy, że tam będzie szansa, bo bez sensu było grać środkiem, gdzie jest bardzo gęsto. Znaleźliśmy wspólny język z Kubą Koseckim, rozumiemy się bardzo dobrze. Myślę, że w tej chwili gra bardzo pożytecznie dla zespołu, i oby tak dalej. A gol Cholewiaka światowej klasy, bez dyskusji.

Może trener będzie już się wysypiać i wystawiać Cholewiaka na boku obrony?
Tak, byliśmy teraz bardzo spokojni. Mówiliśmy już miesiąc temu, że też patrzymy do przodu i w sumie to był potencjalny kandydat na tę pozycję. Pomógł też los i wypadnięcie nam trzech lewych obrońców dało mu tę szansę zagrania na tej pozycji w meczu z Koroną. Stwarza on tam bardzo duże zagrożenie dla przeciwnika. Ogólnie oba skrzydła dzisiaj grały bardzo dobrze. Dankowski również oddał bardzo dobry strzał. Widać u niego, że miał bardzo długą przerwę i trzeba mu dać czas, ale ogólnie jest postęp w grze. Mnie chodzi o to, żeby nasz zespół grał kombinacyjnie i to są tego początki. Na pewno jest jeszcze dużo do zrobienia, ale to już było coś. Popatrzmy, jak reagowała publika. Na udane zagrania, które otwierały nam skrzydło, kibice reagowali oklaskami. To mnie bardzo cieszy.

Czy była taka myśl, żeby wcześniej zdjąć Sito z boiska z racji jego żółtej kartki i newralgiczności jego pozycji?
Myślę, że Sito jest doświadczonym zawodnikiem, i nie widziałem, żeby miał jakiś problem z agresją. Trzeba by było zobaczyć tę sytuację, bo nie ma sensu teraz oceniać, czy to było w piłkę, czy to był faul. Zdarza się. Dwie żółte kartki. Wczoraj byłem na Centralnej Lidze Juniorów i Buławski, reprezentant Polski, tak samo dostał dwie żółte kartki. To jest piłka, gra dla mężczyzn. Wszyscy mają pretensję, gdy mówię o zawodnikach "chłopcy". Żądałem tydzień temu tu u państwa na konferencji, żeby zagrali jak mężczyźni. I grają. Zresztą cały tydzień wiedzieliśmy o tym, że to będzie mecz walki. Nie chcieliśmy przegrać w walce 1 na 1. Zdarzyło się, okej, jedziemy dalej.

Przy strzale w słupek Sovsicia trenerowi serce do gardła podeszło?
Szczęście sprzyja lepszym. Byliśmy zespołem lepszym w tym spotkaniu. Jakby trzeba było coś dołożyć, to byśmy inne zmiany zrobili. Przebieg meczu dyktował nam zmiany. Na pewno była to świetna sytuacja i strzał, ale nie padła bramka i wygraliśmy.

Jak duży jeszcze jest kredyt zaufania dla Igorsa Tarasovsa?
Skład, który od pierwszych minut wychodzi na boisko, ma u mnie pełne zaufanie. Jak państwo zauważyli, kompletnie nie mieliśmy skrzydłowych na ławce rezerwowych, a przeważnie na tej pozycji przeprowadzamy zmiany. Na razie mamy tak zespół ułożony i musimy go dostosowywać do naszych możliwości. Nie chciałbym co tydzień narzekać, że coś nam nie wyszło, bo nie mamy tego czy tamtego. Jak wiecie, wczoraj wypadł nam Rieder, który miał grać od początku na szóstce. Ulepiliśmy dwóch dobrych środkowych pomocników. Ja muszę też dać zawodnikowi przekaz, że go szanuję i wierzę w jego klasę. Tylko tak możemy coś osiągnąć.

Jakie ma Pan trener argumenty, żeby wystawiać Sito Rierę w pierwszej 11?
Przy analizie poprzedniego meczu rozmawiałem z nim na temat samego przyjęcia piłki. Zwracamy uwagę w meczu, żeby zawodnik przyjmował piłkę ofensywnie. Myślę, że wszyscy zawodnicy, którzy wyszli dzisiaj na mecz, walczyli, grali konsekwentnie i zdyscyplinowanie taktycznie. Druga rzecz waga tego meczu. Trzeba też rozumieć, że inaczej gra się mecze w pierwszej ósemce, a inaczej o utrzymanie. Wszyscy chcieliśmy wygrać. Mieliśmy już dość tej serii bez wygranej. Mnie też to było cały czas liczone. Dużo meczy też nie przegraliśmy, bo remisowaliśmy. Ostatni mecz z Koroną, gdzie dużo walczyliśmy, a nas zlinczowano w mediach za to, że zremisowaliśmy z bardzo dobrym przeciwnikiem.

Jak wygląda sytuacja zdrowotna Michała Chrapka?
Jest stłuczony. Potrzebował pauzy. Nie widziałem tego faulu. Naszym celem w tym meczu było zwycięstwo i żebyśmy byli pewni siebie na boisku. Chcieliśmy, żeby wszyscy, co przyszli na stadion, byli dumni z naszej postawy na boisku. I udało nam się to zrealizować.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane