Raport z treningu

10.04.2018 (17:59) | Dominik Szpik | skomentuj (1)
Wtorkowy trening przy Oporowskiej był raczej rozruchem po wyczerpującym dla zawodników meczu z Koroną. Podobno niektórzy zawodnicy dalej odczuwają trudy tego spotkania, dlatego trening musiał być odpowiednio zindywidualizowany.


 

Na zajęciach rzuciła się w oczy nieobecność Roberta Picha. Ponoć wynika to z faktu, że zawodnik ten, gdy przejdzie ostrzejszy trening motoryczny potrzebuje dłuższego odpoczynku stąd sztab trenerski zadecydował o dodatkowym dniu wolnym dla skrzydłowego WKS-u. Nie trenował również Mariusz Pawelec, który z powodu kontuzji nie zagra jeszcze co najmniej 3 tygodnie. Mimo wielokrotnych narzekań na tego zawodnika trzeba powiedzieć, że zawsze zasuwał na 100% w każdym meczu i taki walczak przydałby się bardzo trenerowi Pawłowskiemu na tę końcową fazę rozgrywek. Zabrakło też Mariusza Lewandowskiego i Michała Maka. Trzeba również zaznaczyć dalszą nieobecność Bobana Jovicia w klubie, a i na rychły powrót do Wrocławia tego zawodnika się nie zapowiada.

Do pełnego treningu od jakiegoś czasu powrócili Adam Kokoszka i Djordje Cotra co jest dobrą informacją w kontekście walki o utrzymanie. Ciężko powiedzieć, kiedy będą w pełni gotowi do gry, ale gdy już tak się stanie mogą okazać się kluczowymi wzmocnieniami. Dało się zaobserwować, że z pewnych ćwiczeń obciążających ręce rezygnował Jakub Kosecki. Skrzydłowy skarżył się na delikatny ból i wolał nie ryzykować poważniejszej kontuzji. Po intensywnej rozgrzewce grupa zawodników grających od pierwszych minut z Koroną w składzie: Celeban, Kosecki, Tarasovs, Piech, Cholewiak, Robak, Riera i Rieder zostali zwolnieni z treningu i odesłani do kriokomory na regenerację. Indywidualnie przez całe zajęcia trenowali Rieder, Piech i Vacek. O ile pierwsza dwójka dostała po rozgrzewce wolne, tak Vacek cały trening pracował indywidualnie z trenerem.
Trener Pawłowski podkreśla, że w tej fazie sezonu ważna jest dobra atmosfera i świeżość. Ponadto chwali on dyrektora sportowego Dariusza Sztylkę oraz dział skautingu, który skupia się głównie na zawodnikach z I ligi. Ponoć nawet już 2/3 jest pod ścisłą obserwacją. Widać pozytywne zalążki pod świetlaną przyszłość, ale jeszcze masa pracy przed całym sztabem, aby wszystko działało jak trzeba.

KOMENTARZE
~benedykt VII(2018-04-11 21:26:14)
Za czasów piłkarza Tadeusza Pawłowskiego, jak również w czasach trenera Tadeusza Pawłowskiego funkcjonuje coś co nazywa się drużyną rezerw.
Kiedyś piłkarze po ciężkich kontuzjach grali w rezerwach łapiąc rytm meczowy.
Pytam, jak to możliwe, ze po tak ciężkiej kontuzji, Dankowskiego wstawia się do składu ( zawalił bramkę i gra bardzo słabo)…przecież On powinien nabrać sił, pewności, czucia piłki w rezerwach…nie za karę ale dla siebie i drużyny.
Zastanawiający jest sposób wprowadzania Dankowskiego do pierwszej drużyny po tak ciężkiej kontuzji.
Wrąbel…cudowne dziecko…popełniające babole i ewidentny brak ogrania!…wierze w jego talent…ale siedząc na ławce nie poprawi się jako bramkarz…On musi grać…dlaczego nie wypożyczono go tam gdzie będzie grał co tydzień, z opcją ewentualnego natychmiastowego powrotu do Śląska. Klub powinien monitorować jak gra, raz w tygodniu indywidualny trening z osobistym trenerem (np.: Jedynakiem)? I kolejna szansa od nowego sezonu?...jak dla mnie na dzień dzisiejszy Słowik jest nie do wygryzienia!!!
Kamil Vacek…dlaczego nie gra w rezerwach? Nie za karę, ale trener powinien dać mu zagrać, odbudować się…być może kilka dobrych asyst do młodych, kilka otwierających podań …może tego potrzebuje?
Marcin Robak…tak samo jak Vacek…gdyby w dwóch, trzech meczach rezerw puknął po dwie-trzy bramki lepiej by się poczuł….
Idąc tokiem rozumowania sztabu szkoleniowego, jak tylko wydobrzeją Cotra, Kokoszka, Madej od razu wskoczą do pierwszego składu?
Swoją drogą, nam kibicom należą się wyjaśnienia plagi kontuzji piłkarzy Śląska…źle pojęta lojalność zawodowa?
Jeśli ktoś coś robi źle to należy o tym mówić a nie zamiatać sprawy pod dywan
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane