M. Cholewiak: Trzeba ten punkt szanować

08.04.2018 (09:49) | Dominik Szpik | skomentuj (6)
Mateusz Cholewiak: Szkoda, że wpadła bramka dla Korony bo to była w sumie jedna stuprocentowa sytuacja i tylko remis we Wrocławiu. Jednak trzeba ten punkt szanować, teraz mamy cztery mecze u siebie trzeba zdobyć jak najwięcej punktów żeby się utrzymać.


 

Trener Pawłowski na konferencji prasowej powiedział, że nie spał od 5 rano zastanawiając się jak zagrasz na tej lewej obronie. Ty byłeś zdenerwowany czy podszedłeś do spotkania jka najbardziej spokojnie? Jak Ci się grało na tej pozycji?

W sumie na tej pozycji zagrałem trzeci raz w życiu i tremy nie było. Taka była potrzeba na ten mecz i musiałem wyjść, zagrać. Wydaje mi się, że nie zagrałem jakoś źle. To nie mi oceniać. Ja czułem się dobrze i myślę, że to państwo możecie ocenić a szczególnie trener.

Na pewno możesz ocenić początek tego spotkania ponieważ był on mocno rwany. Mowa nie o samej grze bo samej gry było tak naprawdę mało. Co chwilę rzucane serpentyny to z jednej to z drugiej strony. To was mocno wybijało z rytmu?

Nie. Myslę że my jesteśmy profesjonalistami i takie rzeczy się zdarzają po prostu trzeba było być bardziej skoncentrowanym na rozgrzewce, dogrzać się i czekać aż wznowią mecz. Myślę, że ogólnie patrząc na cały mecz staraliśmy się dominować i spychać Koronę pod ich własne pole karne. Szkoda, ze tylko jeden punkt ale ten punkt trzeba szanować.

Mateusz trener mówił że od 5 rano nie spał przez tą decyzję zastanawiając się czy poradzisz sobie na lewej obronie. A ty dobrze spałeś?

Ja dobrze spałem. Zawsze trzeba wyzwaniu podołać. To dla mnie nowa pozycja bo występowałem na lewej obronie dopiero trzeci mecz.

Kiedy poprzednio grałeś na lewej obronie?

Poprzednim razem było to w Stali Mielec w Pucharze Polski. Wtedy wiadomo z KSZO Ostrowiec z III ligą to inna presja i inne wyzwanie. Wyszedłem bez tremy i myślę, że się „sprzedałem”.

Jak wykonujesz rzuty wolne?

Ciężko powiedzieć.

Kto w Stali takie rzeczy robił?

W Stali robiło to dużo osób. Teraz nawet przez cały okres przygotowawczy to był Bartek Nowak, Michał Janota. Ja bardziej w chodziłem w pole karne.

Nie ty w każdym razie je wykonywałeś?

Nie, nie. Ja nigdy ich nie wykonywałem i za to się nie biorę.

KOMENTARZE
~jzw(2018-04-09 20:00:22)
Hej Śląsk! WKS na 11 miejscu a mogło być jeszcze gorzej przed rundą finałową. Ten 1 pkt. trzeba uszanować powiedział. M.Cholewiak. Znamy już terminarz WKS— cztery mecze u siebie. - ale te najbliższe 2 mecze mogą już zadecydować --walczyć Śląsku walczyć!
Info dla niektórych == W znanej gazecie P.Sportowy kilka tygodni napisano i odżyły nadzieje na pierwszą ósemkę = bo głupot tam się nie pisze. https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/slask-wroclaw/tadeusz-pawlowski-chce-opanowac-chaos-w-slasku-wroclaw/0n02wfq
Jednakże już przegrany mecz 1-2 w Krakowie pokazał miejsce WKS w szeregu. Ten przegrany w b. słabym stylu mecz 1-4 w Wawie to potwierdził. . Oczywiście , że 0-0 z Sandecją NS załatwiło sprawę ostatecznie. Teraz jest już zgrzytanie zębów. Rzeczywistość okazała się brutalna, że niektórzy od pewnego czasu troch się pogubili , tylko krytykują i co najgorsze piszą tak , że tworzy się nawet tu anty-for dla WKS Śląsk Wrocław -…….
~Darek(2018-04-08 22:17:35)
Do jzw, Ty kolego chyba to samo bierzesz co nasz pseudo trener, tak to jest jak się jest rodziną i ma się gdzieś o co będzie walczył Śląsk, była szansa na grupę mistrzowską ale dzięki naszemu extra trenerowi walczymy o utrzymanie. Głupoty to już nam opowiada Pan Pawłowski, wystarczy.
erykom(2018-04-08 20:50:01)
Czy teraz punkty znów są dzielone na pół tak jak w poprzednim sezonie?
~asd(2018-04-08 20:23:30)
jzw same głupoty piszesz.
Mitko(2018-04-08 19:56:48)
Mateusz Cholewiak był najlepszym piłkarzem Śląska w tym meczu. Szkoda, że musiał grać na obronie,bo marnował się tam jego ofensywny potencjał. Ten facet po prostu myśli w grze i przewiduje skutki swoich zagrań. Dankowski niby talent i obrońca, a strach się bać co wyprawiał w czasie meczu. Dwa razy mogąc zagrać bezpiecznie stracił piłkę i o mało nie skończyło się to bramkami.
~jzw(2018-04-08 10:35:43)
Hej Śląsk! … Należy spokojniej przyjąć 1 pkt. dający WKS 11-te miejsce w tabeli przed rundą finałową. Remis z zespołem, który ma szansę na zdobycie PP 2018 nie jest wynikiem tragicznym. Nowy trener Pawłowski zrobił w ostatnich tygodniach wszystko TO co powinien zrobić – łącznie z rotowaniem składem. Niestety z powodów wszystkim Nam znanych wybranie optymalnego składu pewniaków, tych 11 piłkarzy + 2-3 rezerwowych jest jak na razie bardzo trudno. Należy pamiętać , że skład kadry piłkarzy WKS na sezon 2017-2018 przygotował były dyr. sportowy Matysek z trenerem Urbanem ..........
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane