Analiza ŚLĄSKnetu: Zasadnicze pytania

07.04.2018 (16:27) | FPP | skomentuj (0)
dymTylko u nas dowiecie się, co przyniesie Śląskowi zwycięstwo, remis lub porażka w meczu z Koroną Kielce (sobota, godz. 18), jakie warunki muszą być spełnione, by wrocławianie zajęli miejsca od 11 do 14, jak podopieczni Tadeusza Pawłowskiego wyglądają w małych tabelkach oraz z kim WKS może zagrać w 31. kolejce ekstraklasy.


 

W sobotę rozpocznie się 8 meczów ostatniej kolejki sezonu zasadniczego. Walka toczy się o jak najlepszą pozycję przed rundą finałową. Przedstawiamy analizę wydarzeń mających wpływ na naszą drużynę.

Zestaw par
(w nawiasach wyniki z pierwszej rundy)
Śląsk - Korona (0:3)
Legia - Pogoń (3:1)
Piast - Nieciecza (1:2)
Lechia - Arka (1:0)
Sandecja – Wisła Kr. (0:3)
Cracovia – Zagłębie (2:1)
Jagiellonia - Wisła Pł. (2:1)
Lech - Górnik (1:3)

***
Co da Śląskowi zwycięstwo, remis lub porażka?

ZWYCIĘSTWO 11-12
Zwycięstwo z Koroną zagwarantuje wrocławianom przynajmniej 12. lokatę, a w przypadku straty punktów przez Pogoń na boisku Legii da pozycję 11. Bez względu na wynik z Warszawy wygrana WKS-u oznaczać będzie 4 mecze u siebie, w tym z drużynami z 14. i 16. miejsca, a także wyjazd do 10. ekipy.

REMIS 11-13
Remis z Koroną przyniesie nam którąś z pozycji od 11 do 13. Porażka Pogoni na Legii oraz remis Piasta z Niecieczą pozwolą nawet na awans w tabeli. Jeśli szczecinianie zapunktują, a w Gliwicach ktoś wygra, osuniemy się do dolnej połówki grupy spadkowej. Tak samo gdy Portowcy przegrają, a wygra Nieciecza. U siebie na pewno zmierzymy się wówczas z zespołami z miejsc 12. i 14., a na wyjeździe z 10. i 11.

PORAŻKA 13-14
Wpadka z kielczanami kosztować będzie osunięcie się Śląska do dolnej połówki grupy spadkowej, zaś przy jednoczesnym zwycięstwie Lechii w derbach Trójmiasta nawet spadek na 14. miejsce. U siebie WKS zagra wówczas z 15. drużyną, a na wyjeździe z 9, 11 i 13.

***
Które miejsce zajmie Śląsk na zakończenie sezonu zasadniczego?

11.
Śląsk zajmie na koniec sezonu zasadniczego 11. miejsce, jeśli wygra, a Pogoń straci punkty w Warszawie lub gdy zremisuje przy jednoczesnej porażce szczecinian oraz remisie Piasta z Niecieczą. Wrocławianie grupę spadkową rozpoczną wówczas od meczu u siebie z Sandecją lub Lechią. W tym wypadku na pewno w grupie spadkowej gościć będziemy Portowców.

Legia – Pogoń 1X
Śląsk – Korona 1

lub

Legia – Pogoń 1
Śląsk – Korona X
Piast – Nieciecza X

12.
Śląsk będzie 12., jeśli wygra wraz z Pogonią lub zagra na remis, szczecinianie zapunktują, a Piast zremisuje z Niecieczą, ewentualnie gdy Portowcy przegrają, a wygrają gliwiczanie. Wrocławianie w 31. kolejce podejmą wówczas Piasta, Niecieczę, Sandecję lub Lechię. Z obiema ostatnimi ekipam i zmierzymy się wówczas u siebie, czekać zaś będzie nas wyjazd do Szczecina.

Legia – Pogoń 2
Śląsk – Korona 1

lub

Legia – Pogoń X2
Śląsk – Korona X
Piast – Nieciecza X

lub

Legia – Pogoń 1
Śląsk – Korona X
Piast – Nieciecza 1

13.
Śląsk spadnie na 13. pozycję, gdy przegra, a Lechia nie wygra lub jeśli zremisujemy, Pogoń zapunktuje, a w meczu Piasta z Niecieczą nie będzie remisu, ewentualnie kiedy Portowcy przegrają, a zwyciężą niecieczanie. Wrocławian czeka wówczas w 31. kolejce wyjazd do Arki lub Cracovii.

Legia – Pogoń X2
Śląsk – Korona X
Piast – Nieciecza 12

lub

Legia – Pogoń 1
Śląsk – Korona X
Piast – Nieciecza 2

lub

Śląsk – Korona 2
Lechia – Arka X2

14.
Śląsk osunie się aż na 14. pozycję, gdy przegra, a Lechia wygra z Arką. Wrocławian czeka wówczas w 31. kolejce wyjazd do Gdyni lub na Cracovię, jeśli ta pokona Zagłębie. Z Sandecją WKS zmierzy się na Stadionie Miejskim, z kolei czekać go będą wyprawy do Gdańska i Szczecina. Możliwe będą zatem nawet 3 dalekie wyjazdy nad morze.

Śląsk – Korona 2
Lechia – Arka 1

Ponieważ Piast gra z Niecieczą, wrocławianom nie grozi spadek na 15. miejsce.

***
Z kim zagra Śląsk w 31. kolejce?
Jeśli sezon zasadniczy zakończy na 11. miejscu, to u siebie z Lechią lub Sandecją; w przypadku 12. pozycji - u siebie z Piastem (tylko w przypadku zwycięstwa z Koroną), Niecieczą, Lechią lub Sandecją, zaś w razie zajęcia lokat 13. lub 14. - na wyjeździe z Arką lub Cracovią.

Możliwe pary z udziałem WKS-u

9-14
Arka – Śląsk
Cracovia - Śląsk

10-13
Arka – Śląsk
Cracovia - Śląsk

11-16
Śląsk – Lechia
Śląsk - Sandecja

12-15
(1)
Śląsk – Piast
Śląsk – Nieciecza
Śląsk – Lechia
Śląsk – Sandecja

(X)
Śląsk – Nieciecza
Śląsk – Lechia
Śląsk – Sandecja

***
Małe tabelki

Śląsk ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań ze wszystkimi rywalami, z którymi może się zrównać punktami po 30. kolejce poza Pogonią oraz w obu małych tabelkach.

(możliwe przy 31 zdobytych punktach)
Śląsk 3, 5:3
Pogoń 3, 3:5

(30)
Piast 2, 3:3, 2 gole na wyjeździe
Śląsk 2, 3:3, 1

(31)
Nieciecza 4
Śląsk 1

(30)
Lechia 3, 5:4
Śląsk 3, 4:5

(31)
Nieciecza 7
Pogoń 6
Śląsk 4

(30)
Lechia 6
Piast 5, 6:5
Śląsk 5, 7:8
***
Kto zagra w grupie spadkowej?
Znamy już 7 uczestników dolnej ósemki. To: Cracovia, Pogoń, Śląsk, Piast, Nieciecza, Lechia i Sandecja. Stawkę uzupełni Arka, Zagłębie albo Wisła Kraków.
Aby awansować do grona 8 najlepszych drużyn w kraju, Miedziowi i Biała Gwiazda potrzebują punktu. Gdynianie muszą wygrać i liczyć na potknięcie jednego z rywali.

***
Te drużyny mogą zakończyć sezon zasadniczy na miejscach 9-16

9 - Wisła Kr., Zagłębie, Arka, Cracovia
10 - Arka, Cracovia
11 - Pogoń, Śląsk, Piast, Nieciecza
12 - Pogoń, Śląsk, Piast, Nieciecza, Lechia
13 - Pogoń, Śląsk, Piast, Nieciecza, Lechia
14 - Śląsk, Piast, Nieciecza, Lechia
15 - Piast, Nieciecza, Lechia, Sandecja
16 - Lechia, Sandecja

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane