SONDA: Nowi zawodnicy dodadzą Śląskowi skrzydeł?

07.03.2018 (23:23) | Dominik Szpik | skomentuj (0)
Kadra WKS-u w tym sezonie wzmocniona nowymi nazwiskami spisuje się mocno poniżej oczekiwań. Miała być czołówka tabeli i walka o europejskie puchary, a jest walka o utrzymanie. Trzeci sezon z rzędu.


 

Letnie okienko transferowe mogło napawać optymizmem kibiców Śląska Wrocław. Do klubu ściągnięto zawodników doświadczonych, z jakością i umiejętnościami sprawdzonymi na polskich boiskach. Zameldował się we Wrocławiu między innymi Marcin Robak - król strzelców poprzedniego sezonu, Djordje Cotra - kapitan i ostoja Zagłębia Lubin przez prawie 5 lat, czy Kamil Vacek - środkowy pomocnik, którego kibice mogą kojarzyć z fenomenalnego sezonu 2015/2016, kiedy w barwach Piasta Gliwice wywalczył wicemistrzostwo Polski.

Niestety plaga kontuzji oraz niezadowalająca forma owych piłkarzy sprawiła, że Śląsk zajmuje dopiero 11 miejsce w tabeli. W zimie doczekaliśmy się tylko trzech transferów, w tym dwa to wypożyczenia. Mateusz Lewandowski z Lechii Gdańsk i Tim Rieder z FC Augsburg (a tak naprawdę z IV-ligowych rezerw Augsburga) to zawodnicy, którzy najprawdopodobniej po sezonie wrócą do swoich klubów i mają niespełna trzy miesiące, by udowodnić swoją przydatność dla Śląska. Trzeci to Mateusz Cholewiak, czyli skrzydłowy i były kapitan Stali Mielec, w której był główną postacią, strzelił 7 bramek w tym sezonie I ligi.

Poprzednie okienko daje nam więcej powodów do zmartwień niż zachwytów. Jak będą się spisywać nowi zawodnicy w Śląsku?

Kto okaże się największym wzmocnieniem WKS-u po przerwie zimowej?
- Mateusz Cholewiak
- Tim Rieder
- Mateusz Lewandowski

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane