M. Cholewiak: Śląsk był najbardziej zdeterminowany, żeby mnie pozyskać

02.03.2018 (13:02) | mkierakowicz | własne | skomentuj (4)
Na dzisiejszej konferencji prasowej został przedstawiony nowy zawodnik Śląska, Mateusz Cholewiak. 28-letni pomocnik odpowiadał na pytania dziennikarzy. Poniżej prezentujemy zapis wypowiedzi.


 

Witam wszystkich. Cieszę się bardzo, że mogę grać w takim klubie jak Śląsk Wrocław. Byłem przed chwilą przywitać się z kolegami z szatni. Muszę powiedzieć, że bardzo miło mnie koledzy przywitali. Teraz tylko ciężka praca - cieszę się na samą myśl, że wreszcie będę mógł zadebiutować w Ekstraklasie.

Ile procent Stali Mielec ty stanowiłeś? Jak ważną postacią byłeś w Mielcu?

Ja spędziłem w Stali Mielec 3,5 roku - bardzo miłe chwile, dla mnie budujące mój wizerunek. Trener Smółka bardzo mi w tym pomógł. Byłem kapitanem Stali. Teraz też jednak Stal ma silny zespół - moje odejście być może trochę odbiło piętno, aczkolwiek są nowi zawodnicy i oni powinni mnie zastąpić.

Kiedy ty się dowiedziałeś o możliwości przenosin do Wrocławia. Trener Tadeusz Pawłowski przyznał, że byleś już wcześniej obserwowany. Jak to wyglądało z twojej perspektywy?

Wiedziałem o zainteresowaniu klubów Ekstraklasy, ale ja najbardziej skupiałem się na tym, żeby jak najlepiej wykorzystać okres przygotowawczy. Przygotowywałem się do startu Stali Mielec w pierwszej lidze. Tak naprawdę Śląsk był najbardziej zdeterminowany do tego, żeby mnie pozyskać. To był dla mnie jasny sygnał. Dowiedziałem się o tym w poniedziałek - transfer załatwiony był w około 4 godziny. Decyzja była jak najbardziej na tak - wiedziałem, że chce spróbować swoich sił w Ekstraklasie, bo wcześniej nie miałem takiej możliwości.

Jaka jest twoja ulubiona pozycja na boisku?

Odkąd pamiętam zawsze gram na pozycji skrzydłowego. Najczęściej po lewej, ale po prawej również. Zatem oba skrzydła są dla mnie dobrą opcją.

Jak się czujesz jako napastnik?

To nie było przypadkowe. Przychodząc do Puszczy Niepołomice przychodziłem jako typowa dziewiątka z SMS-u Łódź. Jednak trener Puszczy dojrzał we mnie skrzydłowego i od tej pory moja kariera toczy się na obu skrzydłach.

Widzisz szansę debiutu już w meczu z Sandecją?

Ten transfer odbył się bardzo szybko, bo 4 godziny i zmieniłem otoczenie - z Mielca do Wrocławia. Na pokazanie się trenerowi zatem dużo czasu nie miałem. Na pewno jednak będę swoją postawą na boisku czy nawet poza boiskiem pokazywać, że warto na mnie stawiać, a ostateczna decyzja należy zawsze do trenera.

Jak oceniasz swoją formę?

Stal Mielec rozpoczęła przygotowania też z początkiem stycznia, także ja cały czas jestem w treningu, przygotowałem się ze Stalą. Jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne uważam, że większej różnicy nie będzie.

Słyszeliśmy o zainteresowaniu twoją osobą Korony Kielce. Na ile to było prawdziwe?

Jeżeli nie mam pewności to ja się takimi sprawami nie zajmuje. Trzeba byłoby rozmawiać z ludźmi, którzy coś o tym wiedzą. Ja nic na ten temat nie słyszałem.

Jak widzisz swoją rolę w zespole?

Przyszedłem tutaj, bo Śląsk ma świetnych piłkarzy. Ja chcę na tle takich piłkarzy spróbować swoich sił i pokazać się. Wszystkie pozycje jakie miałem w poprzednich klubach wyrabiałem sobie ciężką pracą i determinacją. Trenerzy zawsze widzieli we mnie, że chce biegać, wygrywać, zdobywać punkty.

Skąd wynika twoja świetna forma w ostatniej rundzie? 7 goli w 15 meczach to bardzo dobry wynik.

Ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć. Zawsze moja postawa jest taka sama. Bazowałem na sile, na szybkości, na pracy w defensywie i ofensywie.Teraz to postawa przyniosła efekt w postaci 7 bramek. Myślę, że po prostu moja skuteczność była lepsza.

Z jakim trenerem najlepiej tobie się pracowało?

Zawdzięczam coś wszystkim trenerom. Z trenerem Smółką rzeczywiście zżyłem się dosyć mocno. On mianował mnie kapitanem. Mieliśmy świetny kontakt. Dobrze poukładał drużynę, a ja czułem się bardzo swobodnie na boisku.

W sobotę niewykluczone, że spotkasz się na boisku ze swoim byłym kolegą ze Stali Mielec, Aleksandarem Kolewem. Powiedz coś więcej na temat tego zawodnika.

Aleks to świetny napastnik. Przyszedł do Stali dosyć nieoczekiwanie, a już w lecie go straciliśmy. Na pewno bardzo silny, mobilny. Gra tyłem do bramki, ale też umie się znaleźć w polu karnym i wykorzystać swoje atuty. Potrafi grać głową.

Jak oceniasz szansę swojego byłego klubu na awans do Ekstraklasy?

Z doświadczenia wiem, że ta liga jest strasznie wyrównana. Jest kilka zespołów, które realnie myślą, żeby powalczyć o coś więcej. Ja wierzę w chłopaków, mam tam dużo znajomych. Życzę im najlepiej, a jak się to ostatecznie potoczy - na pewno będę to śledził w zainteresowaniem.

KOMENTARZE
marenio(2018-03-02 21:11:32)
Mam nadzieję że ty teraz będziesz na tyle zdeterminowany że udowodnisz swoją markę.
Trzymam kciuki HEJ ŚLĄSK!
~benek(2018-03-02 16:20:03)
Widziałem dwa, moze trzy mecze Stali.
Facet ma papiery na granie.
Życzę mu, aby odpalił, idealny czas, miejsce, klub i sytuacja.
Jest lepszy niż Patejuk, powiedziałbym że nawet lepszy od Kiełba :-)
Witamy na pokładzie.
Powodzenia!
mdoodek(2018-03-02 14:11:37)
"spotkasz się na boisku ze swoim kolegom ze Stali Mielec, " - no aż zaniemówiłem....
~Bartłomiej C.(2018-03-02 13:41:44)
Może być ciekawym transferem. W końcu poszli po rozum do głowy ściągając kogoś sprawdzonego, kto czynnie gra, a nie emeryta z niewiadomą formą czy kogoś kto może się w Śląsku odbuduje (a może nie).
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane