T. Pawłowski: Zastanawiam się nad wystawieniem Cholewiaka

02.03.2018 (11:18) | Pawlak | własne | skomentuj (2)

Czy trener podnosząc zastrzeżenia do pracy sędziów po meczu w Poznaniu próbuje zdjąć trochę presję z zawodników? Przed Wami kluczowe spotkanie z Sandecją.
Tadeusz Pawłowski: Każdy mecz jest ważny. Remis w Poznaniu byłby dobrym rezultatem. Nie chcę wracać do meczu z Lechem. Ta dyskusja nie ma sensu. Przedstawiam swoją rację, inni swoją. Trzeba się skoncentrować na Sandecji i wygrać ten mecz. Wtedy będziemy mogli pracować spokojnie dalej.


 

Czy coś się zmieniło w sytuacji personalnej, zdrowotnej w kadrze?

Mamy taką samą kadrę plus Mateusz Cholewiak. Na tę chwilę nic się nie zmienia. Dzisiaj do treningów wraca Mathieu Scalet. Cieszę się, że dzisiaj mamy trening na Stadionie Wrocław. Czapka z głowy przed Wojtkiem Błońskim, który włożył wiele pracy, żebyśmy mogli tam trenować. Cieszę się, że będziemy mogli przećwiczyć tam pewne warianty gry.

Czy Mateusz Cholewiak jest gotowy do tego, żeby zmieścić się w meczowej osiemnastce?

Myślę, że tak. On jest troszkę w innym rytmie treningu. I liga dopiero zaczyna ale on w sumie cały czas trenował. Sam chciałbym go zobaczyć dzisiaj na żywo. Po to go ściągaliśmy, żeby szybko zaczął grać. Jest szybki, jest skrzydłowym, a my tam mamy problemy. Zastanawiałem się nawet czy go nie wpuścić od początku. W kadrze będzie na pewno. Po dzisiejszym treningu zdecydujemy w jakiej roli.

Podejrzewam, że postawienie na Augusto i Srnicia w środku pola to była odważna decyzja ze względu na to, że mało grali. Czy z nimi było trzeba przeprowadzić jakieś indywidualne rozmowy po przejściu trenera? Czy było trudno do nich dotrzeć?

Nie, piłka jest prostą grą. Oczywiście rozmawiałem z Augusto i z Srniciem oraz Igorem Tarasovsem. Wszyscy już mówili: "wszyscy tylko nie Igor". Po analizie meczów Śląska doszedłem do wniosku, że to nie jest chłopak, którego ja bym odstawił. Na pewno oni potrzebowali pewności siebie. Dostali moje wsparcie. Myślę, że wszyscy odwdzięczyli się mi swoją dobrą grą.

Właśnie chciałem dopytać o Srnicia. Byłem zaskoczony jego grą w Poznaniu. Czy on ma szansę zostać takim podstawowym zawodnikiem?

Szczerze mówiąc jak go zobaczyłem to też w niego nie wierzyłem. Chłopak niski i bardzo szczupły. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Chłopak wyprzedzał, walczył, również do przodu ma jakość. Myślę, że jeżeli będzie grał więcej piłek prostopadłych czy umiał rozrzucać te piłki na skrzydła, to naprawdę może stać się pierwszoplanowym zawodnikiem. Myślę, że też uwierzył w siebie. Wszyscy go też ocenili. Nie ma komentatora, dziennikarza, który by mi o nim dobrego słowa nie napisał. Trzeba dać pewność siebie tym chłopakom. Oni tego potrzebują. Tak jak cały zespół zwycięstwa.

A jak dotrzeć lepiej do Sito Riery? Analizowaliśmy z kolegami jego występy, co zrobić, żeby zaczął strzelać?

Sito gra na pozycji numer 10. Taki zawodnik musi strzelać bramki. Wymagam tego od niego. To trochę taki wolny elektron. Te jego wykończenie powinno być zdecydowanie lepsze.

Jak Pan oceni przygotowanie fizyczne tej drużyny?

Na pierwszym treningu były badania wydolnościowe. Wyniki mieliśmy na drugi dzień. Michał Polczyk opracował je do wiadomości prezesa i rady nadzorczej. Nie mogę zdradzić szczegółów. Cieszę się, że jest progres. Ten mecz w Poznaniu był małym krokiem do przodu. Chciałbym, żeby to było widoczne w meczu z Sandecją.

KOMENTARZE
gargamel(2018-03-02 22:31:36)
Boże Tadziu co ty pe-sz. Ty myśl o tym że do strefy spadkowej masz 4 punkty a nie o Cholewiaku. Zaczynam się zastanawiać nad tym co ty robisz. Ze Srnica zrobiłeś gwiazdę a gościu może zagrał 1 do 2 meczów średnio.
Weź się opanuj zmiana trenera nie oznacza że masz wszystkich w d-pie. Ty sie przypatrz Celebanowi który na Lechu 2 razy został ograny. Jak pisałem drużyny przeciwne już nie szukają rozwiązań ze stałych fragmentów gry. Po prostu wrzucają na Celebana i to się niestety sprawdza.
marenio(2018-03-02 21:21:45)
Tu się nie ma nad czym zastanawiać, daj mu Tadziu szansę - i tak same kuternogi w środku.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane