SONDA: Efekt nowej miotły znów uratuje Śląsk?

21.02.2018 (20:30) | peciaq | własne | skomentuj (3)
Tytułowy "efekt nowej miotły" to określenie niezwykle już w naszej lidze oklepane. Bierze się to stąd, że normą stał się już fakt zwalniania co rundę kilku trenerów. Wyrażenie to nie jest jednak całkowicie wyssane z palca, bowiem wiele drużyn po objęciu ich przez nowego sternika faktycznie zalicza wzrost formy, często wręcz... zamiatając rywali.


 

Niedawne zmiany w strukturach Śląska Wrocław każą nam zadać sobie elementarne pytanie: czy objęcie (a właściwie powrót) drużyny przez Tadeusza Pawłowskiego wyciągnie WKS z dołku, w którym się obecnie znajduje? Poprzedni szkoleniowiec Jan Urban dostał sporo czasu i poza pojedynczymi przebłyskami wcale Śląska diametralnie nie odmienił. Nadszedł czas pożegnania z klubem, a do gry wkroczył "Teddy".

Wracając więc do metafor porządkowych - Tadeusz Pawłowski ma za zadanie "posprzątać" w klubie i (jeśli wierzyć zapewnieniom prezesa) w możliwie krótkim czasie przygotować Śląsk do boju o TOP8. Czy to się uda? Wojskowym potrzeba kopa, impulsu, który odsunie ciążące ostatnio nad klubem fatum. Wymiana trenera na człowieka związanego z klubem, na kogoś, kto poukładał Akademię, to dopiero początek. Drugą "nową miotłą" jest Dariusz Sztylka, świeżo mianowany dyrektorem sportowym.

Wizja Jana Urbana we Wrocławiu się nie sprawdziła. Jakie będzie podejście Tadeusza Pawłowskiego?

Waszym zdaniem, Tadeusz Pawłowski...

- utrzyma Śląsk w bezpiecznej odległości od strefy spadkowej
- awansuje z Wojskowymi do pierwszej "8"
- spadnie do 1 Ligi
- będzie trenerem na lata?

Sonda znajduje się w prawej części serwisu. Zachęcamy do oddawania głosów i komentowania!

KOMENTARZE
~JPNZ(2018-02-22 14:07:16)
Dyrektorem Akademii będzie Barylski który będzie również w sztabie pierwszego zespołu, uciekła mi ta informacja więc ta kwestia wyjaśniona.
~JPNZ(2018-02-22 13:32:29)
Namieszaliście z tytułem artykułu i ze sformułowaniem pytania samej sondy oraz opcjami do wyboru. Przecież czwarta opcja \"będzie trenerem na lata?\" nie wyklucza żadnej z pozostałych trzech opcji, dodatkowo dotyczy ona nie wyniku sportowego jak pozostałe a przyszłości trenera lub długofalowej polityki zarządu.

Osobiście uważam że powyższa sonda to wróżenie z fusów, chętniej przeczytałbym waszą opinię lub wywiady z zarządem, kadrami, sztabem na tematy takie jak palące problemy do rozwiązania (przez cały nowy sztab) oraz przyszłość Akademii i kto ją przejmuje, czy Pawłowski i Sztylka będą łączyć wcześniejsze funkcje z obecnymi obowiązkami, kto przejmuje CLJ, jak wygląda sprawa ze Świdrem i jakie są ramy czasowe dopięcia formalności z jego kontraktem, którzy zawodnicy rezerw/CLJ są brani pod uwagę i są blisko pierwszego składu i wypełnią luki po kontuzjowanych i zwiększą rywalizację. Jest więcej interesujących kwestii ale narazie wymienione ciekawią mnie najbardziej.
~WKS(2018-02-22 12:01:48)
Niestety trener z chłopcami nic nie osiągnie i będziemy drżeli czy nie spadną z ESA
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane