Tadeusz Pawłowski trenerem Śląska!

19.02.2018 (13:44) | mkierakowicz | własne / slaskwroclaw.pl | skomentuj (27)
Tadeusz Pawłowski został nowym szkoleniowcem Śląska Wrocław, zastępując na tym stanowisku zwolnionego dziś Jana Urbana. Umowa będzie obowiązywać do czerwca 2020 roku. Ze stanowiskiem dyrektora sportowego pożegnał się również Adam Matysek. Zastąpi go Dariusz Sztylka.


 

Przypomnijmy, że Pawłowski wraca na stanowisko pierwszego trenera Śląska po ponad dwuletniej przerwie. W jego sztabie szkoleniowym znaleźli się Paweł Barylski i Łukasz Czajka jako asystenci, trener bramkarzy Krzysztof Osiński i trener przygotowania motorycznego Michał Polczyk.

KOMENTARZE
~Normalny kibic(2018-02-20 20:15:02)
Nie jestem kibicem WKS ale powiem Wam jedno, dlaczego Jasia Pampeluny nie zwolnili po rundzie jesiennej przecież wiadomo że on prochu nie wymyśli(potwierdził to w poprzednich klubach). Nowy trener (kimkolwiek by był) miałby czas na poznanie drużyny i ułożenie jej \"po swojemu\". A tak zostaliście z rozbitą drużyną zarówno psychicznie i fizycznie, a cz T. Pawłowski jest w stanie to poukładać nie sądzę. Mimo wszystko życzę powodzenia.
Mitko(2018-02-20 14:40:09)
Większość narzeka zamiast zobaczyć, że kolejni trenerzy nic nie wnieśli, a wszyscy się cieszyli, kiedy ich zwalniano. Więc po co szukać nie wiadomo kogo, jak nie w tym problem. Nawet hit ostatnich lat - Bartoszek w rozklekotanej Niecieczy niewiele zwojował. Trener Pawłowski jest oddany klubowi i z tego trzeba skorzystać, a problem jest w większości w piłkarzach, a dokładniej w ich umiejętnościach i to nie tylko technicznych ale psychofizycznych. Czasami nóż w kieszeni się otwiera na podejmowane przez zawodników decyzje zagrania czy rozegrania, czy przewidywanie i krycie przez obrońców. Legia w dziecinny sposób to wszystko obnażyła. Bez kasy, a co za tym idzie kilku lepszych graczy dalej będziemy bici przez bogatszych.
~bartosz(2018-02-20 13:02:00)
Ziomki ziomeczki, tak było , jest i będzie/ Brawo tez dla pana Areczka za najwieksze znajomosci i powrot bumerangiem z ligi rpzedszkolaka do ligi pseudorządzących.
~bojar(2018-02-20 09:09:23)
Strasznie sie dziwicie takiej decyzji, a to przecież jest logiczne że wybór TP to wersja oszczędnościowa. Był pod ręką, pobierał wynagrodzenie więc może poprowadzić pierwszy zespół. JU też pewnie będzie dostawać kasę do końca kontraktu więc jasne jest że klubu nie stać na zatrudnienie trzeciego trenera. Nie mam nic przeciwko TP pod warunkiem że to opcja na chwilę, na utrzymanie w ekstraklapie a później zmiana na kogoś z dobrym warsztatem i twardą ręką.
~zzz(2018-02-20 00:04:29)
Pamiętam serię kilku miesięcy bez zwycięstwa, pamiętam szybkie wyrzucenie z Wisły. Oby to nie oznaczało spadku do 1.ligi. Decyzja totalnie dziwna.
~kibol12(2018-02-19 21:15:44)
Powodzenia trenerze. Tadeusz Pawłowski to najlepszy wybór,tylko trzeba pozwolić trenerowi na realizację długofalowej wizji i spokojną pracę a nie kombinować i marudzić przy pierwszym niepowodzeniu. Hej Śląsk.
~AdiZone82(2018-02-19 20:47:33)
To jest jakiś żart.... To się nie dzieje....
~PavelT(2018-02-19 18:41:33)
Kpina i śmiech na sali...
~ryba piła(2018-02-19 18:21:41)
Śląsk w tej chwili to równia pochyła. "Miasto" spogląda na koniec kadencji samorządowej (Dudkiewicz najchętniej zrzuci problem Śląska na kolejne "władze"), więc ruchy są pozorne. Prezesi Śląska mają tyle do gadania, co ślimak w garnku, w gotującej się wodzie. Dyrektor sportowy może co najwyżej ubarwiać jak morawiecki - bo niby skąd transfery jak kasy nie ma. Angaż Pawłowskiego to po prostu wersja mega oszczędnościowa i tyle. Jedynym ratunkiem dla Śląska jest słabość Niecieczy i Sandecji a póżniej natychmiastowa sprzedaż, nawet za przysłowiową złotówkę (swoją drogą ciekawe, czy nie takie założenie miał Kuchar? - po co płacić za coś, co będzie do dostania za darmo?). Sensowne wyjście? Uratować przed degradacją i sprzedać! Jeśli nie będzie sprzedaży, to od początku postawić na młodzież z CLJ - gorzej nie będzie niż teraz, na pewno dużo taniej! Jeśli chodzi o trenera może czas już teraz "zaklepać" Irka Mamrota, jakoś dziwnie nikt we Wrocławiu nie zauważa jego pracy "od B klasy do Ekstraklasy"
~jzw(2018-02-19 18:09:26)
Hej Śląsk! -Tadeusz.Pawłowski = legenda naszego WKS zostaje znowu trenerem I zespołu == wow..jest jednak trwoga u włodarzy klubu. Ta zmiana trenera JU i dyr. sportowego AM była koniecznością.- czy jednak nie za późno.... Pamiętamy T.Pawłowskiego z 2014 r. Poradził sobie dobrze z nie dotrenowanym zespołem WKS~~ szczególnie z S. Milą. którego doprowadził do reprezentacyjnej formy. Teraz też jest ciekawie, bo cześć naszych grajków dziwnie wygląda fizycznie i mentalnie słabo. Może szybko wrócą też Ci kontuzjowani..Czas pokaże. Hej Śląsk!
.
~benedykt VII(2018-02-19 18:04:08)
Zamienił ...siekierkę na kijek!
Pawłowski to taki Urban...trener na chwilę...na odbudowanie, na kilka miesięcy.
Podpisywanie kontraktu do 2020 to jakiś kabaret!
Facet powinien organizować Akademię...a tak nie będzie pierwszej druzyny i nie będzie akademii.
Pawłowski trenował Śląsk, utrzymał druzynę i tyle w temacie...bo jak było później wszyscy wiedzą.
Później dostał szanse w Wiśle. Jak sie skończyło - błyskawicznym zwonlieniem.
Panie prezesie Przychodny... masz PAN bardzo, złych i słabych doradców.
Co innego zorganizować "igrzyska" a co innego zarządzać klubem piłkarskim.
Myślę, ze 50% piszących na tym forum, w temacie piłkarskim ma, większą wiedzę o futbolu niż PAN
~mamatata(2018-02-19 17:31:10)
Wszyscy w komentarzach są zdruzgotani lub chwalą wybór, ale czy nie powinniśmy zadawać innego pytania. Dlaczego trenera Urbana nie zwolniono przed okresem przygotowawczym? Wątpię że jakikolwiek zatrudniony trener byłby w szybkim stanie nadrobić zaległości w formie fizycznej większości tej kadry. Podejrzewam że zespól w najbliższych meczach będzie ustawiany na remisy i będzie trwała walka z czasem aby ich doprowadzić do stanu ''używalności''. Na cuda nie ma co liczyć, jedynym cudem będzie utrzymanie...
~Bartłomiej C.(2018-02-19 16:54:54)
Pawłowski trenerem ????????????????? Kto wpadł na ten pomysł??? Prawie to samo co by Dutkiewicz obsadził to stanowisko kimś z magistratu. Niewielka by była różnica.
No to już możemy szykować się na walkę o utrzymanie. W tym sezonie może uda się utrzymać, ale w przyszłym roku witamy I ligę :/
DNO I WSTYD !!!!!!!!!!!!!!! Skoro klubu nie stać na porządnego trenera to rozgońcie to całe towarzystwo i zacznijcie budować wszystko od podstaw w IV lidze.
~Ja(2018-02-19 16:51:42)
Ludziska, dajcie spokój. Urban by Nas do 1 wszej ligi sprowadził. Kasa klubu jest ograniczona - dlatego takie decyzje. Bedą płacili Urbanowi kasiorkę mimo iż nie będzie pracował. Pawłowski zasługuje na drugą szansę. Więcej optymizmu.Chyba tu sami wyznawcy Janka.
~Darek(2018-02-19 16:46:25)
Patrze na to co się dzieje w Śląsku, Panowie to są kpiny z nas kibiców, na meczach Śląska teraz będą sami właściciele, no i rodziny naszych chłopców bo do tego teraz wracamy. Warsztat szkoleniowy naszej legendy już poznaliśmy, a tak na marginesie myślałem że Pan Panie Tadeuszu masz jaja, honor i takiej propozycji nie przyjmiesz no ale jak widać kasa, kasa.
~ququ(2018-02-19 16:29:04)
Tadek mógł by być, ale do końca sezonu, żeby jakoś utrzymać się, ale podpisanie tak długiego kontraktu to nieporozumienie.
~luka(2018-02-19 16:08:52)
O mały włos bym zapomniał. Jak ktoś taki jak Pan Sztylka może zostać dyrektorem sportowym Śląska Wrocław.
Żeby pełnić taką funkcję trzeba być albo bardzo dobrym menagerem albo mieć niesamowite znajomości, nie wspominając już o wiedzy ???
Co do trenera to do naszych gwiazdeczek potrzebny jest trener z twardą ręką a nie ktoś kto podobnie jak Urban będzie ich kolegą. To już przerabialiśmy.
Trzymaj się Śląsku
~luka(2018-02-19 16:00:51)
Co Wy znowu wymyśliliście?!!! Trener Pawłowski już był i nic z tego nie wyniknęło. A przy wsparciu tych dwóch asów, Barylskiego i Czajki to już w ogóle jakaś masakra. To wszystko wygląda naprawdę na jakiś dobry żart. Brak słów!!!
~Shaft(2018-02-19 15:40:57)
A ja pamiętam, jaka to była ulga, gdy podziękowano panu Tadeuszowi...
...bo tego co było grane się oglądać nie dało niestety. A i zadowolenie na konferencjach pomeczowych bezcenne. Potem pan Tadeusz miał krótką przygodę w Wiśle - pamiętacie? Bardzo szybko się poznali na warsztacie pana Tadeusza. Dużo szybciej niż u nas. Ale tam nie jest Legendą.
Akademia to był dobry ruch i miejsce. Widocznie ambicje są większe.
Pożyjemy - zobaczymy. Na pewno będzie zabawnie.... bo wróciła era CHŁOPCÓW ;-))))
~SPEEDY(2018-02-19 15:34:52)
Nie wiem czy to dobry wybór. Moim zdaniem potrzebny jest trener z "Twardą ręką", który wziąłby wytatuowane i nażelowane gwiazdeczki za doopę. Najlepszym byłby Oro profesoro ..... no ale to raczej niewykonalne. Może Rysiu Tarasiewicz lub Stokowiec .........
~Max(2018-02-19 15:26:21)
To nie trener, a słaba obrona jest problemem Śląska.
~Kibic(2018-02-19 15:18:21)
Urbana bardziej interesowało jak tu trzmychnąć do Poznania na mecz Lecha niż słabe wyniki Śląska do których przyłożył się swoim podejściem i brakiem ambicji którą przelał na zawodników.Tymi wkładami trzeba bardzo mocno potrząsnąć o ile z takim Koseckim da się coś zrobić.Po Urbanie trzeba ich odbudować mentalnie,taktycznie,kondycyjnie a co najważniejsze aby zachciało im się chcieć bo za Urbana wyglądali jak by na co dzień trenowali szachy a kazali im grać w piłkę nożną.
~Darek(2018-02-19 15:16:07)
Zamienił stryjek siekierkę na kijek, za Pana Tadeusza już przerabialiśmy uśmieszki, a jak drużyna grała wszyscy widzieli. Skoro właścicieli nie stać na trenera fachowca tylko zatrudnia się Pana od dzieci, to może lepiej rozwiązać klub i nie marnować kasy podatników.
~benek(2018-02-19 15:07:00)
Decyzja z DUPY wzięta!
Pawłowski, to idealny, powiedziałbym JEDYNY człowiek do akademii Ślaska!
Skoro Stokowiec czeka na decyzję Lecha…Zieliński ponoć się waha, Bartoszek jeszcze w Bruk-Becie…trzeba było zakopać topór wojenny z Tarasiewiczem!
Wykupić jego kontrakt Tychów, nawet gdybyśmy spadli, odbudowałby Slask!
Kontrakt z Pawłowskim do 2020 to żenada…….. to nie jest trener na pierwsza druzyne, to jedyny, idealny trener do AKADEMII…co Wy ludzie robicie ???
Śląsk Wrocław gubicie….
~Grzegi(2018-02-19 14:39:08)
Ja się cieszę, za poprzedniej kadencji trenera Pawłowskiego Śląsk wyglądał dobrze "motorycznie" i taktycznie, tylko kadra była słaba, najlepsi odchodzili, a przychodzili zawodnicy z 3 i z 1 ligi. To był czas mocnego zaciskania pasa i to się odbiło na jakości zawodników i wynikach. Teraz kadrę mamy mocniejszą, jeżeli motoryka będzie na dobrym poziomie i skończy się plaga kontuzji, to jestem dobrej myśli. A i młodym zawodnikom będzie łatwiej bo t. Pawłowski zna ich na pewno lepiej od t. Urbana.
~Dectaros(2018-02-19 14:27:00)
No to będzie ciekawie... Byłem zawsze za Tadziem kiedy był poprzednio trenerem Śląska i to nawet jak drużynie nie szło i nie chciałem żeby go wtedy zwalniali. Ale teraz uważam, że zmiana przy tym składzie który teraz mamy - szczególnie na obronie, kompletnie nic nie przyniesie.
~kibol(2018-02-19 14:08:45)
Wszyscy byli w Akademii Czajka Tadek i Sztyla.... Tak oto Janek z Adasiem nie dosc ze rozwalili pierwszy Śląsk to teraz Akademie
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane