Niespodziewany zastrzyk gotówki od niedoszłego właściciela?

12.02.2018 (22:40) | peciaq | tuwroclaw.com | skomentuj (7)
rafiWrocławskie środowisko piłkarskie zelektryzowała dziś informacja o roszczeniach miasta wobec niedoszłego właściciela piłkarskiego Śląska Wrocław, Grzegorza Ślaka. Biznesmen otrzymał wezwanie do zapłaty opiewające na 10 milionów złotych!


 

W zeszłoroczne wakacje Grzegorz Ślak wygrał przetarg i miał zostać właścicielem wrocławskiego klubu. Transakcja nie została sfinalizowana, a negocjacje stanęły w miejscu. Śląsk pozostał w rękach miasta, a kasa świeciła pustkami, co zmusiło radnych do szybkiego "przepchnięcia" uchwały zapewniającej spółce zastrzyk gotówki. Do Śląska trafiło więc 10 milionów zapomogi i właśnie swoistego zwrotu tej kwoty żąda teraz miasto od biznesmena.

Wedle słów Barbary Zielińskiej, dyrektorki biura prasowego ratusza, miasto czeka na wpłatę do końca miesiąca. Jeśli pieniądze się nie pojawią, sprawa trafi do sądu, choć jednocześnie przedstawiciele miasta zaznaczają, że są skłonni negocjować ze Ślakiem i dojść do kompromisu.

Co dalej? Biznesmen w ubiegłym tygodniu przyznał tylko, że przejęcie klubu nie wchodzi na razie w grę, ale jest gotów działać na rzecz klubu. Wydaje się jednak, że wszystko powinno zostać rozwiązane z pominięciem angażowania sądu, bo proces taki będzie kosztowny i długotrwały. W idealnym scenariuszu Grzegorz Ślak przejąłby klub za kwotę ustaloną latem. To niesie za sobą jednak pewne przygotowania - ponowny przetarg i zakończone tym razem sukcesem negocjacje obu stron. Trzymamy kciuki.

KOMENTARZE
~Bartłomiej C.(2018-02-15 09:23:24)
jack, nieprawda! Pisali wyraźnie "Wrocławskie Konsorcjum Sportowe sprzedało swoje 45 procent akcji Śląska biznesmenowi Deanowi Johnsonowi. Amerykanin przegrał niedawno walkę z Grzegorzem Ślakiem na akcje klubu należące do miasta."
Tutaj masz link: http://slasknet.com/?nr=22935"

Teraz widzę, że zrobili aktualizację wiadomości, ale stara treść pozostała.
Nawet nie wiem kiedy to zaktualizowali bo jak to kiedyś czytałem to był tylko tekst, który jednoznacznie informował o sprzedaży DJowi tych akcji.
~jack(2018-02-14 16:22:31)
~Bartłomiej C. Pisano , że wykazał zainteresowanie akcjami , ale chłopy z Konsorcjum postawili cenę zaporową i amerykaniec szybko się z kupna wycofał. Hamulcowi z Konsorcjum działają dalej na szkodę Ślaska, bracie :)
~Bartłomiej C.(2018-02-14 00:19:39)
jack, przecież tutaj, na Śląsknet, pisali, że Johnosn łyknął akcje od konsorcjum.
~jack(2018-02-13 16:05:40)
Dawmo nie czytałem tu wiekszej bzdury Bartłomiej C.. Gdzie ty człowieku przeczytałeś, albo może coś ci się śniło o tym że ktoś kupił mniejszościowy pakiet akcji od Konsorcjum ?
bajanafun , a ciebie to mi szkoda nie rozumiesz Ślak to grubszy kombinator gołodupiec. On tylko zarządza majątkiem Guzowatych nie jest właścicielem Vratislavia-BioDisel i dlatego szkoda nawijania makaronu na uszy on nie zapłaci ni grosza na Sląsk. Miejscy z RD. też kładą uszy po sobie latem kiedy Grześ ich wydymał nasz szeryf na Radzie Miasta mówił o odszkodowaniu rzędu 18 mln. W poł. listopada 2017 , o czym pisała prasa, chcieli ratuszowi już 15 mln. teraz zeszli do 10 milionów i grożą sądem. No jaja jak cholera .... obudzą się z ręką w nocniku trzymając gów..o. ! Rację ma Budda i tego się trzymajmy po co te marzenia, trzeba już szukać nowych chętnych na zakup Śląska tylko czy RD i jego ekipie będzie się chciało kiedy jesienią 2018 kończą swoją misję. W tej sytuacji z Urbanem i Matyskiem i kolejnym tymczasowym preziem czarno widzę przyszłość Śląska Wrocław!
~Budda(2018-02-13 11:28:27)
K@$&A czy Was ludzie powaliło kompletnie? Przecież Ślak to kombinator rzędu Wrocławskiego Konsorcjum, dużo gadania a jak przyjdzie co do czego rozwali totalnie ten klub.... Żal mnie ogarnia i zawstydzenie, że po mistrzostwie nic już nie zostało ani marketingowo ani prestiżowo. Sami kolesie i pieniądze znikające nie wiadomo gdzie...
~Bartłomiej C.(2018-02-13 10:05:02)
Ktoś coś wie co z tym Amerykaninem? Odkupił mniejszościowe udziały i słuch po nim zaginął. Kasy pewnie nie wykłada na klub?
~bajanafun(2018-02-13 08:35:48)
Panie Slak, niech się Pan nie poddaje! Czekamy na Pana na Alei Śląska.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane