Kapitan o zbawiennym wpływie jogi i celach na wiosnę

09.02.2018 (10:43) | peciaq | przegladsportowy.pl | skomentuj (0)
CelebanNasz kapitan i filar defensywy znany jest ze świetnej formy fizycznej i faktu, że kontuzje to coś, co właściwie go nie dotyczy. W ostatnim czasie wzmacnia się dodatkowo jogą, która ma na celu znaczne wydłużenie jego "piłkarskiej długowieczności". Na łamach Przeglądu Sportowego Piotr Celeban opowiada o tym, jak wystrzega się kontuzji oraz w co mierzy Śląsk Wrocław w rundzie wiosennej.


 

Niewątpliwie nasz obecny kapitan powoli staje się już klubową legendą. Wybranie do "11" 70-lecia, liczba występów w barwach Śląska zbliżająca się nieubłaganie do 300 oraz reputacja niezniszczalnego powodują, że po zakończeniu kariery "Celika" długo nie zapomnimy. Obecny sezon to jednak dla Celebana rozgrywki pełne nowości. Zaczęło się od pojawienia się w mediach społecznościowych (konta na Instagramie i Facebooku), zaś od pewnego czasu nasz stoper jest także zaangażowany w projekt o ciekawej nazwie "Yoga Sport". Wraz z doktor Ewą Moroch piłkarz za pośrednictwem Youtube'a dzieli się wiedzą na temat unikania kontuzji za pomocą odpowiednich treningów i przygotowania do zajęć. W jednym z ostatnich odcinków wystąpił też gość specjalny, siatkarka MKS-u Dąbrowa Górnicza Patrycja Polak. Ewa Moroch zajmuje się również przygotowaniem mentalnym. Współpracowała już ze Śląskiem Wrocław jako psycholog podczas trenerskiej kadencji Tadeusza Pawłowskiego. Obecnie jest również blisko piłkarskiej Akademii.

Celeban pytany o to, czy projekt zamieni się w coś więcej, coś dochodowego, odpowiada, że tak byłoby najlepiej. Youtube ma być tylko sposobem dotarcia do ludzi, metodą na popularyzację projektu. Celeban wraz z doktor Moroch chcą uświadomić ludzi, że joga to nie tylko dziwne pozycje, ale realne narzędzie np. w procesie rehabilitacji, a uprawianie jej może wręcz zapobiegać, a nie tylko leczyć. Stoper podaje za przykład Oresta Lenczyka, zauważając, że stosowane przez trenera metody treningowe wyprzedzały epokę. "Dziś modny jest crossfit, holowanie opon i te sprawy. Czy to aż tak różni się od tego, co stosował trener Lenczyk?" - mówi "Celik". Z pomocy pani doktor korzysta, bo jak sam twierdzi, piłkarzem chce być jeszcze bardzo długo. Kapitan zaznacza jednak, że materiały Yoga Sport na Youtube to joga dla sportowców, ludzi żyjących bardzo dynamicznie. Zdaje sobie sprawę z tego, że w jego wieku trzeba trenować ostrożnie i z głową. Celeban przyznaje, że kilka lat wcześniej w Śląsku popełnił błąd, przesadzając z "pakowaniem" i dopiero doktor Ewa Bieć, pracująca później przy pierwszej drużynie pomogła mu lepiej rozumieć swoje ciało.

Kapitan WKS-u w tabelach klubowych rekordów ściga Waldemara Prusika, który zaliczył aż 99 spotkań w pełnym wymiarze czasowym z rzędu. "Celik" ma ich na koncie już 66, a przed nami jeszcze 16 ligowych kolejek. Przy odrobinie szczęścia i unikaniu łapania żółtych kartek Celeban może stać się rekordzistą już w przyszłym sezonie. Stoper goni także Mieczysława Kopyckiego, do którego należy rekord gier w Ekstraklasie w barwach WKS-u. Zaliczył ich w sumie 289, zaś Celeban już jutro prawdopodobnie rozegra swoje spotkanie numer 245.

Końcówka rozmowy z "PS" schodzi na tory ligowe. Celeban uczula, by nie oceniać gry zespołu na podstawie samych wyników sparingów i powtarza, że celem drużyny jest awans do mistrzowskiej ósemki. Szansę na przełamanie wyjazdowej klątwy (m.in. o niej pisaliśmy tutaj: http://slasknet.com/?nr=23624) Śląsk będzie miał już jutro. Wrocławian w Krakowie podejmie miejscowa Cracovia. Kapitan uspokaja, twierdząc, że zespół faktycznie męczą kontuzje, ale zimą drużyna odbyła w końcu pełen plan przygotowań i w ciągu miesiąca okaże się, dokąd zmierza Śląsk Wrocław.


peciaq

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane