Będą zmiany w Ekstraklasie

08.02.2018 (21:30) | Pawlak | przegladsportowy.pl | skomentuj (1)

Władze ligi oraz PZPN-u planują w dniach 15-16 lutego przedyskutować zmiany dotyczące rozgrywek piłkarskich w Polsce. Będą one dotyczyć liczby zespołów w lidze, terminach meczów, zasad Pucharu Polski oraz kar dla kibiców.


 

Najważniejszą niewiadomą jest format rozgrywek Ekstraklasy. Brane pod uwagą są dwa warianty
- ESA37, czyli zachowanie obecnych zasad, podział na grupę mistrzowską i spadkową bez podziału punktów po rundzie zasadniczej
- ESA34, powiększenie ligi do 18 drużyn, bez podziału na grupy

Przyszły sezon mógłby być przejściowy, żeby nowy system funkcjonował w pełni w latach 2019-2022, do których prawa telewizyjne wkrótce zostaną sprzedane.

Trwające rozgrywki kończą się już 20 maja ze względu na tegoroczne Mistrzostwa Świata. Bardzo możliwe, że liga w przyszłym roku skończy się równie szybko. Kluby zgłaszają potrzebę dłuższej przerwy w rozgrywkach, a uczestnicy europejskich pucharów będą zaczyną grę już od I rundy eliminacyjnej (10 lipca).

Polski Związek Piłki Nożnej planuje rezygnację z rewanżów w ćwierćfinałach oraz półfinałach Pucharu Polski. Z kolei Ekstraklasa ma nie grać w piątki o godzinie 18 (i być może w poniedziałki).

Ekstraklasa chce walczyć z powtarzającym się przerywaniem meczów. To wciąż kwestia dyskusji. Ma zostać wprowadzony taryfikator kar w zależności od czasu przerwy w meczu. Na przykład jeśli mecz zostałby przerwany 2-3 razy, kibice, którzy przebywaliby w sektorze powodującym opóźnienia spotkania nie wchodziliby na kolejne kilka, kilkanaście meczów - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

KOMENTARZE
~voytazzz(2018-02-08 23:47:10)
Osiemnascie zespolow w Ektraklasie to pozytywna zmiana.
Ciekawe tylko ile ma spadac?
Pierwsza liga powinna na tym duzo zyskac.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane