Jak zwiększyć powracalność na stronę internetową?

31.01.2018 (23:36) | Pawlak | skomentuj (0)

Jak sprawić, by internauci ponownie odwiedzili twoją stronę? Choć nie jest to łatwe, z zastosowaniem przedstawionych przez nas technik na pewno będzie to możliwe.


 

Przyciągnięcie internauty na stronę internetową to dopiero połowa sukcesu. Druga połowa to bowiem sprawienie, że ten chętnie i szybko na nią powróci. A to zwykle okazuje się zadaniem niełatwym i wymagającym wykorzystania specjalnych technik. Wszystkim, którzy chcieliby zwiększyć powracalność internautów na swoją stronę przedstawiamy skuteczne sposoby, dzięki którym ci zajrzą na nią kolejny raz.

Newslettery i web-push

Newslettery to najlepszy sposób na poinformowanie klientów o nowym poście, promocjach lub wprowadzeniu do oferty kolejnych produktów. W ostatnich latach tradycyjnym, mailowym newsletterom wyrósł jednak poważny konkurent – powiadomienia web push. Korzystając z narzędzi takich jak to dostępne na Pushpushgo.com łatwo zaplanujesz efektywną kampanię z zastosowaniem takich powiadomień.

Promuj się w social media

Facebook, Twitter czy Instagram w rękach kreatywnego marketera są świetnymi narzędziami do generowania ruchu na stronie. Co ważne, osoby, do których docierać będą posty nie są przypadkowe i z różnych przyczyn są zainteresowane ofertą twojej firmy. Dzięki temu duża ich część kliknie w link i wróci na twoją stronę, zachęcona na przykład ciekawą treścią lub atrakcyjną promocją. Przy planowaniu promocji w social media pamiętaj jednak, że każde z nich rządzi się swoimi prawami i skupia nieco inny rodzaj internautów, do których powinieneś odpowiednio przystosować swój przekaz.

Załóż ciekawego bloga

To właśnie unikalny i, co najważniejsze, przydatny dla użytkowników content w największej mierze skłania ich do ponownych odwiedzin twojego adresu www. Dlatego koniecznie powinieneś zadbać o to, by na stronie twojej firmy znalazło się coś więcej niż tylko sekcje „o nas” oraz „kontakt”. Blog, na którym regularnie publikować będziesz interesujące posty szybko zaprocentuje zwiększonym odsetkiem internautów, którzy powracają do twojego miejsca w sieci.

Google AdWords

Narzędzie od Google szczególnie przydatne okazuje się w przypadku e-handlu. Po wizycie w sklepie, internauta obejrzy reklamę kontekstową, promującą produkty, które oglądał. To zdecydowanie zwiększa szanse na to, że powróci on na stronę sklepu i dokończy zakupy.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane