Marcin Przychodny: Niezmiennym celem jest pierwsza ósemka

09.01.2018 (18:54) | Pawlak | slaskwroclaw.pl | skomentuj (1)
Marcin Przychodny: Dziękuję za zaufanie Rafałowi Dutkiewiczowi i Radzie Nadzorczej na czele z Maciejem Blujem. Mam świadomość, jak ważny dla Wrocławia jest Śląsk. I tego, jakie wyzwania sportowe stoją przed klubem, nie tylko przed I drużyną.


 

Celem jest dla mnie ustabilizowanie sytuacji finansowej klubu, racjonalny budżet na 2018 rok, a niezmiennym celem jest budowa silnej drużyny i akademia piłkarska. To fundament i serce klubu. Już teraz chylę czoło przed pracą Tadeusza Pawłowskiego i współpracowników. Ostatnia dwa lata były dla akademii owocne, ale chciałbym dalszego wzmocnienia, czytelnej polityki i jej realizacji. Jestem po rozmowie z trenerem Urbanem, dyrektorem Matyskiem i oni w pełni rozumieją te pomysły, utożsamiają się z nimi. Silna akademia musi być poparta infrastrukturą. Chcemy przygotować dokumentacje, kosztorys i przejść do fazy realizacji rozbudowy infrastruktury dla akademii. Chciałbym, by szerzej funkcjonowała w regionie z klubami i szkółkami, to byłoby korzystne dla budowania tożsamości klubu i obecności kibiców na trybunach.

Chciałbym też większego zaangażowania piłkarzy w projekty społeczne. Uważam, że pierwsza drużyna powinna się szerzej angażować w wydarzenia, realizować i współtworzyć je. To będzie pomagało wizerunkowi i frekwencji.
Cele długofalowe są ważne, ale ich realizacja jest możliwa przynajmniej przy przyzwoitym wyniku sportowym. Sztab zostaje na swoim miejscu, a niezmiennym celem jest pierwsza ósemka. Potencjał drużyny, pomimo licznych i ciężkich kontuzji, jest na górną ósemkę.
Jest pełne zrozumienie miasta dla sytuacji między Śląskiem i Stadionem Wrocław. Zamknięcie rozmów i finalne ułożenie relacji to bieżąca i ważna sprawa.

Do budowania drużyny oraz wprowadzeniem młodych piłkarzy i wychowanków, autorytet i doświadczenie trenera Urbana jest bezcenne. Cele sportowe są postawione, ocena ich realizacji będzie prowadzona na bieżąco.
Nie odpowiem teraz na pytanie o transfery. Rozumiem, że to jest czas, w którym te decyzje powinny zapadać i po się wkrótce stanie. Bez względu na ewentualne wzmocnienia założenia co do wyników pozostają takie same.

KOMENTARZE
~gosciu(2018-01-10 20:38:00)
Boje sie tego "zaangazowania pilkarzy w projekty spoleczne".
Pilkarze maja przede wszystkim trenowac i myslec o najblizszym meczu.
Od promocji marketingu akcji i projektow jest dzial marketingu!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane