Szukasz tańszych walut? Sprawdź wymianę walut online

20.12.2017 (22:55) | Pawlak | skomentuj (0)
Chcesz wymieniać walutę tanio, szybko i bezpiecznie? Możesz tego dokonać bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że podziękujesz tradycyjnym kantorom i bankom, po czym zaczniesz zawierać transakcje przez Internet. Najtaniej będzie w społecznościowych giełdach wymiany walut. Są to platformy, z których korzystanie pozwala uniknąć spreadu. Dzięki stosowaniu przez nie nowoczesnych systemów szyfrowania danych, nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo.


 

Co to jest spread i co dla Ciebie oznacza?

Mowa w tym przypadku o rozbieżności w kursach, jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę nabycia oraz sprzedaży waluty. W bankach i kantorach stacjonarnych spread wynosi kilka procent, a dodatkowo instytucje te naliczają wysoką marżę. W ostateczności klient płaci znacznie więcej, niż gdyby zdecydował się na bezpośrednią wymianę. Taką możliwość zyskujemy na szczęście dzięki platformom społecznościowym, które działają na zasadzie giełdy.

Zakładasz rachunek złotówkowy oraz walutowy w banku, rejestrujesz się na stronie serwisu, zasilasz swój elektroniczny portfel i już możesz wymieniać walutę. Wybierasz ofertę z dostępnych na giełdzie, czekasz na atrakcyjniejszą, lub dodajesz własną propozycję. Jeśli inny użytkownik zgłosi kontrofertę i posiada wystarczające środki na wirtualnym koncie, transakcja może zostać zawarta.

Różnice kursów pomiędzy wymianą w sposób tradycyjny a elektroniczny mogą sięgnąć nawet 8%. Na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ z łatwością przeliczysz, ile możesz zyskać wybierając najatrakcyjniejsze kursy z dostępnych na platformie. A przecież nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, abyś poczekał na jeszcze lepszą ofertę! Zauważ, że kursy zmieniają się co kilka sekund, dlatego zawsze są aktualne. Możesz porównywać je parami, z uwzględnieniem najpopularniejszych walut. Warto skorzystać również z kalkulatora pod adresem https://www.walutomat.pl/#kalkulator-oszczednosci. Pozwoli Ci on obliczyć oszczędności względem kursów obowiązujących w Twoim banku.

Czy mogę być spokojny o bezpieczeństwo pieniędzy?

Martwisz się, że przelejesz pieniądze na konto innego użytkownika, a on zostawi Cię z niczym? Uspokoimy Cię. Największe giełdy walutowe stosują skuteczne metody zapobiegania oszustwom. Przede wszystkim zawarcie transakcji jest możliwe tylko pod warunkiem, że wcześniej w wirtualnym portfelu obu stron znajduje się wymagana do wymiany kwota pieniędzy. Weryfikowana jest także zgodność danych osobowych posiadacza rachunku walutowego, z którego dokonano przelewu.

Istotnie na wzrost poziomu bezpieczeństwa wpływa również podwójny system uwierzytelniania. W serwisie Walutomat.pl dla przykładu nie wystarczy potwierdzić operacji przez Internet – konieczna jest jeszcze weryfikacja SMS. Warto wybierać te platformy, których właściciele do minimum ograniczyli także ryzyko włamań hakerskich. Stosowanie protokołu SSL to podstawa. Jeśli w polu adresu strony www znajduje się kłódka oraz „https”, wtedy nie musisz się o nic martwić.

Podsumowanie

Warto szukać oszczędności, zwłaszcza jeżeli nie wymagają one z naszej strony żadnego wysiłku. Dzięki giełdom społecznościowej wymiany walut już więcej nie będziesz przepłacać. Zawieraj transakcje z innymi użytkownikami bez drogiego pośrednictwa. Sam ustalaj kursy wymiany i unikaj spreadu. To zawsze się opłaca!

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane