Plaku vs. Śląsk - ciąg dalszy sporu

04.01.2018 (09:14) | adrdan95 | przegladsportowy.pl | skomentuj (2)
Sebino Plaku żąda od Śląska Wrocław milion złotych za zerwany kontrakt. Jednak wrocławski klub proponuje połowę tej kwoty, co zawodnik uważa za ofertę nie do przyjęcia.


 

Spór o wysokość należnej kwoty toczy się w Piłkarskim Sądzie Polubownym PZPN, który odkłada wydanie orzeczenia. Teraz poprosił o przedstawienie dodatkowych dokumentów i kolejne posiedzenie wyznaczył na przyszły tydzień.

Sprawa roszczeń ciągnie się już od lutego 2015 roku kiedy to Izba do spraw Rozwiązywania Sporów Sportowych rozwiązała kontrakt Plaku ze Śląskiem, co umożliwiło piłkarzowi domaganie się odszkodowania. Wcześniej był odsunięty od zajęć z pierwszą drużyną i była to forma nacisku ze strony klubu na już niepotrzebnego i sporo zarabiającego piłkarza, by zgodził się rozwiązać umowę. Plaku jednak nie chciał zrezygnować z należnych mu pieniędzy. Sprawa trafiła do PZPN, ale także do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie, który uznał, że umowa została rozwiązana z winy pracodawcy. Prezes Śląska przyznaje, że jeśli wszystkie orzeczenia będą ostateczne to nie będzie się uchylać od wypłacenia należności.

Albański napastnik w barwach Śląska rozegrał 37 spotkań, w których strzelił trzy bramki. Choć w zielono-biało-czerwonych barwach nie był nazbyt skuteczny to kibice na pewno pamiętają jego bramkę zdobytą w meczu z belgijskim Club Brugge, która dała zwycięstwo 1:0 w pierwszym spotkaniu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy w sezonie 2013/14.

Jego bramkę z tego meczu można zobaczyć TUTAJ.

KOMENTARZE
~Luk2902(2018-01-04 18:51:53)
Płacić płacić i płacić. Gnoiliscie Plaku to płacić bez gadania. Pryszczaty powinien płacić ze swojej kieszeni połowę a połowę ten kto go zatrudniał
~orvo(2018-01-04 11:39:59)
co to za bzdura , podpisali badziewny kontrakt to niech placa . ktory pilkarz bedzie chcial tu grac , skoro nasz zarzad zawsze moze uznac ze cos mu sie nie podoba i nie zechce wyplacic naleznej pensji . co za amatorka !
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane