Niemiecki defensor blisko Śląska?

19.12.2017 (13:47) | Claudia Haor | sport.pl / własne | skomentuj (4)

Coraz więcej konkretów w sprawie pozyskania nowego zawodnika. W kręgu zainteresowań wrocławskiego klubu znalazł się obrońca Augsburga - Tim Rieder. 24-letni zawodnik może dołączyć do Śląska już zimą.


 

Tim Rieder jest wychowankiem Bayernu Monachium, występował w drużynach juniorskich. Podczas gry w bawarskim klubie jego trenerem był Stephan Beckenbauer, nieżyjący już syn legendarnego piłkarza i trenera Franza Beckenbauera.

Od 2014 roku Rieder reprezentuje barwy pierwszej drużyny Augsburga (obecnie 9. pozycja w tabeli Bundesligi), ale na murawie pojawił się zaledwie pięć razy. W sezonie bieżącym rozegrał za to dziewięć spotkań w lidze regionalnej, strzelając jedną bramkę.

Niemiecki defensor miałby trafić do WKS-u na zasadzie wypożyczenia. Jego kontrakt z Augsburgiem będzie obowiązywał jeszcze przez cztery lata.

Pozyskanie obrońcy to wręcz dla Śląska konieczność. W wyniku kontuzji najbardziej ucierpiał blok defensywy wrocławian. Tim Rieder miałby zatem wzmocnić zespół. 24-latek jest nominalnie środkowym obrońcą, ale występował również na bokach defensywy.

Gdyby transfer piłkarza doszedł do skutku, Rieder byłby drugim w historii WKS-u zawodnikiem z Niemiec.

KOMENTARZE
~bizon(2017-12-20 08:41:39)
@Max - za transfermarkt: ma 1,86m czyli całkiem przyzwoicie
~Kriss(2017-12-19 20:58:23)
Trochę z innej beczki plan przygotowania do sezonu Trzebnica A potem Cypr zamiast do Zakopanego i tam zbudować kondycję fizyczną ewntualnie potem na Cypr ( tak niedawno Szukielowicz w zakopcu budował kondycję i efekty było widać na boisku biegali jak charty)
~Dragon99(2017-12-19 20:12:34)
Łukasz Wiech, Konrad Poprawa lepiej chyba ogrywać SWOICH niż niemiaszków
~Max(2017-12-19 16:37:20)
Ile wzrostu ma ten piłkarz.? Mam nadzieję, że nie będzie to kolejny mikrus w talii Śląska.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane