Piotr Stokowiec: Dużo aktorstwa ze strony Arka Piecha

26.11.2017 (21:23) | mkierakowicz | własne | skomentuj (5)
Myślę, że byliśmy świadkami meczu walki. Obie strony miały swoje sytuacje do zdobycia bramki. My w końcówce mieliśmy dwie świetne okazje. W doliczonym czasie gry też mieliśmy swoją sytuację. Nie chce za bardzo filozofować jaki jest futbol, bo o tym wszyscy dobrze wiemy. Myślę, że nie zasłużyliśmy dziś na porażkę. Na pewno jest to gorzka pigułka, tym bardziej w doliczonym czasie po kontrowersyjnym faulu. Nie chce jednak bawić się w ocenianie sędziego. Wracamy z niczym, choć mecz tak naprawdę mógł się zakończyć remisem. Myślę, że byłby to sprawiedliwy rezultat. Tak niestety nie jest.


 

Kto zdobył tę bramkę dla Śląska? Czy to przypadkiem Alan Czerwiński nie dotknął tej piłki przed bramką?

Nie mam możliwości takiej, żeby to zanalizować. Jeśli to zostało uznane to nie ma to znaczenia. Analizami zajmiemy się później.

Uraz Jarosława Jacha jest groźny? Nie chcieliście ryzykować?

Nie wiem jaki to jest uraz. On nie był gotowy na 100 procent. Nie chcieliśmy ryzykować pogłębienia urazu. Nie trenował kilka dni, bo czuł to już wcześniej. Myśleliśmy że wróci, ale jednak dolegliwości znowu wróciły.

Czuje się Pan szczególnie przegrany wobec tego, że Śląsk przystąpił do tego spotkania bez czterech zawodników pauzujących za kartki oraz bez kilku kontuzjowanych?Przed meczem wydawało się, że Zagłębie jest murowanym faworytem.

Nie wiem czy chce Pan uderzyć we mnie, czy czuje się przegrany. Nie, nie czuje się przegrany - to jest sport i się przegrywa. Dziś czuje się przegrany, bo przegraliśmy mecz. Natomiast tak generalnie gratuluje Śląskowi trzech punktów. Ja zajmuje się swoją drużyną. Życzę dalej sukcesów - niezłośliwie. Takie pytanie - nie wiem czy chciałby Pan mnie wyprowadzić z równowagi. Myślę, że dzisiaj Śląsk oprócz Poprawy wystawił zespół ograny. Ja nie będę się zasłaniał, czy mogło być tak czy tak. Myślę, że był wyrównany mecz i każda drużyna mogła wygrać ten mecz. Nie czuje się szczęśliwy. Czy czuje się przegrany? Tak, bo przegraliśmy w takich okolicznościach, które nie są przyjemne dla żadnego sportowca. Trzeba sobie z takimi sytuacjami umieć radzić i spokojnie sobie z tym poradzę i moja drużyna również. Litości nie potrzebujemy.

Czy Zagłębie nie zagrało w tym meczu za bardzo zachowawczo?

Co do analizy to ona będzie. Natomiast trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że to było spotkanie derbowe, które niesie ze sobą trochę energii. Śląsk nie jest łatwą drużyną i dobrze wiemy, że to jest drużyna w sposób dosyć konkretny budowana. Mimo tych absencji ma dalej dobrych zawodników. Na pewno nie chcieliśmy popełnić takiego błędu, żeby szybko stracić bramkę czy nadziać się na kontrę. Trzeba pamiętać też, że u nas paru zawodników nie grało i być może ta siła ofensywna nie była taka, jakbyśmy chcieli. Wiedzieliśmy, że trzeba grać uważnie i nie mogliśmy sobie pozwolić na jakiś hurraoptymizm.

Decyzja o rzucie wolnym, po którym straciliście gola. Czy tam był faul?

Nic to nie zmieni, ale dla mnie sędzia w tym momencie mógł zakończyć mecz, bo było trzy sekundy przed czasem. Dużo aktorstwa ze strony Arka Piecha, ale co zrobić. W mojej opinii nie było faulu.

KOMENTARZE
~bajanafun(2017-11-27 19:42:53)
Panie Stokowiec, ja rozumiem poczucie własnej wartości, ale to co pan wygaduje to już bufonada. Faul ewidentny, Slask miał dokładnie dwa razy więcej strzałów celnych oddanych,a co do czasu gry to zawsze sędziowie przedłużają dodany czas o 30 -60 sek jeżeli po 90- tej minucie była zmiana, a była! Zarozumiałość Pana jest zbyt widoczna, trochę pokory.
~shaft(2017-11-27 11:27:17)
...tego pana już nie ma... :-)
Śląsk w tym sezonie zwolnił już Magierę, Rumaka i Skorżę... teraz Stokowiec... :-)))))
Nooooo... ładnie ;-)
~Wierny od zawsze(2017-11-27 06:37:21)
W 1 chwili wygląda na oszacowanie...Ale w powtórkę.
.ewidentny faul !! I tyle Panie Stokowiec!!!
~Alex DeLarge(2017-11-26 22:37:33)
W powtórce widać było jak piłkarz Zagłebia zajechał korkami po nodze Piecha, więc niby czemu nie ma faulu?
~dragon99(2017-11-26 22:29:10)
Dla mnie czerwona kartka dla Kopacza
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane