Pożegnanie Wójta

20.11.2017 (21:56) | Claudia Haor | skomentuj (1)

Dziś, w wieku 64 lat, odeszła jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu. Niebanalne metody szkoleniowe, niezwykła osobowość, charyzmatyczne teksty - tak zapamiętamy trenera, który z reprezentacją Polski wywalczył srebro na Igrzyskach Olimpijskich w 1992 roku. W swojej karierze miał również krótki epizod we wrocławskim klubie. Z ogromnym smutkiem żegnamy Janusza Wójcika.


 

Janusz Wójcik był szkoleniowcem WKS-u bardzo krótko - niespełna dwa miesiące. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska poprowadził w sezonie 2000/2001 w 9. spotkaniach (3 zwycięstwa, 3 remisy, 3 porażki). W tym czasie pracował również jako dyrektor sportowy klubu.
O przygodach szkoleniowca powstały dwie książki “Wójt. Jedziemy z frajerami” oraz “Wójt. Jak goliłem frajerów”, które w humorystyczny sposób opowiadają piłkarskie (i nie tylko) anegdoty z życia barwnego trenera. Bez niego polski futbol już nigdy nie będzie taki sam. Historia Janusza Wójcika to prawdziwy życiowy rollercoaster. Szkoda, że zatrzymał się tak szybko... Rodzinie i bliskim zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

KOMENTARZE
~Czapla(2017-11-23 05:52:49)
O tym, że wielokrotnie ustawiał mecze nie wspomnicie? Szkoda człowieka ale oby jak najmniej takich jak on w piłce.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane