Wygrana rezerw

20.11.2017 (08:09) | Jacko | skomentuj (0)
W ostatnim meczu rundy jesiennej IV ligi rezerwy Śląska wygrały z Piastem Żerniki 2:1 (2:0) i powróciły na drugie miejsce w tabeli (lider Foto Higiena Gać ma 4 punkty przewagi nad Śląskiem II).

W drużynie rywala sporo jest osób związanych niegdyś ze Śląskiem. Prezesem jest były wieloletni kierownik Śląska Zbigniew Słobodzian, dyrektorem sportowym były zawodnik i trener młodzieży Marek Kowalczyk a na boisku zagrali byli gracze seniorów Śląska: Maciej Kowalczyk, Adam Samiec i Tomasz Kosztowniak oraz byli juniorzy Śląska: Robert Pikulicki, Jakub Mikuś oraz Kacper Korkosz.

Prowadzenie dla podopiecznych Tomasza Horwata uzyskał w 14 minucie po szybkiej akcji zespołu Szymon Kuśnierz. Na 2:0 podwyższył 20 minut później Paweł Kucharczyk, który wykorzystał błąd bramkarza. W II połowie gra się wyrównała a momentami przewagę miał Piast. Honorową bramkę zdobył efektownym strzałem z wolnego Adam Samiec.

Skład Śląska: Al. Sobczak - Adr. Sobczak, Tabaka, Pa. Kucharczyk, Kierkiewicz (85 Taranek) - Pi. Kucharczyk (60 Kazimierowicz), Danielik, Kotfas (60 Kubacki), Krocz (70 Jaroszyński), Scalet, Kuśnierz (75 Caliński)