Jan Urban: Musimy być bardziej wyrachowani

02.11.2017 (17:51) | Pawlak | slaskwroclaw.pl | skomentuj (4)

Jan Urban: Wygrany 5:0 mecz Korony z Lechią był dość dziwny. Kto sobie wyobrażał, że Korona, nie potrafiąc wygrać na wyjeździe, pokona zranioną i wściekłą Lechię w Gdańsku aż tak wysoko? W naszej lidze różnice w poziomie sportowym nie są zbyt duże.


 

Koronie wychodziło dosłownie wszystko i później kontrolowali przebieg spotkania. To jednak nie zmienia mojej opinii na temat tego zespołu. Korona gra dobrze, a czasem nawet bardzo dobrze i to niezależnie, czy u siebie, czy na wyjeździe. W tej chwili Korona jest w bardzo dobrej formie. Na nasze najbliższe spotkanie trzeba patrzeć tak, jakbyśmy grali z tuzami tej ligi. Zawodnicy przeciwnej drużyny grają na maksimum swoich umiejętności, cieszy ich gra i pod względem mentalnym bardzo ciężko będzie ich pokonać.

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że Korona będzie tak wysoko w tabeli. Wiemy, co się działo przed sezonem, ale szybko to poukładali i funkcjonują bardzo dobrze. Chyba nikt się nie spodziewał również, że beniaminek Górnik Zabrze będzie grał tak dobrą piłkę, bo przecież gra ofensywnie, zdobywa i traci sporo bramek, ale summa summarum mu się to opłaca, bo jest w czubie tabeli. Dla mnie pozytywnym zaskoczeniem jest też Sandecja. Te trzy zespoły są miłą niespodzianką tego sezonu i wprowadzają do naszej ligi wiele kolorytu, emocji i świeżości.

Na ostatnim treningu we Wrocławiu zdecydujemy, czy Sito Riera pojedzie do Kielc. Pod znakiem zapytania jest też występ Roberta Picha, bo łapie go grypa i wczoraj nie trenował. Wraca za to Tarasovs.

To jest ewidentne, że nie wygraliśmy jeszcze na wyjeździe. To coś, co trzeba poprawić, jeśli chce się grać w górnej części tabeli. Dobra gra u siebie i dokładanie punktów z wyjazdów wystarczy, by cały czas utrzymywać się w czołówce. Naszym zadaniem na najbliższy czas jest poprawienie gry w delegacji. Musimy być bardziej wyrachowani. Grając u siebie, trzeba brać odpowiedzialność, żeby zdobywać bramki i kreować grę. Nie zawsze jest to jednak możliwe na wyjazdach, a my próbowaliśmy grać otwartą piłkę z przeciwnikiem i często za to płaciliśmy punktami. Czasem też nie umieliśmy wykorzystać naszej przewagi, mecz z Wisłą Płock był naszym najgorszym spotkaniem na wyjeździe i musimy zrobić wszystko, że przywieźć pierwsze zwycięstwo na wyjeździe.

Młodzież często jest w osiemnastce meczowej. Kiedy jest okazja, grają i powoli wchodzą do naszego zespołu. Pod koniec tego roku lub po sezonie będziemy musieli zdecydować, co dla tych chłopaków będzie najlepszym wyjściem - wypożyczenie czy dalsza gra w Śląsku. Chcemy, by mieli jak najlepsze warunki do rozwoju i nad tym cały czas dyskutujemy. Samo trenowanie z I zespołem może nie wystarczyć. To jest dobre, ale do pewnego momentu. Najważniejsza jest możliwość gry. Przyglądamy się chłopakom, kilku na pewno pojedzie z nami na obóz, żebyśmy się mogli im przyjrzeć bliżej.

Planujemy zagrać sparing w przerwie na mecze kadry. Będzie to najprawdopodobniej sobota, 11 listopada. Po meczu z Koroną chłopaki dostaną troszkę odpoczynku, bo akurat jest na to chwila, ale ogólnie okres dwutygodniowej pauzy będzie czasem wzmożonej pracy.

KOMENTARZE
~ertyk(2017-11-03 09:32:44)
A to menda! Zamiast trenować i się starać on śmie na zakupy chodzić! o 21! Po dobranocce! Każdy wie że dobry piłkarz to o 21 już śpi a od 4.00 do 19.00 trenuje. Amatorka. Pewnie jeszcze je produkty z glutenem... ehhh
~Paweł(2017-11-02 23:32:21)
wszystkie znaki na niebie wskazują na baty jutro. Niestety gadu gadu a obrona jest dziurawa jak ser szwajcarski...
~jzw(2017-11-02 22:14:24)
Hej Śląsk! = Zawsze jest to BARDZO dobrze, gdy JO- trener pierwszego zespołu WKS tak się wypowiada, że widzi wychowanków klubu w którym pracuje. W warunkach polskich klubów wprowadzanie własnych wychowanków to właściwa = Praca od Podstaw= Tak się nasuwa przykład- to co stało się w l.Wawa. Jakże krótki okazał ten ich Sen o Warszawie -- dot. gry na arenie europejskiej. Ciekawi też przykład l. Poznań--bo tam zero młodych PL w tej chwili. Można oglądać w tej chwili ligę LE --a tam = aż 3 zespoły z ligi czeskiej. Dlaczego aż 3 -sł. trzy czeskie - i to jest powtarzalna sytuacja. BO Czesi budują zespoły przede wszystkim w oparciu o własnych wychowanków - Tak nawet jest =oczywiście w małym procencie w R.Madryt - i bardziej w katalońskiej FC Barcelonie..Takie są REALIA ==Tak jeszcze przykład z Czech. Nie ma w LE Sparty Praga--ale czy własnie tam nie popełniono błędu jak w l.Wawa --i czy tam nie grał trzy lata temu znany Nam Marco P - obecnie w Lechii Gdańsk..I dlatego BARDZO dobrze, gdy trener WKS Śląsk Wrocław tak się wypowiada............
~Shaft(2017-11-02 21:50:58)
Riera robił zakupy przed 21 w Magnolii więc go nie będzie....
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane