Maciej Buławski: Będę starał się jeszcze bardziej

29.10.2017 (09:19) | mkierakowicz/Claudia Haor | własne | skomentuj (0)

Jednym z bohaterów sobotniego starcia z Odrą Opole w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów był Maciej Buławski. Śląsk wygrał pewnie 3:0, a młody zawodnik popisał się efektownym trafieniem, otwierając wynik meczu. 17-letni skrzydłowy, który niedawno dołączył do wrocławskiego zespołu, w najbliższych dniach zamelduje się na zgrupowaniu kadry U-18. Po spotkaniu zapytaliśmy, jak podchodzi do szansy debiutu w młodzieżowej reprezentacji, jak ocenia swój pobyt we Wrocławiu oraz kto jest jego piłkarskim idolem.


 

Pierwsza połowa raczej na 0-0, ale w drugiej odsłonie meczu oglądaliśmy już gole.

Tak, pierwszą połowę trochę przespaliśmy. Graliśmy piłkę cały czas do przodu, ale nie wykorzystywaliśmy tych sytuacji. W przerwie trener powiedział nam jak lepiej grać, przede wszystkim skuteczniej i w drugiej połowie bramki zaczęły wpadać.

Bramki zaczęły wpadać - i to jakie! Wow. To pierwsze trafienie z przewrotki w karierze?

Zdarzyło mi się to drugi raz. Ale te pierwsze “nożyce” to za kajtka. Mecz generalnie udany.

Mecz z Odrą Opole to takie mini Derby. Była jakaś specjalna mobilizacja?

Tak. Trener mówił, że Odra z nami od zawsze mocno rywalizowała i że nie będzie łatwo oddawała piłki. To się potwierdziło, musieliśmy wyjść do nich wysoko i z nimi walczyć.

Praktycznie nie stworzyli żadnej sytuacji.

To prawda, ale w defensywie bardzo dobrze się bronili. Zagrali piątką obrońców, więc trudno było znaleźć luki, a w konsekwencji drogę do bramki.

Jak podoba Ci się w Śląsku? Jesteś tu od niedawna.

Tak jestem tu od niedawna. Przyjechałem z Gdyni, z Bałtyku Gdynia. Wrocław to bardzo ładne miasto, bardzo fajni ludzie i oczywiście drużyna.

Jak porównałbyś zaplecze Bałtyku i Śląska?

Kompletnie inne. W Śląsku jest zdecydowanie wszystko lepsze, na innym poziomie. Bardziej dbają o rozwój młodych zawodników i dają większe możliwości rozwoju.

Jaka jest Twoja pozycja na boisku? Grywałeś w przeszłości w ataku, dzisiaj widzieliśmy Cię w roli prawego pomocnika.

Nominalnie to jestem prawym pomocnikiem. Zdarzało się grać na różnych pozycjach. Na boisku często rotujemy się z przodu, zamieniamy stronami.

Dostałeś powołanie na kadrę. Wielkie wyróżnienie, o którym pewnie inni też marzą. Koledzy z szatni zazdroszczą? Pewnie trochę dokuczają? (śmiech)

Czy ja wiem? Trochę żartują, ale wszyscy mnie wspierają i trzymają za mnie kciuki. Wierzą, że sobie poradzę. Jestem oczywiście dumny z tego i szczęśliwy. Byłem zaskoczony, gdy dostałem telefon, ale bardzo się ucieszyłem.

Odczuwasz lekki stres, czy raczej pozytywne emocje?

Nie, towarzyszą temu wyłącznie pozytywne emocje. To zdecydowanie napędza do dalszej pracy, walki. Teraz będę starał się jeszcze bardziej.

Na kim się wzorujesz? Kto jest Twoim piłkarskim idolem?

Na pewno Ousmane Dembele. Jest bardzo szybki przy linii. Z tych starszych zawodników to David Beckham - magiczny pomocnik.

Chodzicie na mecze pierwszej drużyny? W ostatniej kolejce też wygrali 3:0.

Tak. Byliśmy całą drużyną na meczu z Pogonią. Zadzwonili do nas, że mamy z Odrą tak samo strzelać. (śmiech)

Słyszeliśmy, że trener Dariusz Sztylka stosuje różne techniki motywacyjne. Przed Derbami z Zagłębiem zawodnicy z pierwszej drużyny nagrali dla was specjalny filmik.

Przed każdym meczem trener Sztylka przygotowuje razem ze sztabem szkoleniowym różne obrazki, filmiki, analizy. Dzięki temu łatwiej nam się gra, nakręca nas to. Pomagają też piłkarze z pierwszego zespołu.

Od tego sezonu świetnie sobie radzicie w CLJ. Z czego wynika ten postęp?

Z meczu na mecz robimy cały czas progres. Atmosfera w drużynie jest dobra i to przynosi efekty. Jest dużo śmiechu, pozytywnej energii. Poza tym pierwsza drużyna też daje nam szansę - czasami wchodzimy w trening z pierwszym zespołem. Jest bardzo fajnie.

Komu najbardziej przyglądasz się z pierwszej drużyny?

Na pewno Jakubowi Koseckiemu. To moja pozycja - prawy, lewy skrzydłowy. Obserwuję też grę Michała Chrapka. Bardzo dobry gracz, bardzo podoba mi się w środku pola.


zdjęcie: www.slaskwroclaw.pl

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane