Wisła P. 4-1 Śląsk: Klęska w Płocku

23.10.2017 (20:24) | mkierakowicz | własne | skomentuj (5)
W meczu zamykającym 13. kolejkę ekstraklasy Śląsk Wrocław przegrał na wyjeździe z Wisłą Płock 1-4 (0-3). Spotkanie zostało rozstrzygnięte już w pierwszej połowie. Wrocławianie od 12. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Igorsa Tarasovsa. Dwa gole dla gospodarzy to dzieło byłego zawodnika WKS-u Kamila Bilińskiego. Po jednym trafieniu dołożyli Nico Varela z rzutu karnego i Giorgi Merebaszwili. Śląsk w drugiej połowie odpowiedział golem Jakuba Koseckiego.

Wisła Płock 4-1 Śląsk Wrocław
Nico Varela 14 (k), Kamil Biliński 22, 76, Giorgi Merebaszwili 34 - Jakub Kosecki 63

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 26. Igor Łasicki, 17. Damian Byrtek, 9. Arkadiusz Reca - 77. Konrad Michalak (54, 96. Jakub Łukowski), 4. Damian Szymański, 8. Dominik Furman, 7. Nico Varela (67, 23. Semir Štilić), 10. Giorgi Merebaszwili - 19. Kamil Biliński (80, 27. Mateusz Piątkowski).

Śląsk: 1. Jakub Wrąbel - 17. Mariusz Pawelec, 3. Piotr Celeban, 32. Igors Tarasovs, 4. Đorđe Čotra - 16. Róbert Pich, 10. Kamil Vacek (76, 31. Maciej Pałaszewski), 6. Michał Chrapek (17, 28. Konrad Poprawa), 18. Łukasz Madej, 7. Jakub Kosecki - 9. Marcin Robak (46, 29. Arkadiusz Piech).

żółte kartki: Łukowski, Biliński, Łasicki - Poprawa, Kosecki, Piech, Čotra.
czerwona kartka: Igors Tarasovs (12. minuta, Śląsk, za faul taktyczny).

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 3613.

~Pl(2017-10-24 09:54:58)
. Jak merytorycznie wytłumaczyć zdjęcie Chrapka w 16 min o zamienić go młodym Poprawą. Zabił pan chęć do gry w tym piłkarzu. To największa kara z możliwych dla piłkarza. A przecież to głównie dzięki chrapkowi wygrywał pan poprzednie mecze
~Lolek(2017-10-24 09:38:13)
No szkoda. I znowu ta dolna ósemka chyba i 8 tysięcy na stadionie kurcze.
~michal(2017-10-23 22:44:39)
dziś naprawdę tragedia... zdecydowanie najlepszy Kosecki. niestety po raz kolejny błędy w obronie... a tak w ogóle to chyba jesteśmy w całej Ekstraklasie zespołem, który traci najbardziej głupio bramki i punkty... w Gdyni, Lubinie, z Termalicą, Sandecją, z Wisłą K i dziś też...
ale trudno 3pkt z Pogonią (choć aż sam się o wynik zaczynam bać...) i wszyscy na stadion!
hej Śląsk!
~Max(2017-10-23 21:12:23)
Dramat w obronie i basta.
~Tomala78(2017-10-23 20:43:17)
Może nie jestem jakimś wybitnym znawcą piłki ale tak mi się nasunęło:
1. Tarasovs od początku sezonu przypomina swoją mobilnością worek kartofli...po co go trzymać? Niech wróci Wiech...jeżeli ktoś ma robić błędy to niech to będzie młody chłopak u którego takie błędy można jeszcze wyeliminować...
2. Wiem że trener Urban jest wielkim fanem Vacka i chyba tylko dlatego ściągnął Chrapka który jest o wiele lepszy od Czecha no i bardziej przydaje się w defensywie co grajać w 10 jest bardziej potrzebne
Przy okazji to jestem mega zdziwiony że trener Urban mówi że Vacek praktycznie wrócił do optymalnej formy
3.czy przy stanie 3:0 ściągając Robaka i wypuszczając beznadziejnego od dawna Piecha trener Urban nie wywiesił białej flagi???