Jan Urban: Nie funkcjonowały skrzydła

15.10.2017 (00:27) | mkierakowicz | własne | skomentuj (11)

Jan Urban: Szkoda. Wydaje mi się, że nie był to mecz zły z naszej strony. Przede wszystkim Wisła była bardziej konkretna. Przede wszystkim daliśmy się złapać na kontrę i wynik otworzyła Wisła. Mieliśmy dosyć dużo problemów z Carlitosem - dzisiaj grał naprawdę bardzo dobrze. Później ten rzut karny. Gdyby nie to, to jednak myślę, że doprowadzilibyśmy do remisu, bo na pewno inaczej się gra, jak się prowadzi 2-0 niż 1-0.

Przede wszystkim te sytuacje, które sobie stworzyliśmy - nawet przy 2-0 jakbyśmy zdobyli bramkę kontaktową, to różnie to mogłoby się potoczyć. Natomiast nie było łatwo w środku pola. Jednak tam Pol Llonch i Vullnet Basha grali naprawdę dobre spotkanie. Dzisiaj nie funkcjonowały nam skrzydła w przeciwieństwie do innych spotkań. Te boki to nie było to. Zmienili pozycję później Robert i "Kosa" i wyglądało to trochę lepiej. Szkoda, bo czasem są takie mecze, że zagrasz słabiej i jesteś słabszy. Ja sądzę, że dzisiaj nie byliśmy słabsi. To Wisła po prostu była bardziej konkretna przy swoich sytuacjach.

Sytuacja z karnym. Czy Pan trener to widział?

Nie. Nie widziałem sytuacji, więc trudno mi powiedzieć.

Pytanie o Koseckiego. On w pierwszej połowie miał kilka takich sytuacji, że mógł podawać. Czy on dostał jakąś reprymendę w przerwie, bo w drugiej połowie chyba nawet za dużo podawał, wręcz na siłę

To są ułamki sekund, gdzie zawodnik musi podjąć decyzję. Podejmowanie szybkich decyzji - to jest niesamowicie ważne. Wtedy zdarzają się błędy.

Nie. Nie mogę ganić zawodnika za taką czy inną decyzję. To jest część futbolu i czasem się wybiera lepiej, a czasem zawodnik się pomyli.

Czy brak Sito Riery, który będzie pauzował w następnym spotkaniu za kartki będzie osłabieniem?

Nie powinien to być duży problem. Dzisiaj do środka weszli Vacek i Madej. Więc są zawodnicy, którzy mogą go zastąpić. Gorzej to wygląda na skrzydłach, gdzie rywalizacja nie jest tak ostra.