Przegrana rezerw

07.10.2017 (17:20) | mkierakowicz | własne | skomentuj (0)
W meczu na szczycie w ramach rozgrywek IV ligi Śląsk II Wrocław przegrał z Foto-Higieną Gać 1-3 (0-0). Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania. Bramkę dla wrocławian zdobył Miłosz Kubacki z rzutu karnego. Rezerwy przez całą drugą połowę dążyły do wyrównania. Wrocławianie dopięli swego, jednak w końcówce skuteczniejsi byli goście, którzy tym samym awansowali na pozycję lidera.

Pierwsza połowa nie obfitowała w akcje bramkowe. Zespoły stworzyły sobie po jednej dogodnej szansie. Po błędzie defensywy gości w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Czerwiński, jednak przegrał ten pojedynek. W odpowiedzi dobra akcja lewą stroną Igora Machado, który zagrał w pole karne. Po chwili silny strzał oddany przez jednego z zawodników Foto-Higieny - instynktownie piłkę wyłapuje Sobczak.

Druga połowa zaczęła się źle dla zespołu rezerw. Świetne uderzenie z dystansu Łukasza Kucyniaka - futbolówka odbija się od słupka. Największym sprytem w polu karnym popisał się Dominik Wejerowski, który przejął bezpańską piłkę i posłał ją do sieci. Na następnego gola kibice musieli czekać aż do 79. minuty. Rzut karny pewnie wykorzystuje Miłosz Kubacki. Goście podrażnieni w ich mniemaniu złym sędziowaniem w ostatnich 10 minutach przejęli inicjatywę i raz po raz groźnie atakowali. Odniosło to skutek - w 85. minucie uderzenie z dystansu, piłka ląduje na słupku, po czym bardzo nieszczęśliwie odbija się od pleców Adriana Sobczaka, który nie miał już szans na skuteczną interwencję. W końcówce dośrodkowanie gości - wydawałoby się łatwą piłkę wyłapuje Aleksander Sobczak, lecz po chwili bramkarz rezerw wypuszcza futbolówkę z rąk. Całą sytuację błyskawicznie wykorzystuje Krzysztof Cieśla i zdobywa gola z bliskiej odległości.

Śląsk II Wrocław 1-3 Foto-Higiena Gać
Miłosz Kubacki 79 (k) - Dominik Wejerowski 48, Adrian Sobczak 85 (s), Krzysztof Cieśla 88

Śląsk II: Aleksander Sobczak - Adrian Sobczak, Adrian Tabaka, Piotr Kucharczyk, Patryk Caliński - Mikołaj Kotfas (59 Jakub Kierkiewicz), Karol Danielik, Grzegorz Kazimierowicz (73 Szymon Krocz), Miłosz Kubacki, Mathieu Scalet - Mateusz Czerwiński (59 Sebastian Jaroszyński).

żółte kartki: Danielik, Kazimierowicz, Scalet - Kucyniak, Krzyśków.
czerwone kartki: Danielik (75. min.), Kubacki (90. min.).