Praca dla opiekunek osób starszych w Niemczech

10.08.2017 (08:00) | Pawlak | skomentuj (0)
Praca za granicą jest na wyciągnięcie ręki! Nie możesz znaleźć pracy w kraju? Zostań opiekunką osoby starszej w Niemczech.


 

Osoby starsze to niekonieczne ludzie obłożnie chorzy, a opieka nad nimi nie musi być tak uciążliwa, jak w przypadku pacjentów leżących. Bardzo często takie osoby czują się samotne, chcą z kimś porozmawiać, nie lubią być same, zwłaszcza w nocy. Mogą też potrzebować pomocy w codziennych sprawach – zakupach, wizycie u lekarza. Nie zawsze radzą sobie z samodzielnym prowadzeniem domu. Właśnie dlatego na stronie www.senioraktiva24.pl pojawiła się propozycja pracy dla opiekunek osób starszych gotowych podjąć pracę w Niemczech.

Aby zatrudnić się w charakterze opiekunki nie trzeba mieć doświadczenia ani wykształcenia kierunkowego. Ważne są dobre chęci oraz indywidualne cechy kandydatów i kandydatek. Liczy się miły charakter, empatia wrażliwość na potrzeby innych, a także sumienność i obowiązkowość. Przed przystąpieniem do pracy przyszłe opiekunki przechodzą szkolenie, na którym dowiedzą się, jak postępować z osobami starszymi.

Przy pracy w obcym kraju przyda się podstawowa znajomość języka niemieckiego. W razie potrzeby można liczyć na kurs doszkalający, szczególnie w zakresie słownictwa specjalistycznego. Praca z osobami starszymi wymaga umiejętności zrobienia zakupów w aptece, asysty przy wizycie u lekarza lub na zabiegach rehabilitacyjnych. Wszędzie tam niezbędne będzie słownictwo, którego raczej nie używa się na co dzień, i na które nie kładzie się szczególnego nacisku na kursach językowych.

Opiekunka, która zdecyduje się na pracę w Niemczech, ma zapewnione zakwaterowanie, bezpośredni dojazd do podopiecznego oraz umowę zlecenie, a w przypadku, gdy zdecyduje się na stałą współpracę – umowę o pracę. Będzie posiadała ubezpieczenie ważne na terenie całej Unii Europejskiej. W obcym kraju nie jest pozostawiona sama sobie, w każdej chwili w razie problemów może zadzwonić do koordynatora wyjazdu w Niemczech. Jest on dostępny pod telefonem dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Praca zagranicą słusznie jawi się jako bardziej opłacalna niż w Polsce. Najniższe wynagrodzenie dla opiekunki osoby starszej w Niemczech to 1350 Euro. Osoby znające dobrze język niemiecki oraz mające doświadczenie w zawodzie zarabiają więcej. Taka możliwość wyjazdu zarobkowego to szansa szczególnie dla osób mieszkających na terenach, gdzie bezrobocie jest na wysokim poziomie.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane