Urban: Kolejny mecz, w którym tracimy cenne punkty

15.08.2017 (18:12) | adrdan95 | skomentuj (13)

Pierwsza połowa była słabiutka z naszej strony. Źle weszliśmy w spotkanie, ale na szczęście skończyło się 0:0. Kilka gorzkich słów w szatni podziałało na nas mobilizująco. Graliśmy szybciej piłką. Termalica stworzyła tylko jedną niebezpieczną sytuację i przegraliśmy mecz na własne życzenie. Trzeba było wybić tą piłkę, ale cóż stało się inaczej. To już kolejny mecz, w którym tracimy cenne punkty.

Co Pan sądzi o zachowaniu Łuczaka w ostatniej akcji meczu?
Na pewno się nie zagotował, bo gra siatkę i spokojnie mógł tą piłkę wybić. Czasem trzeba korzystać z młodych chłopaków, a oni muszą wykorzystywać te sytuacje. Na pewno nie będziemy się nad nim znęcać.

Może Pan coś powiedzieć o kontuzjach?
Na razie nic nie wiem, ale Kosecki ma chyba coś z kostką.

Dlaczego drużyna nie weszła dobrze w mecz?
Trudno mi to tłumaczyć w tym momencie, ale wydaje mi się, że była jakaś obawa co będzie jak się nie uda. Dzisiaj z Termalicą po takim spotkaniu jak z Lechią zawodnicy zdawali sobie, że muszą wygrać. Szkoda też sytuacji Arka Piecha pod koniec meczu kiedy Janem Mucha kapitalnie obronił.

Czy ciągle Pan czeka na „dziesiątkę”?
Łuczak mógł się lepiej zachować, ale w takich sytuacjach też trzeba sobie radzić. Uważam też, że mamy wąską kadrę, ale to na pewno nie może nas usprawiedliwiać.

~przemolos (2017-08-17 07:39:35)
Panie Janku fajny z pana gość pewnie i do gadki i do szklanki. Moim zdaniem po takiej partaninie przede wszystkim trzeba przeprosić tych wszystkich ludzi którzy jeszcze mają chęć przyjść i oglądać to udawanie piłkarzy na boisku. Co do zarobków w kontekście profesjonalizmu w wykonywaniu zawodu się nie wypowiadam wystarczy oglądnąć pierwszą połowę tego "pseudospektaklu". Żeby nie było za późno proponuję telefon do "Pana od wuefu" ...może kilka rad jak zmobilizować tych leni do pracy i wysiłku coś pomoże. TYLKO ŚLĄSK!!!
~Luk (2017-08-17 00:28:18)
@michał
Chłopie sam się ogarnij słyszełeś kiedyś o czymś takim jak taktyka? Urban sam się chwalił po meczu że po strzeleniu bramki mieli bronić wyniku 1:0 z termaliką u siebie. W wywiadzie tym także powiedział że zagrali dobrą drugą połowę jakaś kpina jeśli zobaczysz co wyprawiali od 80 minuty. Tu potrzebny jest trener z jajami który chce osiągać sukcesy a nie bronić wyników 1:0 u siebie ze śmiesznymi drużynami. Bo co dopiero jak będą grali z czołówką będą bronić remisów? Jeśli jesteś kibicem i płacisz kase za bilety to chyba chcesz aby Twoja drużyna osiągała sukcesy co nie?
~FCB. WKS (2017-08-16 20:39:16)
To co wyprawiacie to przechodzi ludzkie pojecie. Zero ambicji, zadawalacie sie 1na bramka i myslami w szatni. Zaczynam w pana watpic. Wogole sil brak, kreatywnosci brak, strzalow brak, pomyslow na gre brak. Statysci i święci mikolajowie od darowania punktow.
Najladniej grali za Pawlowskiego. I tu chyba powinien wrocic lub Tarasiewicz.
~Jap (2017-08-16 15:21:16)
Zle weszlismy w spotkanie..." druzyna Urbana potrzebuje 45 minut gry, potem "gorzkich slow" w szatni aby wejsc w spotkanie. To po co macie odprawy przed meczem? Jeszcze nie tak dawno, az milo bylo patrzec jak za trenera Pawlowskiego druzyna noe bala sie grac pilka, rozgrywac od tylu, bylo widac golym okiem prace trenera. Oczywiscie dopoki "gwiazdom" pilkarstwa z Mila i Kazmierczakiem nie znudzil sie trener. Byla pani psycholog, ktora wyprowadzila kilku pilkarzy na prosta. Potrafila dotrzec do druzyny, ale przyszedl Szukiel z Mandziejem i kobiete wysmiali.
Jak widze w tym klubie jeden bezsens goni drugi.
O wzmocnieniach letnich nie wspomne. Zgarnieci hurtem nikomu nie potrzebni zawodnicy. Moze oprocz Poecha, bo ten sie jeszcze stara.
irpol (2017-08-16 15:05:27)
Ni ładu, ni składu ,pozoranctwo piłkarzy i trenera.
~michal (2017-08-16 09:33:41)
do wszystkich którzy chcą zwalniać Urbana
czy to Urbana wina, że Piech nie wykorzystał setki? czy to Urbana wina, że Kosa złapał kontuzję i Srnić? czy to jego wina, że Łuczak zachował się nieodpowiedzialnie? ogarnijcie się trochę... piszecie, że dyscypliny nie ma ale jak był Lenczyk i była dyscyplina, też było źle... to jak będzie dobrze według Was? zremisowali, trudno też byłem mocno poirytowany ale trudno, gramy dalej... kibice sukcesu i malkontenci niech lepiej nie przychodzą...
hej Śląsk
~Kibic (2017-08-15 23:34:33)
Witam. Dzisiaj byłem na meczu, poraz pierwszy od dłuższego czasu zobaczyć WKS na żywo !!! Bo od jakiegoś czasu wszystkie mecze śledziłem przed telewizorem :-(
Do dzisiaj broniłem naszych piłkarzy , trenerów , działaczy i naszego sponsora czyli miasto Wrocław!!!
Ale to co zobaczyłem dzisiaj na boisku , siadłem na trybunach tak żeby nikt mi nie przeszkadzał , a to nie problem :-) skupiłem się na oglądani widowiska ,sorry braku widowiska szczególnie w pierwszej połowie .
Powiem tak flaki w oleju , żenada , wstyd wstyd wstyd !!!!
Tego nie dało się oglądać , w c klasie więcej się dzieje !!!
J. Urban chłopie na jakim ty świecie żyjesz , ogarnij się !!!
To co piłkarze pokazali niewiem czy to brak umiejętności , czy trener pizd...
Poprostu jestem załamany !!! Oni są beznadziejni !!!
Za cytuje :

Są ludzie‚ którzy uważają‚ że futbol to sprawa życia i śmierci. Jestem takim podejściem rozczarowany. Futbol jest dużo ważniejszy. Bill Shankly
~JPNZ (2017-08-15 21:20:33)
Z tym trenerem i brakiem dyscypliny w zespole jaki obecnie panuje nikt nie będzie umierał za Śląsk. Klub nie wydał żadnego oświadczenia po regeneracji kebabami czyli uważają to za wzorowe prowadzenie się. Godzina 13, rozpoczęła się druga połowa meczu CLJ, część piłkarzy pierwszego zespołu wraca z boiska treningowego a niektórzy już nawet zawijają samochodem do domu, gdyby z takim zaangażowaniem jak bieg pod prysznic zagrali dzisiaj to by nie przepier... tego meczu. Myślę że gdyby po tym śmiesznie krótkim sobotnim treningu zamiast zawinąć z Oporowskiej obejrzeli wygrany mecz CLJ może byłoby im trochę wstyd pozorować grę na takich kontraktach.

Piłkarze czasem opowiadają jak to by się fajnie grało przy pełnych trybunach, w takim razie w ramach rehabilitacji za te kebaby i brak zaangażowania w grę oraz kaleczenie tego sportu może piłkarze jeśli mają resztki honoru zafundują pulę karnetów do rozdysponowania w konkursach przez klub lub slasknet?
~wojtas (2017-08-15 20:34:46)
Trener od siatkonogi znowu bredzi .
~Bartłomiej C. (2017-08-15 19:54:46)
No to Panie Urban, to był chyba ostatni Pański mecz we Wrocławiu jako trenera Śląska.
~Gosc (2017-08-15 18:57:09)
Panie trenerze dość już trzeba odejść bo to nie jest gra zenada
many84 (2017-08-15 18:53:03)
tylko dymisja !!! dość słodkiego pierdzenia. Zero taktyki kolejny mecz. Gol i obrona Częstochowy. Dośrodkowania dno . Ci ludzie biorą za to 20-40 tyś zł a nie potrafią trafić w pole karne.
~Kuba (2017-08-15 18:41:29)