Ślak nie kupi Śląska

14.07.2017 (15:12) | mkierakowicz | radiowroclaw / tuwroclaw / wyborcza.pl | skomentuj (63)

Wszystko wskazuje na to, że rozmowy dotyczące przejęcia klubu przez Grzegorza Ślaka zakończyły się niepowodzeniem. Ze stu procent powodzenia tej akcji, w które niedawno wierzyłem, teraz mamy zero - przyznał Rafał Dutkiewicz. Co zaskakujące, mówi się o tym, że właścicielem Śląska ma zostać spółka Stadion Wrocław. 

- W sposób stanowczy protestuje i nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że nie chce przejąć Śląska Wrocław. Ja po prostu nie miałem na to szans. Nie dostałem niezbędnych gwarancji zasad współpracy Śląska ze spółką stadionową. Gdybym podpisał umowę, byłaby ona niezgodna z moją ofertą. A aneks przesłany mi przez miasto nie miał mocy prawnej, brakowało umów korporacyjnych, dosłanych w ostatnim momencie i tylko częściowo. Jestem bardzo zawiedziony i zdenerwowany, bo nawet zakontraktowałem zawodników, zrobiłem bardzo dużo, by kupić Śląsk Wrocław. Nie przewiduje, że spotkamy się w sądzie, a jeśli tak to tylko ja mogę oczekiwać odszkodowania od miasta - komentuje sytuację Grzegorz Ślak.

Jednakże przedstawiciele miasta twierdzą, że spełnili wszystkie warunki Ślaka. Mimo to biznesmen nie przelał na konto gminy wymaganych 3 milionów złotych. W takich okolicznościach prezydent Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że właścicielem Śląska przez najbliższy rok będzie spółka Stadion Wrocław.

- Pan Ślak nie chciał kupić Śląska - twierdzi mecenas Jacek Masiota. - Od pewnego momentu co do swoich zamiarów wszystkich wprowadzał w błąd. Miasto spełniło jego warunki, a on wyszukiwał kolejne problemy, tylko po to aby wykręcić się z tej transakcji.

Gmina Wrocław będzie domagała się od spółki Wratislavia-Biodiesel SA kary umownej, która może sięgnąć nawet 30 milionów złotych.

O godz. 17.00 ma rozpocząć się zebranie Rady Miasta, którego celem będzie dofinansowanie klubu. Chodzi o kwotę 10 mln złotych.KOMENTARZE
~Gabik (2017-07-16 12:01:34)
@aaa
Dzięki!

@leszek
Nie ma takiej. Opcji, żeby Miasto sprzedało komuś Śląsk szybko. Cały przetarg trzeba zrobić od nowa. Dotacja zmieniła wartość Śląska i nie można go teraz sprzedać na zasadach wedle starej wyceny...

@vivaldi
To nie takie proste i nie jest tak, że możesz sobie w akt notarialny powsadzać warunki jakie chcesz. "Miasto zaakceptowało" - to wiemy tylko z konferencji Dutkiewicza, ale czy odpowiednie czynności prawne zostały podjęte, tego nie wiemy - przecież tu chodzi m.in. o zmianę umowy między Śląskiem, a Spółką stadionową (w imieniu żadnej z nich Dutkiewicz się wypowiadać nie może). Rację ma Ślak, że domagał się nie tylko umowy podpisanej przez zarządy spółek (Śląsk i Stadion), ale chciał także zgód ich organów na takie czynności - problem w tym, że w mediach go cytują, że chciał także zgód obligatariuszy i wierzycieli - tu widzę żądania trochę nieuzasadnione. Chyba, że chodzi o wierzycieli i obligatariuszy Spóki stadionowej, jako zabezpieczenie przed ewentualną skargą pauliańską. Nie znam też umowy kredytowej między Spółką stadionową, a kredytodawcami (może zabezpieczeniem kredytu jest umowa najmu ze Śląskiem). Sytuacja jest niejednoznaczna i może Ślak miał rację oczekując odpowiednich dokumentów do transakcji, ale może tworzył sztuczne problemy - bez źródłowej wiedzy nie rzucałbym oskarżeń tylko na jedną stronę...
Jak widać same dokumenty przetargowe to mało, bo na sytuację prawną składają się także dokumenty spoza przetargu. Mnie martwi sytuacja, że Śląsk znów ma pośrednie problemy przez stadion i jeszcze bardziej mnie martwi pomysł, żeby Spółka stadionowa przejęła Śląsk na własność...

@jkl
Z mojej wiedzy, to Masiota dostanie całe 600k. Wynagrodzenie mu się należało w momencie, gdy Miasto parafowało umowę ze Ślaskiem i nie zlaeżnie od tego czy ją potem zrealizują u notariusza lub czy Ślak zapłaci za akcje. Masiota miał dostać kasę za przeprowadzenie pewnej procedury, a nie prowizję od zrealizowanej transakcji.
~aaa (2017-07-15 17:14:05)
Gabik
jak ja lubię te Twoje komentarze, zawsze merytoryczne i na poziomie, w punkt, w dychę, w samo sedno itp. :-)
a reasumując to wszystko to i smutno i wstyd a najbardziej powinno być panom Dutkiewiczowi i Ślakowi ale jak zwykle to z nas kibiców i wrocławian będzie beka :-( ech.........
~Leszek (2017-07-15 12:04:40)
Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale czy możliwy jest taki scenariusz? Gówno-burza, że z transakcji nici, miasto "ratuje" /dotuje klub 10 mln (a nie udziela pożyczki, żeby nie trzeba było zwracać), kwota mniej więcej pokrywa zadłużenie klubu i nowy właściciel zaczyna bez długów. Nagle cudowny zwrot akcji, Ślak wpłaca kasę i nabywa akcje. Trochę szumu w mediach ale wszystko kończy się szczęśliwie i wszyscy zadowoleni. Tym oto sprytnym zabiegiem oddłużono spółkę. A o perypetiach ze sprzedażą za parę tygodni wszyscy zapomną. Co myślicie?
~Rogal (2017-07-15 11:54:23)
Pytanie brzmi :-dlaczego pan Ślak nie chce Śląska?
Może wie więcej niż my?
Dlaczego problem się zaczyna gdy do gry wchodzi stadion?
~Vivaldi (2017-07-15 11:00:05)
Stan szoku ustąpił więc pozwolę sobie na pewne przemyślenia.
1. O ile warunki ofertowe i wymagania w przetargu na akcje Śląska dopuszczają tajemnicę biznesową i lubią ciszę o tyle - po wygraniu przetargu przez Ślaka - powinna nastąpić transparentność transakcji. Przedstawiciele miasta ( dalej Miasto ) mówią, że są gotowi opublikować korespondencję ze Ślakiem itd. Umowa zakupu została podpisana przez Ślaka ( był tam zapis, że nabywca może negocjować warunki dotyczące umowy ze spółką stadionową ). Ślak po podpisaniu umowy nabycia akcji klubu - kilka dni później zgłosił swoje zastrzeżenia i warunki ( de facto zawarte w jego ofercie do przetargu ). Miasto zgodziło się na nie odnośnie wpływów z dnia meczowego i od sponsora tytularnego - kwas był odnośnie opłaty za użytkowanie stadionu. Miasto zgodziło się dopłacać 1,5 mln ( ale proszę pamiętać, że może to tylko zrobić na rok - korzystając np.z rezerwy budżetowej - wątpię aby prezydent znalazł sponsorów na te pieniądze ). Jeśli spółka stadionowa przez pięć lat nie mogła znaleźć sponsora to obawy Ślaka były uzasadnione. To była istota sporu. Natomiast warunkiem umowy nabycia akcji była zapłata 3 mln zł.
2. Transparentność transakcji - zarówno miasto jak i Ślak mają możliwości organizacji konferencji prasowej - gdzie dziennikarze i lud mógłby poznać zdanie obu podmiotów. Z tej opcji korzystało tylko miasto. Nie dziwi Was, że Ślak tylko wybranym dziennikarzom wyjawiał swoje zdanie ? To jest bardzo zastanawiające. Gdyby mu zależało na Śląsku - powinien zwołać konferencję i ogłosić punkt po punkcie co jest nie tak.
Kolejna sprawa - pośpiech - to też zastanawia - jeśli były konkretne zapisy odnośnie ostatecznego terminu zapłaty za akcje do wczoraj to nie dziwi zwołanie nadzwyczajnej rady miasta.
3. Zapłata za akcje i można podpisywać akt notarialny. I tu mnie dziwi i zastanawia - skoro miasto zgodziło się na wszystkie warunki Ślaka ( miasto twierdzi, że grubo ponad wymogi umowy nabycia akcji Śląska ) to nie widzę żadnej woli kompromisu ze strony Ślaka. Nie trzeba być profesorem prawa aby wiedzieć, że można w akcie notarialnym pewne zapisy umieścić warunkowo !!! Jeśli nie zostaną spełnione transakcja jest nieważna. Czyli miasto obliguje się do finansowania przez trzy lata 1,5 mln zł stadionu i szlus. Jeśli nie - Ślak ma prawo do zwrotu 3 mln zł.
Tego w ogóle nie było widać - chęci dogadania się ze strony Ślaka. Przypomnę, że Slak non stop przekładał spotkania - i o pomstę do nieba woła sytuacja, kiedy miasto mówi - niech pana prawnicy przygotują aneks który pan zaakceptuje i my go podpiszemy a Ślak, że nie on go powinien przygotować. To jest już hucpa i zwyczajna szopka.
Zgody rad nadzorczych i walnych zgromadzeń wspólników też można było umieścić warunkowo. To są proste sprawy. ( miasto twierdzi, że takie przedstawiło).
4. Jeśli uważacie, że miasto zawaliło proszę wskazać to jasno i merytorycznie. Nie wierzę aby miasto nie chciało sprzedać akcji Śląska - to jest olbrzymie obciążenie dla budżetu i de facto z kilkunastu milionów rocznie zeszliby do 3,5 mln ( Akademia Śląska i spółka stadionowa )
5. Za punkt honoru - postawiłbym sprawę ze strony miasta - aby to do spodu ujawnić i udokumentować negocjacje ze Ślakiem. Padają słowa gołodupiec - przedstawił gwarancje bankowe i podpisał tytuł egzekucyjny - czyli 45 baniek było zabezpieczonych a to jakie przychody będą generować jego spółki jest sprawą drugorzędną.
I teraz to co najbardziej boli - znowu mój ukochany klub i miasto piękne zostały pośmiewiskiem.
10 mln z miasta to tylko na bieżącą działalność i na kontrakty zawodników.
A gdzie nowe wzmocnienia i walka o pierwszą czwórkę? O kibiców na stadionie ?
Niestety kolejny raz w dupie.
~Kuba (2017-07-15 10:46:14)
Tak mi po głowie mimo wszystko chodzi jeszcze inny wariant ... Ślak po sesji Rady Miasta i pierwszej kolejce ekstraklasy, kiedy zobaczy jak drużyna jest poukładana i jak dużo ewentualnych zmian jeszcze potrzebuje, jeśli uzna jest ok to w poniedziałek może się okazać że Dutkiewicz kiedy otworzy drzwi do swego gabinetu znajdzie na stole potwierdzenie przelewu i zaproszenie do notariusza-) ... kto wie?-)
~Grzegi (2017-07-15 10:27:18)
Pan Ślak po prostu przelicytował, mówił o budżecie 60-70 mln o sponsorze dla stadionu za 5 mln, dostał takie warunki jakie chciał, zapisy mu się nie podobały, to dostał możliwość ich poprawienia, to co stało na przeszkodzie, żeby podpisać? Chyba go po prostu nie stać i tyle.
Można narzekać na miasto, radnych, urzędników ale gdyby nie oni ten sezon zaczynalibyśmy poziom niżej niż widzew! Widocznie na nowego właściciela trzeba będzie poczekać, końca świata nie ma. Choć bardzo bym chciał, żeby to się jeszcze odkręciło. Szkoda.
~Kuba (2017-07-15 09:36:33)
Według mnie Ślak wyraźnie stchórzył, inaczej tego nie można nazwać. Sprawa nie dotyczyła zakładu przemysłowego tylko Śląska Wrocław. Co znaczy Śląsk Wrocław dla wrocławian i regionu tego może nie wiedzieć Johnson, może tego nie czuć grupa Klimka ale Ślak który swoją więź z klubem powtarzał wielokrotnie, bywał na meczach, wielokrotnie wypowiadał się na temat klubu nie miał prawa przejść ot tak sobie obok i nie uszanować kibiców oddanych dla klubu. Biznes biznesem ale na sprawy biznesu miał mnóstwo czasu żeby to ogarnąć. W drodze negocjacji mógł już dużo wcześniej zwrócić uwagę na konieczność zgód korporacyjnych. Nie wykazał dla mnie żadnej dobrej woli żeby temat dokończyć tak jak należy, uciekł, stchórzył wszystko jedno. Nie jestem zwolennikiem Dutkiewicza ale tym razem, po raz pierwszy chyba zrobił to naprawdę dobrze ... tyle że tym razem trafił na cwaniaka i krętacza jeszcze większego i na nim się pośliznął. Jeżeli będzie można ściągnąć od Ślaka pieniądze w drodze sądowej to należy to uczynić, sam sobie chyba w biznesie też dobrych rekomendacji nie zrobił. I niech go trafi Ślak
jkl (2017-07-15 00:25:07)
@pablo O: Miesiota nie dostanie 600 000 - tyle by dostal po podpisaniu. Bez podpisu ma "tylko" 10% zagwantowane. 60 000 PLN - "tylko".

@mar, Solorz dawal i miasto dawalo - na tym powstaly kontrakty i mistrz. Potem Solorz uciekl, bo mial problem z Dudkiewiczem. Problem z miastem ma kazdy biznes, ktory sie pojawia. Wszyscy uciekaja od oplacania stadionu i nierealnych zapisow w umowie. Widocznie obecny stan rzeczy jest na reke urzedasom. To jest polityka, nie biznes. Ciezko szukac logiki. Od tylu lat sie to ciagnie... Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi.
~Jacek S. (2017-07-14 22:58:19)
Ertyk 100 % racji. Amerykaniec jeszcze nie zapłacił za akcje Konsorcjum.
Od tygodnia dość uważnie śledziłem całą operację negocjacji ze Ślakiem i po mojemu wyszło na to, że to Ślak jest krętaczem i tchórzem. Tchórzem , bo wierzcie lub nie ale pieniądze to on ma, natomiast w czasie negocjacji zapaliła mu się czerwona lampka: "za duże ryzyko, nie wchodzę, nie chcę brać tego na swoje barki" i doszedł do wniosku , że musi zacząć lawirować, kręcić a zarazem pokazywać fomalnie, że mu zależy na klubie - deklaracje, wizyta na sparingu, ten luz i dobry humor - tak nie zachowuje się gość który ma za chwilę wejść w poważny interes.
Z kolei Dutkiewicz dopiął wszystko a nawet dał ze strony miasta więcej niż teoretycznie mógł. Mimo, że go serdecznie nie znoszę uważam że tym razem wespół z Masiotą stanęli na wysokości zadania.
~Palefix (2017-07-14 22:55:42)
Eee placzki tak placzecie ze miasto daje tyle szmalu na klub...mieszkam w tym miescie jestem podatnikiem kocham SLASK i nie widze innej opcjii puki miasto jest wlascicielem.Tez moge powiedziec ze poco pan prezydent daje np na teatr i inne pierdoly skoro mozna znalezc na placenie tego kase z zewnatrz...miasto jest wlascicielem SLASKA i to normalne ze finansuje klub jak by byl sponsor a miasto by dalej pompowalo to by wtedy byla patologia wiec placzki zamknac ryje i kupowac karnety na SLASK i po czesci sami bedziemy sponsorami bo obciach by takie miasto nie mialo by druzyny w ekstraklasie przy takim obiekcie i gdzie poprzednicy nie pan Dutkiewicz rozwalili juz koszykowke pilke reczna i wiele wiecej...
~Kuba (2017-07-14 21:06:35)
A ja czegos nie rozumię, co stoi na przeszkodzie zeby zrobic tydzien przerwy, niech sie zbiora te rady, podpisza papiery i wroca do dealu...jezeli z obu stron jest dobra wola to o co chodzi?
~Gabik (2017-07-14 20:44:12)
Cała sytuacja martwi mnie, ale daleki byłbym od "wieszania psów" na kimkolwiek pojedynczym.

1. Za dużo było już inwestorów i potencjalnych inwestorów, żeby konflikt z kolejnym można było uznać za przypadek. Taka seria pokazuje, że jest jakiś problem i poważny. Z własnego doświadczenia wiem, że biznes nie lubi marnowania pieniędzy i można mieć gest, kupić klub dla własnego ego albo hobby, ale karmienie pijawek przy tej okazji nie przejdzie. Pewnie, że Solorz kasy ma jak lodu i wszyscy kolejni też coś mieli, ale żaden z nich nie myśli choćby złotówki marnotrawić...

2. Skandalem jest, że Miasto i zatrudniona kancelaria nie zadbały o umowę, bo że tego nie zrobiły to chyba widać:
a) ofertę Ślaka znali od dawna i powinni przygotować umowę już na starcie, a nie teraz bawić się w przygotowanie aneksów;
b) grożą Ślakowi karą, ale przez tę rozbieżność między umową a ofertą, którą chcieli łatać aneksem, Ślak może się z tego wybronić i Miasto złotówki nie zobaczy. Wystarczy, że powie, że Miasto nie przygotowało odpowiedniej umowy, a na aneks nie dali mu czasu... Im bardziej Mec. Masiota straszy karą, tym bardziej mi to wygląda na chwilowy PR - przecież jak się proces skończy za 5 lat, to nikt się nim już nie przejmie...

3. Z innej strony patrząc, gdyby Ślak tak bardzo chciał kupić Śląsk, to by to zrobił. Stać go na prawników i mógł sam mieć przygotowane zapisy do aneksu, które go interesują. Jeśli rzeczywiście było tak, że Miasto proponowało by sam przesłał propozycję zapisów, a on tego nie zrobił, to pokazuje, że szukał pretekstu by z transakcji się wycofać. Osobiście uważam, że publikacje o Amerykaninie, który kupuje (Ba! nawet "już kupił") pakiet mniejszościowy mogły być tym, co go zniechęciło - wtopił, że nie był przygotowany na taki wariant.

4. Nie kupuję peanów na cześć Dudtkiewicza, jak to on ciągle ratuje Śląsk. Jego postępowanie to patologia, jak u rodzica, który pilnuje, żeby dziecko było wiecznie chore i otoczenie go chwaliło, jak to on dzielnie się dzieckiem zajmuje i poświęca. Porównałem sobie dane i wyszło, że Śląsk płaci jakieś 3x tyle za stadion o Lech w Poznaniu. I jeszcze Śląsk pozbawiony jest praw do Lóż i miejsc VIP... W mojej ocenie racje miał Ślak widząc, że Dutkiewicz ratuje spółkę stadionową kosztem klubu. W ten sposób mniej widać, że ta spółka to wrzód na tyłku i ciepłe stołeczki (tyle lat bez sponsora stadionu to jednak też o czymś świadczy).
Tyle lat minęło już, że gdyby Śląsk upadł zamiast być ratowanym przez Miasto, to już byśmy byli powrotem pewnie w I lidze, ale z poukładaną organizacją.

5. Żeby było śmieszniej, Dutkiewicz ma kolejny plan. Tym razem chce oddać Śląsk spółce stadionowej. Nagle się okazało, że skoro właścicielem ma być dalej miasto, to dwie spółki nie potrzebne... Jeśli w rezultacie Śląsk dostanie garba w postaci tej całej patologii ze Spółki stadionowej i jeszcze kredyt za stadion do spłacenia, to proponuję już teraz zakładać stowarzyszenie i pracować nad nową licencją, żeby nie startować z samego dołu jak przyjdzie czas :(
~kibic (2017-07-14 20:36:12)
Gonić urzędasów z naszego klubu, pasą się za nasze pieniądze darmozjady. Ślak chciał pewnie niebawem zrobić swoje porządki i rozgonić to stado pasożytów. Pora w Śląsku na gruntowne kontrole, to są gminne pieniądze a nie prywatny folwark Dutkiewicza.
~Edek (2017-07-14 20:28:07)
Masakra !! Ludzie o czym wy piszecie?? Celem sprzedaży były akcje Śląska Wrocław,i te formalnie zostały sprzedane!
Problem w tym ze golas szlak po podpisaniu umowy nie wpłacił pieniędzy i nie można notarialnie sprzedać mu klubu!! Jak dobrze poczytacie treść oświadczeń dupkiewicza to na dodatek ze sprzedał akcje to jeszcze chciał pomóc w osiągnięciu porozumienia między szlakiem a operatorem stadionu o którym w umowie było dokładnie napisane: po kupieniu akcji wymagane jest porozumienie ze spółka stadion Wrocław, negocjacje leżały po stronie kupującego!!
Golasa szlak trafił , kasy nie ma to gdzie się golas porywa!!!!
~WKS Glasgow (2017-07-14 20:20:34)
Masiota za partactwo nic nie powinien dostać, miasto i Ślak tak samo winni niepowodzenia. Taka prawda, że nikomu nie było ze sobą po drodze. Pewne jest, że na garnuszku miasta Śląskowi grozi upadłość lub spadek. co do wyników z 2011,2012 i 2013 to nie tylko miasto wkladało kasę. Nie bronię Ślaka bo najwidoczniej kręcił i najwidoczniej chciał coś jeszcze ugrać, ale czy nie jest dziwne, że Dudi skłócił się z Solorzem, później z tzw. konsorpcjum, w międzyczasie nie dogadał się z innymi potencjalnymi nabywcami akcji (chińczycy, smg?), teraz Ślak? Myślę, że o ile dla prywaciarzy liczą się zyski o tyle dla Dudiego i miasta stołki dla znajomych w Śląsku i Wrocław 2012.
~FCB WKS (2017-07-14 20:06:39)
@Lolo
Zupelna racja!!!!
Ja bylem zwolennikiem Slaka, teraz mam mieszane uczucia i nie wiem bo nikt nie wie gdzie jesy prawda. Nie mamy wgladu do negocjacji.
Ale jedno wiem na pewno...
Mr Dolar jest typowym bandyta biznesowym.
Banki z papua nowa gwinea czy cos tam?
A dlaczego tam?
Bo Trump czy unia nie moze go scigac!!!
Gwoli wyjasnienia... Ten czeresniak do tej pory nie kupil od konsorcjum akcji, jak Slak zadeklarowal, ale nie zaplacil.
Tyle w temacie.
Poza tym mikt wiarugodny nie przystepowal do przretargu.
Ku har pokazal na lechii i tak by bylo, a ten czeresniak od ruchu to juz wogole padaka.
~XXXX (2017-07-14 19:54:16)
Pan Dutkiewicz i miasto a w zasadzie tylko część radnych kolejny raz uratowała Śląsk.. Zobaczcie wszystko wiedzący mądrale kto jak głosował za kolejną dotacja dla klubu?.. Po co pluć na kogoś kto ratuje ten klub.. Płacą Wam za pisanie takich bzdur czy już Wam chodzi o kolejne wybory!!.. Uważacie że będąc w czwartej lidze znalazły by się pieniądze?.. Tak Wam zależy na tym czy też przy okazji któraś partia chce coś ugryźć dla siebie... W większości z Was żal wam do puszki rzucić dwa złote dla chłopaków na oprawę.. Kibice co rzeczą sobie czwartej ligi
~famas (2017-07-14 19:34:19)
No i miasto dofinansowało klub na kwotę 10 mln PLN...Na pewno się nie znam,ale myślę że gdyby nie miasto,to klubu któremu kibicuję już ponad czterdzieści lat już by nie było,lub by był na głębokich peryferiach naszej skopanej...A tak na marginesie,to ostatnie kroki p.Ślaka zaczęły mi przypominać (tak od dwóch dni) historię z gościem,który swojego czasu wygrał licytację (nomen omen też we Wrocku ) WOŚP samolotu Mig-21.Jak to się skończyło,to myślę że większość pamięta,a tym co nie pamiętają to przypomnę że facet żądał przez jakiś czas co chwilę nowych dokumentów a na koniec okazało się że jest totalnie niewypłacalny...Wstyd na całą Polskę...Teraz czuję się podobnie...
~Jap (2017-07-14 19:17:19)
Slask nie zarabia na siebie i jeszcze dlugo nie bedzie tego robil. Z reszta nie tylko Slask. Utrzymanie druzyne to setki tysiecy miesiecznie. Czy uwazacie, ze jest w Polsce biznesmen, ktory tak po prostu jak Slak chcialby kupic klub pilkarski? Przeciez Slak nie kupil zadnego zawodnika, wiec nie moglby zarobic ani grosza na sprzedazy. Jesli Solorz nie chcial pompowac kasy w druzyne a nie uktywajmy, ze jest on o krocie bogatszy od Slaka, to jak ten drugi moglby wydolic?
Myske, ze Slak mial nadzieje przyciac troche kasy ale okazalo sie, ze miasto nie dalo sie zrobic w glupa i nie pozwolilo mu "przejac" kart zawodnikow. Tak wiec facet sie wypial, po co ma placic samemu Koseckiemu 65tys miesiecznie, jesli nie dostanie nic z ewentualnego tranaferu Kosy w przyszlosci.
Wole Slask jako wlasnosc miasta, niz osoby prywatnej. Politycy zawsze znajda kase na klub. Inaczej poplynal w wyborach.
~Mik (2017-07-14 19:15:52)
Szkoda Slaka.
Teraz pewnie w przerwie zimowej spróbują sprzedać, i w magiczny sposób najlepsza będzie oferta Jankesa.
Pewnie sugestie Masioty nue były na rękę Dutkiewiczowi
~JPNZ (2017-07-14 19:07:58)
Jacek "600000" Masiota może wie o co chodzi?
~ertyk (2017-07-14 19:07:34)
Po 1. Johnson jeszcze nie kupił akcji od konsorcjum, podpisali umowę, ale pieniędzy do dzisiaj nie przelał. Po 2. Byłem wielkim zwolennikiem Ślaka, ale obserwując informację spływające od tygodnia, stwierdzam, że to Ślak tu kręci. Intencje miasta, wyszły wtedy kiedy zgodzili się na wszystkie warunki Ślaka. WSZYSTKIE. Te warunki były tak dobre, że nawet Mateusz Borek stwierdził że to są lata świetlne od tych które miał Solorz. Gdyby miasto nie chciało tego sprzedać, to by sie na takie warunki nie zgodziło, bo nie musiało. Ewidentnie w tej sprawie wykręcił się Ślak. I nie mają tu znaczenia sympatje polityczne, po prostu analizuję tydzień negocjacji biznesowych.
~michal (2017-07-14 19:00:12)
Panowie, prawda jest taka jak tu niektórzy piszą, że dokładnie nie wiemy jaka jest prawda... ale jednak miasto, to jest miasto (biedne nie jest) stabilne i miastu zależy na klubie (z różnych względów oczywiście). a tacy biznesmeni?... wystarczy sięgnąć pamięcią wstecz i przypomnieć sobie ilu doprowadziło kluby do niemal upadku albo dosłownie upadku... wielu z nich to cwaniaczki... ja zgadzam się z kimś tutaj, że Dutkiewicz ten klub uratował, ale to moje zdanie oczywiście...
~pablo O (2017-07-14 18:56:07)
Do Dramat- Ogarnij się bo we Wratislavi na ul. monopolowej już odpowiednie służby były i to możliwe, że zniechęciło gołodupca Ślaka do inwestowania w Śląsk. Gość nie będzie inwestował w klub piłkarski jak ma problemy w swoich spółkach. Poza tym całą kasę trzyma Pan Guzowaty a Ślak jest jego pionkiem.
A Pana Jacka Masiote powinni pozwać o złą rekomendacje i o zwrot 600tyś zł !!!
~Jacek (2017-07-14 18:45:50)
Prawda jest taka, ze koscia niezgody okazal sie Stadion. Miasto zmienilo w ostatniej chwili warunki wspolpracy. Chcieli zeby Slak przelewal duze pieniądze na konto Stadionu Wroclaw a na dodatek wplywy z biletow mialy byc Slaka a nagle 30 do 70procent wplywow dla miasta.
Problem w tym ze nowi zawodnicy sa wlasnoscia Slaka
~Mkl (2017-07-14 18:43:47)
Panie Ślak jakich zawodników pan do Śląska zakontraktował ? Po ogłoszeniu że pan wygrał przetarg na akcje klubu. Nie było żadnego transferu definiwtego a jedynie wyporzyczenie z Lechii Gdańsk Michała Maka. A mówi pan w liczbie mnogiej o zakontrakowanych przez pana do klubu zawodnikach.
~mar (2017-07-14 18:30:06)
@Dramat - Ślak chciał wpompować miliony? Dalej wierzysz w te bajki? Facet nie miał 3mln a Ty marzyłeś o 15mln ekstra rocznie? Z czego się pytam ten facet miałby mieć takie pieniądze, jak nie wiem czy jego wszystkie spółki razem wzięte generują taki zysk w ciągu roku
@jkl - Solorz nie dawał większej kasy niż miasto, a później w ogóle i to miasto utrzymywało klub, nie twórz faktów pod swoje teorie; zresztą tak jak pisałem wcześniej, jeśli nie miasto to kto? kolejki chętnych po klub nie było i nie będzie, tylko dwóch Panów o wątpliwej reputacji
~jk (2017-07-14 18:20:47)
Jazda po karnety!!!!
~Dramat (2017-07-14 18:05:35)
Nie mam zamiaru się za nikim opowiadać w tej sprawie ale prawdą jest to że p.Dutkiewicz szuka już któryś rok sponsora i nadal nic. To jest jakaś patologia!!! Nie dopomyslienia by tak duże miasto z takim klubem i historią nie mogło znaleźć sponsora iles lat z rzędu i to napewno nie jest wina p.Ślaka
A p.Dutkiewicz utrzymuje (za Nasze pieniądze) klub, bo ze swojej kieszeni nie dokłada a z pewnością czerpie z tego nie małe korzyści. A spolka zarządzająca stadionem !!! Nie wiem czy wiecie ale Śląsk Wrocław nic nie zarobił na biletach za sezon 2016/2017 !!! Skoro utrzymanie obiektu wacha się w granicach 2,5 mln to co z resztą pieniędzy jakie zarobili na biletach i gastronomii!!!!!!! Stadion wybudowany w 2012 roku a do tej pory nie ma sponsora. Przychodzi konkretny chłop który chce wpompować sporo pieniędzy w klub , ma nagranego sponsora za niemałe pieniądze ale jest jeden mały problem chce zabrać korytko tym świnią!!! z biletów i nie tylko które przez wiele lat nie wpływało do kasy klubu ;) i nagle pojawiają się problemy z niepełnymi dokumentami itd. Nie wiem komu wierzyć ale to jest nie do pomyślenia że kolejny sponsor się wycofuje z rozmów ;) przypadek?
jkl (2017-07-14 18:04:38)
@mar, Te kontrakty co daly nam mistrza byly podpisane za Soloża. Potem już było tylko wygaszanie i latanie dziur - poza ta przy stadionie, hehe. Cięcia i cięcia. Drugi sezon walczymy o spadek, a teraz sie lepiej nie zapowiada (ilu przyszlo ilu odeszlo?). Dzieki dudkiewiczowi mistrz, jasne... Co za bajki.
~Mat (2017-07-14 17:57:11)
@ jkl. Popieram stanowisko jkl. Miasto i Masiota moim zdaniem źle przygotowali umowę. Może celowo. Do takiej sytuacji, jaką mamy na obecną chwilę, nie miało prawa dojść!! Proponuję stonować dyskusję do momentu wypłynięcia na światło dzienne prawdziwych intencji urzędników i oferentów.
~Kros (2017-07-14 17:44:35)
Opcja nr 1
Widzę to tak ze miasto pozywa Pana Slaka dostaje odszkodowanie a klub i tak nic z tego nie dostanie bo już nie będzie istnieć albo będzie w 4 lidze ( proces około 2 lata ) to dostanie na koszulki. Wstyd na całą Polskę. Bo nawet te 10mln z magistratu to tylko do końca roku starczy.

2 opcja

Miasto daje 10 mln i liczy ze Pan Dolar kupi akcję Korsocjum przy czym miasto systematycznie za wkład z dolarów oddaje swoje akcje aż do momentu odsprzedania całości.
~bodzio1 (2017-07-14 17:42:23)
Kibice z trybuny D gdyby nie Pan D.to koniec ze Śląskiem.Zrozumcie to wreszcie.
~Leoncio (2017-07-14 17:41:19)
Szczerze kurwa to nie wydaje mi się żeby ŚLAK tak walił w człona, to koleś z mega portfolio biznesowym, a Rafałek znany nam Rafcio to po prostu karierowicz polityczny i cymbał jakich mało więc jeśli ktoś tutaj namącił to na bank miłościwie panujący cesarz :) DUPKIEWICZ 0% poparcia od zawsze na zawsze!
~Lolo (2017-07-14 17:37:46)
Do jak
Dzięki Dudkiewiczowi to ta drużyna istnieje. Taka jest prawda ą twoje polityczne porady zostaw na inną okazje
Dość powiedzieć że przez polityczne oprawy wygoniliscie trochę osób ze stadionu
Stadion to nie sejm i nie mamy roku 1980 czy 1981
~Dedi (2017-07-14 17:29:53)
Ludzie czy wy naprawde nic nie rozumiecie. Przeciez jasno dudi powiedzial 3mln. I Slask nasz kochany byl by slakowi sprzedany. Wiec co jest grane golodupiec i tyle w temacie a jak chcecie to niech wierni kibice sieza to wezma a nie popierdulki jakies. Hej SLask!!!!!!
~mar (2017-07-14 17:22:32)
@jkl - gdy miasto dawało tyle kasy co wcześniej, w latach 2010-2013, to nie byłoby walki o utrzymanie, ale wszyscy płaczą, że klub finansowany z publicznych pieniędzy więc były cięcia i wygląda to jak wygląda; prawda jest inna niż piszesz, gdyby nie miasto i osobiście Dudkiewicz, to Śląska by nie było, bo pytam kto by go przejął? jakoś kolejki chętnych po klub nie widać, plujesz na miasto i co proponujesz w zamian? masz kogoś wiarygodnego kto kupi klub? nie ma i nie będzie, bo nikt nie chce pakować kasy w piłkę
jkl (2017-07-14 17:11:49)
@corben, dziekuje, ze sie troszczysz o moje standardy intelektualne. Doprawdy, miło z Twojej strony.

@mar, tyle dobrego, ze po kolejnych swoich niepowodzeniach jeszcze jako-tako miasto o Śląsk dba. Tak dba, że co rok walczymy o spadek, jak to powiedzial klasyk, ale dba i to jest fakt. Publiczne pieniądze nic go nie kosztują. Moze sobie popełniać powazne wtopy biznesowe na nasz koszt i nikt mu nic nie zrobi. Latami już to robi i co? I nic.
Prawda jest taka, ze stadion potrzebuje klubu i jak nie beidze Śląska, to można sie po tym stadionie przejechac buldożerami. I tu dochodzimy to sedna tematu - Dutkiewicz szuka frajera, ktory bedzie utrzymywal nie tylko klub, ale i stadion. O to sie rozbija juz któryś raz.

Dudi szuka kogos kto utrzyma druzye i stadion. To nie takie łatwe...
~spechaus (2017-07-14 17:05:05)
(...)Pan Ślak nie chciał kupić Śląska - twierdzi mecenas Jacek Masiota. - Od pewnego momentu co do swoich zamiarów wszystkich wprowadzał w błąd. Miasto spełniło jego warunki, a on wyszukiwał kolejne problemy, tylko po to aby wykręcić się z tej transakcji.

Przecież to TY i twoja kancelaria wskazaliście go jako super kandydata. Najlepszego z całej bandy knucicieli. Wcisnęliście dynamicznemu kapusiowi gołodupca za 600tyś. Brawo!
~Pio (2017-07-14 16:49:19)
Facet policzył 5mln na żużel było spoko, ale to nie żużel. To go przerosło. Swoją drogą taka reklama za niezły bajer, można uznać gościa za mistrza PR. Zastanowił się ktoś z was nad jednym ? idźcie do zarządcy waszego mieszkania i zakomunikujcie mu że od dziś płacicie połowę czynszu zobaczycie jego reakcje. Hamburger od samego początku wiedział, że ten gość to ściema , wszędzie leciały hymny pochwalne nad Pan Ślak , Pan Ślak chyba on sam pisał te wszystkie komenty. No to kolo nas wydymał jak meresiński Wisłe
~mar (2017-07-14 16:47:21)
jkl - gdyby Dutkiewicz nie uratował Śląska kilka lat temu, to po WKS śladu by dzisiaj nie było i taka jest prawda; kto by ratował Śląsk, pan Ślak, a może Solorz?dzięki kasie władowanej przez miasto w klub mieliśmy w ostatnich latach Mistrza i Wicemistrza, ale łatwo na kogoś pluć, bo tak każą poglądy polityczne
~DUPKIEWICZ 0% POPARCIA (2017-07-14 16:29:12)
Dupkiewicz out modlę się w duchu o lepsze jutro dla Wrocławia i Śląska czas pogonić to bydło z naszego miasta.
Do wyborów jeszcze sporo czasu i boje się myśleć co przez ten czas może stać się z naszym ukochanym klubem, aż
strach myśleć ale jedno wiem na pewno nigdy z poznaniaka nie będzie Wrocławiaka!

Pokażmy to na trybunach na mieście czas zrobić porządki nikt inny niż my się za to nie weźmie to nasze miasto nasz klub naszym honorem jest bronić tych barw!!!

DUPKIEWICZ 0% POPARCIA
~Luka (2017-07-14 16:22:27)
Tak naprawdę to nigdy sie nie dowiemy jak było naprawdę ale pewne jest jedno któryś z podmiotów wali w ch..ja i chciał wyciągnąć bokiem hajs..TYLE
Szkoda tylko ze znowu kosztem Śląska.
A moze to typowa zagrywka pod amerykanca, moze dal dudiemu taka prowizje ze to wlasnie on mial przejac Śląsk.
A zeby nie bylo ze byl uklad to sobie zrobil mala zagrywkę.
Zobaczymy co bedzie dalej.
Trzymaj się Śląsku
~Kibic (2017-07-14 16:15:00)
To jest kolejna kompromitacja osób decydujących o piłkarskim Śląsku. Najpierw zniszczyli współpracę pomiędzy Śląskiem a Zygmuntem Solorzem. Jednego z najbogatszych polskich biznesmenów obrażali w mediach i wtedy także grozili mu sądem i wysokimi karami finansowymi. Teraz znowu niepoważnie traktują byłego właściciela Lechii Gdańsk - Andrzeja Kuchara. Wybierają ofertę Grzegorza Ślaka i w kilka dni skłócają się z kolejnym poważnym biznesmenem. Nie do wiary ! Doradcy Prezydenta zachowują się jak grupa amatorów. Wydaje się im, że Śląsk to jest jakiś super biznes do sprzedania. Tymczasem ta sportowa firma ma masę długów, żałosną frekwencję na meczach i ledwo utrzymała drużynę w ekstraklasie. Do tego jest to firma, która potrzebuje dziesiątek milionów na sezon, by egzystować na marginesie polskiej ligi. Stadion tylko obciąża Śląsk zamiast zapewniać rozwój promocyjny i finansowy. Dlaczego ci panowie działają na szkodę klubu i Wrocławia
~pablo O (2017-07-14 16:13:44)
I gdzie są teraz są ci, którzy tak byli za Ślakiem ??? Cały czas było wiadomo, że to krętacz i gołodupiec. Trzeba było stawiać na Amerykanina, który bez problemu kupił sobie pozostałe akcje ( spółki, która ma długi nie przynosi dochodów ) . Ślak chciał chyba tylko zrobisz szum medialny w około siebie a wyszedł na idiotę i nie zdziwię się jak Latkowski ma rację z zarzutami prokuratorskimi dla Ślaka bo na ul.monopolowej służby już się pojawiły niedawno a cała firma huczy od tego.
~STAT (2017-07-14 16:12:50)
A skąd wy wszyscy tacy pewni że to miasto mówi prawdę? Moim zdaniem miasto poleciało w ch... bo to już nie nie pierwsza taka sytuacja, kiedy nie może się dogadać z inwestorem. Ja rozumiem raz ale kolejny?? Nie wydaje się wam to podejrzane?? O tym że Chińczycy chcieli kupić Śląsk ale miasto nie potraktowało ich poważnie nie słyszeliście? Teraz pewnie tak samo niepoważnie potraktowało Ślaka. Wierzcie dalej w to co wam mówi miasto, a Śląskowi niedługo nie pozostanie nic innego jak zacząć budować wszystko od zera.
~corben dallas (2017-07-14 16:12:36)
-jkl widać jakie standardy intelektualne trzeba reprezentować, żeby nie zostać zbanowanym na forum...
jkl (2017-07-14 16:09:05)
Nie wiem jak mozecie jeszcze wierzyc Dudkiewiczowi. Kolejny raz pokazal swoj brak kompetencji. Nieudacznik. Szuka frajera i znowu nie znalazl... Urzedas z krwi i kosci.

Kolejny raz dudi dał dupy. Nieudacznik.
~kamil (2017-07-14 16:08:51)
Jakiś urzędowy pr-owiec wyraźnie nadużywa słowa \"gołodupiec\"...
~Wjt (2017-07-14 16:04:44)
Gdzie teraz są ci co tak się ślakiem jadalni?:D a zły niedobry Johnson kulturalnie sobie kupił 45% i miejmy nadzieję dokupić resztę
~WKS GLASGOW (2017-07-14 16:00:01)
W takim razie może kuchar, albo zaczynamy od IV ligi. Masakra jak wszyscy chcą żerować na Śląsku. Skoro takie jaja to niech miasto udostępni korespondencję do publicznego przeczytania dla wszystkich
~Krzychu (2017-07-14 15:59:57)
Jak się chwali to się wali może jednak lepiej wrócić do amerykańca.Przykre.Szkoda że nie ma we Wrocku państwowych firm a marzenie Wrozamet,Polar itd.aż łezka w oku się kręci.
~Palefix (2017-07-14 15:47:23)
Prawda jest taka ze Pan Slak to zwykly golodupiec ktory chcial tylko stadionu by zrobic na nim jakis wlasny biznes a klub mual gleboko w dupie.Dobrze ze wyszlo tak bo nie bylo by zadnych korzysci z tego sponsora a moze zrobilo by sie jeszcze gorzej.Pewnie pan Slak chcial by miasto ladowalo kase a on czerpal z tego tytulu kase gosc po prostu jest slaby w uszach a chcial czyims kosztem sie dobogacic.
~bojar (2017-07-14 15:41:22)
kkk i mmm czy wy sie dobrze czujecie?, powściągnijcie jęzory. To nie wina miasta że się gołodupiec wypiął. Dostał czego chciał i zrezygnował widać chodziło mu tylko o rozgłos. Dudkiewicz poszedł mu na rękę i zaakceptował wszystkie jego żądania.
~Papey (2017-07-14 15:39:55)
@mmm - a co Ty chcesz od Dupkiewicza? Dał Ślakowi wszystko. Nawet wiedząc, że na spółce stadionowej ciążą umowy kredytowe obligujące do ciągnięcia z klubu 2,5 mln zł rocznie, znalazł rozwiązanie. Zaproponował wręcz, żeby Ślak sam zapisy skonstruował i co? I Ślak nagle się rozmyślił. Nie daj się urabiać temu pseudo inwestorowi.... chociaż szczerze, to sam wierzyłem, że może nie zainwestuje Bóg wie jakich pieniędzy, ale przynajmniej rozgoni bandę nierobów i załatwi kilku sponsorów. Nadzieja matką głupich.
~wroc4ever (2017-07-14 15:39:45)
a nie mówiłem, gołodupiec chciał kupić Śląsk, dobrze że miasto twardo negocjowało inaczej mogło by się skończyć jak z Polonią W, Ruchem, itd....
~Budda (2017-07-14 15:38:21)
Typowe.... Brak słów na zmarnowanie WKS idzie.... smutne to bo pokazyje jak w 5 lat z mistrza można zniszczyć klub
~mmm (2017-07-14 15:27:47)
Wszyscy pod ratusz, Dutkiewicz nie wyjdzie żywy.
~Rvk (2017-07-14 15:27:29)
Hyh ja pier..... przeciez to jest dramat
~corben dallas (2017-07-14 15:25:48)
Przykre. Okazuje się, że Ślak jest jednak gołodupiec.. Nie rozumiem dlaczego startował w przetargu. Wygrał, negocjował, dostał wszystko czego chciał a na koniec się wypiął, czyli od samego początku wiedział, że w to nie wejdzie. Teraz zaczną się lamenty na urzędasów, prezydenta... Paradoksalnie okaże się że Latkowski wbrew swoim chęciom uratował nam dupę swoją publikacją, bo co by było gdyby Ślak kupił klub, a jest cienki jak barszcz?
~mar (2017-07-14 15:22:46)
chciał stadionu za darmo, żeby się na nim dorobić, a naiwni kibice wierzyli, że jemu zależy na klubie; teraz będzie jeszcze gorzej bo miasto w akcie rozpaczy pewnie sprzeda swoje udziały Amerykaninowi - ten też liczy tylko i wyłącznie na dobry interes z dziurą w ziemi przy stadionie, a klub ma mu to umożliwić i tylko do tego Śląsk jest mu potrzebny
~Amen (2017-07-14 15:21:24)
I ch... strzelił bombki... to nas urobił Ślak. W co ten gość pogrywał... dostał co chciał i nie mogąc już nic nowego wymyślić pier... focha...
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane

Ostatni mecz
Ekstraklasa 2017/2018
19 maja 2018r., 18:00
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław
0:1
Najbliższy mecz
Sparingi 2018/2019
22 czerwca 2018r.
Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin

Sonda
Na jakich pozycjach Śląsk najbardziej potrzebuje wzmocnień?
bramkarz
obrońcy
pomocnicy
napastnicy
na wszystkich
nie mam zdania
 
Śląsk info
1.kolejka Ekstraklasy:

20.07.2018(18:00)
Miedź Legnica - Pogoń Szczecin :

20.07.2018(20:30)
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk :

21.07.2018(15:30)
Śląsk Wrocław - Cracovia :

21.07.2018(18:00)
Wisła Kraków - Arka Gdynia :

21.07.2018(20:30)
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin :

22.07.2018(15:30)
Górnik Zabrze - Korona Kielce :

22.07.2018(18:00)
Wisła Płock - Lech Poznań :

23.07.2018(18:00)
Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice :Sport Track IV liga
Nazwa Mecze Punkty Bramki
1.Foto-Higiena Gać 28 67 73-29
2.Śląsk II Wrocław 28 67 70-26
3.Bielawianka Bielawa 28 58 53-32
4.Sokół Marcinkowice 28 54 61-37
5.Górnik Wałbrzych 28 45 45-38
6.Sokół Wielka Lipa 28 42 49-43
7.Piast Żerniki 28 42 48-43
8.Unia Bardo 28 42 53-52
9.Nysa Kłodzko 28 36 48-62
10.Orzeł Ząbkowice Śląskie 28 35 50-52
11.Polonia-Stal Świdnica 28 34 36-37
12.Polonia Trzebnica 28 34 39-44
13.Wiwa Goszcz 28 29 37-56
14.MKP Wołów 28 25 41-55
15.Pogoń Oleśnica 28 16 27-56
16.Karolina Jaworzyna Śląska 28 10 20-88
Pełna tabela/Terminarz/Wyniki Strzelcy
Polecane video


Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk: oprawa kibiców


Ekstraklasa
NazwaMeczePunktyBramki
1.Legia Warszawa 37 70 55-35
2.Jagiellonia Białystok 37 67 55-41
3.Lech Poznań 37 60 53-34
4.Górnik Zabrze 37 60 68-54
5.Wisła Płock 37 57 53-45
6.Wisła Kraków 37 55 51-42
7.Zagłębie Lubin 37 52 45-42
8.Korona Kielce 37 49 49-54

9.Cracovia 37 50 51-52
10.Śląsk Wrocław 37 50 50-54
11.Pogoń Szczecin 37 45 46-54
12.Arka Gdynia 37 43 46-18
13.Lechia Gdańsk 37 39 46-58
14.Piast Gliwice 37 37 40-48
15.Bruk-Bet Termalica Nieciecza 37 36 39-66
16.Sandecja Nowy Sącz 37 33 34-54
Pełna tabela/Terminarz/Wyniki Strzelcy

Ostatnie tweety

Wyszukiwarka
 
http://www.lechia.gda.pl lechia-gdansk.pl