Impas trwa...

13.07.2017 (20:09) | mkierakowicz | wroclaw.pl / gazetawroclawska.pl | skomentuj (22)

W czwartek miało dojść do notarialnego podpisania umowy prywatyzacji Śląska Wrocław. Do tego jednak nie doszło. Dwa czwartkowe spotkania Rafała Dutkiewicza z Grzegorzem Ślakiem nie wystarczyły do osiągnięcia porozumienia. Wszystko przez zapisy w aneksie, które nie satysfakcjonują prezesa firmy Wratislavia-Biodiesel S.A. Wobec takiej sytuacji prezydent Wrocławia zmuszony jest zwołać nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej, która w razie niepowodzenia w rozmowach ma odbyć się w piątek. 

- Jesteśmy na drodze do porozumienia, ale na wszelki wypadek na piątek (godz. 17) zwołuję nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej. Mam nadzieję, że rano będę ją odwoływał - poinformował Dutkiewicz.

- Kwestie przychodów Śląska są dla mnie bardzo istotne ze względu na to, że nawet kwota, którą mam wpompować w Śląsk (15 mln zł rocznie) jest za mała, by klub spokojnie mógł działać - stwierdził Ślak.

Twierdzi on, że zapisy przedstawione mu w czwartek nie odzwierciedlają tego, co deklarował w środę na konferencji prezydent. Kłopotem jest jednak również to, że sam inwestor nie przedstawił swojej propozycji dokumentów.

- Potwierdzam, że jesteśmy bardzo blisko, aby to było zgodne z moją ofertą i aby trzy kwestie, o których media już informowały, były zapisane. Mam nadzieję, że cały proces zakończymy jutro - skonstatował Ślak.KOMENTARZE
~bojar (2017-07-14 15:36:25)
Potwierdzone niestety, wielka szkoda. To nie wina miasta bo zachowało sie ok i zgodziło się na wszystkie warunki Ślaka. Widać że facet chyba nie do końca chciał kupić klub a być może chciał sobie tylko zrobić reklamę. W moim odczuciu zrobił sobie raczej anty reklamę bo ja z tym Panem już bym nie chciał nawet muchy w kiblu ubić. Swoją droga ciekawy pomysł aby to Wrocław 2012 był właścicielem Śląska. spółka która sama sobie raczej mocno średnio radzi :)
~Alex (2017-07-14 15:13:08)
Wielokrotnie pisałem o Ślaku ale jakoś nikt nie dawał wiary mym słowom. To napisałem w środę ale nie wkleiłem, czynię to teraz:
"Ten Pan co to został wybrany przez Radę Miasta na właściciela nie będzie inwestował 15mln rocznie, bo ma za "krótką kołdrę". Kto wierzy też w farmazony że znalazł sponsora na nazwę stadionu za 5M/rok? Zrobił wokół siebie rozgłos, teraz się wycofa, grzmiąc na UM że stawiają niedorzeczne warunki a sam będzie się pławił w rozgłosie i szumie (co uwielbia). Zawsze będzie mógł powiedzieć: "Gdybym to ja był właścicielem klubu to po roku, dwóch gralibyśmy na Nou Camp w LM". A tłum przez lata będzie wspominał niewykorzystanej szansy zbudowania Wielkiego Śląska przez tego niewysokiego Pana."
~Amen (2017-07-14 15:01:17)
"I w pi*du wylądował i cały misterny plan też (...)" Po akcji. Ślak nic nie przesłał., chociaż poszli mu na rękę w każdym aspekcie, nawet miał własne zapisy do umowy wprowadzić. Wygląda na to, że Pan Ślak sam nie wie co chce. Swoją drogą, ciekawe Pan Masiota przygotował ten p[rzetarg, że po jego rozstrzygnięciu tyle rzeczy spornych pozostało do ustalenia. Dramat. 600 tys. zł ch... strzelił.
~bojar (2017-07-14 13:45:20)
Prawdopodobnie Ślak się wycofał. Jeżeli to prawda co piszą na gazecie to oznacza że Ślak jest mocno niepoważny. Chciał sie pewnie wycofać tylko nie wiedział jak to zrobić z twarzą i wyszło jak wyszło. Mam nadzieje że miasto będzie sie domagać 30 mln zł za nie kupienie Śląska jak ma zapisane w umowie, a klub zawsze można sprzedać amerykańcowi. Chciałbym aby to była nie prawda, ale z tego co piszą ma być konferencja Dudkiewicza o 14:30.
~wrocek (2017-07-14 12:41:49)
No i wyszło jak zawsze według Wyborczej Ślak nie kupi Śląska coś kręci...Ciekawe co dalej .Obyśmy nie zostali w czarnej du...z długimi.
~leszczuk (2017-07-14 11:14:55)
Ślak dopiero się zorientował jakie długi ma Śląsk i że jak je spłaci to już nie będzie kasy na zawodników.
Jak się nie dogadają o dodatkowym wsparciu miasta to nic z tego nie wyjdzie.
~bojar (2017-07-14 10:17:33)
Podpiszą mam nadzieję dzisiaj. W przeciwnej sytuacji miasto ma prawo domagać się od Ślaka 30 mln zł odszkodowania i nie wątpię że by z tej opcji skorzystało.
@wroc4ever
Generalnie ja tez tak uważam i ja nie żałuję że miasto wyłożyło tyle kasy na Śląsk, ale z drugiej strony nie jest właściwie jak publicznymi pieniędzmi utrzymuje sie klub piłkarski, bo są w mieście inne pilne wydatki z których ludzie bardziej by skorzystali (remonty drug, komunikacja miejska, nowe przedszkola itp itd), a ciągle sie miasto tłumaczy że nie ma na to kasy.
~antyIDIOT (2017-07-14 10:10:59)
@ Ryba Piła? Nie pisz bzdur. Po co ma się dogadywać z Amerykańcem? Ma pakiet większościowy. Robi głosowanie i sru… Czy kupując 1 akcję Cyfrowego Polsatu na GPW oznacza, że teraz każdą decyzję Solorz będzie musiał z tobą przegadywać?!
@ wroc4ever – ponieważ finansowanie czegoś za publiczne pieniądze to jest socjalizm, a socjalizm ma do siebie to, że pieniądze rozchodzą się po kątach, a ludzie zatrudnieni w takich spółkach to plecaki, a nie fachowcy.
~podopat (2017-07-14 10:07:17)
Coraz mniej czasu mają Grzegorz Ślak i miasto Wrocław, by dogadać się w sprawie sprzedaży Śląska Wrocław. W czwartek nie doszli do porozumienia. Wieczorem do Ratusza nie doszła też propozycja aneksu sformułowanego przez prawników biznesmena. Jeśli do porozumienia nie dojdzie, o godz. 17 radni będą musieli przegłosować dodatkowe pieniądze dla WKS-u. W innym przypadku klubowi grozi katastrofa. - Złożyłem odpowiednią ofertę. Oferta opiewała na określone zobowiązania z mojej strony i oczekiwania, jeśli chodzi o przychody. Chciałbym, żeby ta oferta była realizowana. Wiecie, ile pieniędzy zobowiązałem się dać. Mam to wyliczone. Tych środków jest po prostu za mało. Zrobiłem bardzo szczegółowy audyt Śląska. Uwierzcie mi, że sytuacja klubu jest bardzo zła - mówi Grzegorz Ślak.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/sport/pilka-nozna/slask-wroclaw/a/grzegorz-slak-nie-ustapie-co-dzis-moze-sie-wydarzyc,12269075/
~ołów (2017-07-14 01:08:44)
Według informacji dziennikarzy z twittera to Johnson ostatecznie prawdopodobnie nie wykupił akcji Śląska. Zadeklarował się, ale ostatecznie za nie jeszcze nie zapłacił. Trzeba czekać...
~wroc4ever (2017-07-14 00:05:27)
Czekacie na tego Ślaka jak na zbawienie, a to przecież gołodupiec z kontaktami w Bartimpexie. Co on wyłoży? chyba własne jaja ( stare zresztą). Najlepszym i najbogatszym inwestorem był Wrocław! Jedno z najbogatszych miast w Europie (wg. mnie pierwsza 30 tka) Ale kilkuset popraprańców z RN, PiSowskich przybudówek zrobiło wam wodę z mózgu. Co Nam przeszkadzało przeznaczać 0,5% budżetu na Śląsk? Mamy stadion, drużynę, bogatego właściciela, kibiców, tradycję i honor. Po co nam jakiś Ślak bez kasy?
jkl (2017-07-13 23:53:34)
Nic mnie bardziej nie ucieszy, niż podpisanie. Męczące to już i tyle...
~Ryba Piła (2017-07-13 23:29:35)
Dla gawiedzi! Slask już ma właściciela - mniejszościowego - ale ma! Slak jest teraz w kropce bo albo odkupi akcje od Amerykanina - zapewne z niezła przebitka - albo musi sie z nim dogadać. Zostaje jeszcze wyjście numer trzy - Slak rezygnuje a Amerykanin dyktuje warunki.
~acme (2017-07-13 22:38:49)
Trzynastego nie chcieli podpisywać umowy żeby nie zapeszyć :) ?
~Orzel (2017-07-13 22:34:16)
Amerykanin będzie musiał lozyc wystarczy ze Slak poniesie kapitał i musi dac jak nie straci część akcji. Tak straciło korsocium swoją część akcji.
~Ggh (2017-07-13 22:06:16)
Obstawiam ze Ślat trafi tą umowę, a powodem będzie niestety Pan Amerykanin. Żadnych informacji po zakupie pakietu od WKSu. Co chce zrobić ze swoimi akcjami? Moze sprzedać za gruba kase Slakowi informując ze jak nie kupi to sam nie będzie dokładał do klubu. Nie wiem głośno myśle, jest cos o czym nie wiemy.
~jkl junior (2017-07-13 21:42:18)
jkl- Wołaszański przy tobie to pikuś. Gdzie kasa to spór. Dogadają się na pewno. Bez sensacji. Tak poza tym dlaczego nie wystartowałeś do przetargu?
~Lwipazur (2017-07-13 21:13:39)
Tak ciężko dopisać w aneksie odpowiednie zapisy które były wcześniej omawiane ........ nie rozumiem przecież kancelaria p. Masioty kasuje za to ponad 600 tyś. Panie DUdkiewicz coraz bardziej mnie Pan rozczarowuje ..... oby jutro wszystko poszło ok...
~corben dallas (2017-07-13 21:08:01)
Oczywiście że podpiszą. Tylko wszyscy muszą pokazać jacy są twardzi w negocjacjach.
~Jack (2017-07-13 20:59:24)
Teraz jestem w stanie zrozumieć \\\"kroka\\\" dlaczego nie zrobił z \\\"dudkiem\\\" deal-a i zostawił po sobie spaloną ziemię, oraz dlaczego z klubu uciekli wszyscy sponsorzy a także dlaczego stadion przez tak długi czas nie ma sponsora tytularnego,z tym gościem nie da się poważnie robić interesów,jak teraz Śląskowi \\\"przesra\\\" przejęcie z Panem Ślakiem to już nikt poważny z miastem nie powinien rozmawiać,......nie zdążyli przygotować zapisów które przyrzekł publicznie wczoraj,a co to do napisania paru punktów w umowie potrzeba zrobić przetarg????? - chyba że tak. W sumie to dziwię się że pan Ślak ma tyle do \\\"dudiego\\\" cierpliwości,mimo wszystko liczę że jednak dla dobra naszego Śląska wszystko się jutro pozytywnie rozstrzygnie - Hej Śląsk:)
~podopat (2017-07-13 20:56:32)
Głosujmy czy podpisze czy nie .Ja daje że będą nici z porozumieniem i Pan Ślak nie kupi.
jkl (2017-07-13 20:56:22)
Dudkiewiczowi sie wydaje, ze jak zrobi konferencje prasowa, to ma to jakies
pozytywne przelozenie na negocjacje. Dla mnie to oznaka paniki, a nie powaznego robienia interesow. Wychodzi taki przed mikrofon i mowi co mu sie wydaje, albo jak by chcial, by bylo. Ma nadzieje, ze to cos zmieni w pozycji biznesu. On ma jakies urojenia, ze takie szopki odstawia. Jaki powazny biznesmen by sie dal nabrac na politykowanie w swietle reflektorow? Dudkiewicz juz panikuje, bo traci grunt pod nogami.. Moze chce sobie zrobic dobra prase pod upadek jego projektu? Z konsorcjum bylo to samo. Juz dogadane, juz podpisujemy... Srutu-tutu.

Duduś, ty się puknij. Ślak może cie przeczekać i żadne konferencje nie beda na niego mialy wplywu... Tylko sie osmieszasz i robisz z gęby cholewę - tak tak, jutro o 12 podpisujemy. Błazen.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane


Ostatni mecz
Ekstraklasa 2017/2018
23 października 2017r., 18:00
Wisła Płock - Śląsk Wrocław
4:1
Najbliższy mecz
Ekstraklasa 2017/2018
27 października 2017r., 18:00
Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin

Sonda
O co będzie walczyć Śląsk w tym sezonie?
mistrzostwo Polski
europejskie puchary
górną ósemkę
utrzymanie
 
Piłkarz meczu
Piłkarzem Meczu
w meczu z
Lech Poznań
został

Robert Pich
Wybierz Piłkarza Meczu z
Sandecja Nowy Sącz
Śląsk info
13.kolejka Ekstraklasy:

20.10.2017(18:00)
Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:3

20.10.2017(20:30)
Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:3

21.10.2017(15:30)
Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:1

21.10.2017(18:00)
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:2

21.10.2017(20:30)
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 3:3

22.10.2017(15:30)
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 4:1

22.10.2017(18:00)
Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:1

23.10.2017(18:00)
Wisła Płock - Śląsk Wrocław 4:1Polecane video


Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk: oprawa kibiców


Sport Track IV liga
Nazwa Mecze Punkty Bramki
1.Foto-Higiena Gać 11 26 25-11
2.Śląsk II Wrocław 11 22 25-7
3.Sokół Marcinkowice 11 19 24-15
4.Górnik Wałbrzych 11 19 20-16
5.Bielawianka Bielawa 11 19 12-12
6.Orzeł Ząbkowice Śląskie 11 18 22-16
7.Nysa Kłodzko 11 17 23-20
8.Sokół Wielka Lipa 11 16 16-16
9.Polonia-Stal Świdnica 11 15 15-11
10.Unia Bardo 11 15 21-24
11.Wiwa Goszcz 11 14 15-24
12.Piast Żerniki 11 12 15-18
13.Polonia Trzebnica 11 11 11-18
14.MKP Wołów 11 10 14-22
15.Karolina Jaworzyna Śląska 11 8 9-26
16.Pogoń Oleśnica 11 5 10-21
Pełna tabela/Terminarz/Wyniki Strzelcy
Ostatnie tweety

Ekstraklasa
NazwaMeczePunktyBramki
1.Zagłębie Lubin 13 24 21-12
2.Lech Poznań 13 23 20-10
3.Górnik Zabrze 13 23 28-20
4.Legia Warszawa 13 22 14-11
5.Wisła Kraków 13 20 15-15
6.Wisła Płock 13 20 16-16
7.Jagiellonia Białystok 13 20 16-17
8.Arka Gdynia 13 19 15-13
9.Korona Kielce 13 19 17-15
10.Sandecja Nowy Sącz 13 17 13-13
11.Śląsk Wrocław 13 17 16-19
12.Lechia Gdańsk 13 12 18-20
13.Bruk-Bet Termalica Nieciecza 13 12 12-17
14.Cracovia 13 11 16-21
15.Piast Gliwice 13 10 13-22
16.Pogoń Szczecin 13 9 11-20
Pełna tabela/Terminarz/Wyniki Strzelcy

Wyszukiwarka
 
http://www.lechia.gda.pl lechia-gdansk.pl