Jagiellonia - Śląsk. 2:0 (1:0)

06.08.2005 (16:27) | tdk | własne | skomentuj (47)

Wrocławski Śląsk uległ w swym pierwszym, wyjazdowym spotkaniu białostockiej Jagiellonii 0:2 (0:1).
Widoczna różnica piłkarskich umiejętności przełożyła się na zwycięstwo drużyny Jagi. Najlepszym piłkarzem drużyny Śląska był bezsprzecznie Janukiewicz, który kilkakrotnie uratował wrocławian przed stratą bramki. Warto docenić późne acz wyraźnie zaznaczone na boisku wejście Witkowskiego.
Śląsk zapłacił frycowe za brak koncentracji w pierwszych minutach obu części spotkania. Należy jednak z uznaniem podkreślić, iż piłkarze drugoligowego beniaminka podjęli walkę ze znacznie wyżej notowanym rywalem.
Jagiellonia - Śląsk 2:0 (1:0)
1:0 Kobeszko (9.)
2:0 Chańko (50.)
Śląsk: Janukiewicz - Wołczek (Ż), Ignasiak, Rudolf - Budka (46. Ostrowski), Sztylka, Szewczyk, Dudek (58. Wan), Rosiński (77. Witkowski) - Ulatowski, Kowal (Ż).
Jagiellonia: Olszewski - Chańko, Nawotczyński, Markiewicz, Jakubowski (53. Kulig) - Sobolewski, Speichler, Kompała, Łatka(Ż)(83. Zubrzycki) - Sobociński, Kobeszko (19. Konon)
więcej o meczu:

90min. Koniec meczu Jagiellonia - Śląsk 2:0 (1:0)
88min. po ładnym podaniu Witkowskiego Kowal nie wykorzystuje okazji na zdobycie honorowego gola
87min. groźną akcję Jagiellonii przerywa wślizgiem Ignasiak
83min. ostatnia zmiana w Jadze. Zubrzycki w miejsce Łatki
82min. Ulatowski znalazł się w dobrej sytuacji ale został powstrzymany przez obrońców Jagiellonii
77min. Witkowski za Rosińskiego. Ostatnia zmiana w drużynie Śląska
73min. Bardzo bliski umieszczenia piłki w siatce był Rudolf. Szkoda tylko, że próbował pokonać Janukiewicza
66min. niestety Śląsk nie potrafi skonstruować groźnej sytuacji
65min. znów Janukiewicz w roli głównej. Tym razem broni groźny strzał głową Kuliga
60min. Janukiewicz wychodzi obronną ręką z sytuacji sam na sam z Kononem
58min. Wan zmienia słabo spisującego się w tym meczu Dudka

53min. zmiana w drużynie Jagiellonii. Kontuzjowanego Jakubowskiego zmienia Kulig
50min. Niestety 2:0 dla Jagi. Strzelcem bramki Chańko
46min. Drugą połowę Śląsk rozpoczął z jedną zmianą. W miejsce Budki pojawił się Ostrowski.

_____________

Po pierwszej części spotkania w Białymstoku miejscowa Jagiellonia prowadzi z wrocławskim Śląskiem 1:0. Bramkę już w 9. minucie zdobył Kobeszko.
Śląsk rozpoczął mecz bardzo nerwowo i niestety bez pomysłu na grę. Pierwszą próbę strzału na bramke strzeżoną przez Olszewskiego odnotowano dopiero w 27. minucie. Pocieszający jest jednak fakt, że wraz z upływem czasu WKS prezentował się coraz lepiej.

koniec pierwszej połowy
45min. Tym razem Rosiński próbuje uderzyć piłkę w kierunku bramki Jagiellonii ale trafia w... Kowala
43min. żółta kartka dla Wołczka
42min. Sztylka próbuje strzału z dystansu, ale jego uderzenie zostaje zablokowane
35min. nareszcie groźna akcja WKS-u. Rosiński wyłuskuje piłkę rywalom, dośrodkowuje w pole karne, ale Kowal mija się z futbolówką
33min. żółta kartka dla Kowala za próbę wymuszenia rzutu karnego
30min. drugi strzał Śląska. Tym razem w światło bramki uderza Dudek. Olszewski nie ma jednak problemów z obroną
30min. groźnie w polu karnym Śląska. Po rzucie wolnym, olbrzymi kocioł pod bramką Janukiewicza
27min.Rosiński strzela z dystansu. Uderzenie zablokowane, ale warto odnotowaćc, że to pierwszy (!) strzał Śląska na bramkę rywali
25min. żółta kartka dla Łatki
24min. kolejna groźna akcja Jagiellonii. Dośrodkowywał Sobociński jednak strzał Konona był niecelny
20min. Piłkarze Śląska nie stworzyli jeszcze nawet jednej groźnej sytuacji nie oddając nawet jednego strzału
19min. zmiana w drużynie Jagi. W miejsce kontuzjowanego strzelca bramki pojawia się znany z występów w Śląsku Ernest Konon. Warto dodać, że na ławce rezerwowych drużyny z Białegostoku zasiada również Dzidosław Zuberek
11min. o mały włos byłoby 2:0. Strzał głową Sobocińskiego mija na szczęście bramkę Śląska
9min. 1:0 dla Jagiellonii. Strzelcem bramki Kobeszko
6min.gra toczy sie na nasiąkniętym wodą boisku, jak na razie niewiele się dzieje

Dziś od godziny 17 Śląsk Wrocław zmaga się w wyjazdowym pojedynku z Jagiellonią Białystok.
Pogoda w Białymstoku fatalna. Padający deszcz zapewne nie wpłynie pozytywnie na sportową jakość widowiska. Stadion wypełniło ok. 4-5 tysięcy widzów. Kibiców z Wrocławia ok. 200.
Wyjściowa jedenastka Śląska jest identyczna jak w szczęśliwym debiucie z Kujawiakiem. WKS wystąpi w zielonych trykotach.
Śląsk: Janukiewicz - Wołczek (Ż), Ignasiak, Rudolf - Budka, Sztylka, Szewczyk, Dudek, Rosiński - Ulatowski, Kowal (Ż).
W rezerwie pozostają: Hryńczuk, Wan, Małecki, Ostrowski, Witkowski, Lipiński
Jagiellonia: (żółto-czerwone) Olszewski - Chańko, Nawotczyński, Markiewicz, Jakubowski (53. Kulik) - Sobolewski, Speichler, Kompała, Łatka(Ż) - Sobociński, Kobeszko
Sędzia: Aleksandrowicz (Radom)