Śląsk 1-1 Waldhof Mannheim: Remis na zakończenie obozu

31.01.2017 (16:38) | mkierakowicz | własne | skomentuj (11)

W swoim ostatnim zaplanowanym meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji Śląsk Wrocław zremisował z czwartoligowym niemieckim SV Waldhof Mannheim 1-1 (1-0). Bramkę dla wrocławian w pierwszej połowie zdobył Mariusz Idzik.

Trener Jan Urban postanowił, że we wtorkowym meczu na murawie pojawią się zawodnicy, którzy ostatnio grali mniej. W porównaniu do ostatniego sparingu wymieniona została cała wyjściowa jedenastka WKS-u. Portugalczyk Alvarinho został przesunięty na lewą obronę, z kolei na środku defensywy miał okazję sprawdzić się młody Łukasz Wiech.

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie dla obu stron. Z biegiem czasu zarysowała się wyraźna przewaga wrocławian w posiadaniu piłki. W 9. minucie poważny błąd obrony Waldhof Mannheim w rozegraniu piłki. Futbolówka trafia do Idzika, który jednak jej nie opanował. W 12. minucie swojej szansy z daleka szukał Roman - uderzył lekko i niecelnie. W 15. minucie pierwszy korner WKS-u. Wybita piłka z pola karnego trafia do Stjepanovicia, który chwile potem dośrodkowuje bardzo źle.

Rywal poszukiwał swoich szans, głównie grając z kontry. Zielono-biało-czerwoni dobrze na to reagowali, zastawiając skuteczne pułapki ofsajdowe. W 30. minucie pierwsza naprawdę dobra akcja Niemców - piłka została posłana na prawą flankę do nabiegającego skrzydłowego. Ten w polu karnym groźnie uderzył, lecz skuteczną interwencję zaliczył Kamenar. 32. minuta to popis techniczny Romana - Hiszpan wywalczył rzut wolny, po którym Engels niecelnie uderzył. .

42. minuta meczu to gol dla Śląska. Szkolny błąd w rozegraniu piłki na własnej połowie zaliczyli gracze niemieckiego czwartoligowca. Sprytnie zachował się Łyszczarz - ostatecznie piłkę przejął Idzik i będąc na szesnastym metrze nie dał szans bramkarzowi rywali.

W 67. minucie padł gol dla Waldhof Mannheim. Przy linii bocznej, gdy gotowi do zmiany stali już Celeban, Biliński, Kovačević i Riera rywale przeprowadzili bramkową akcję. W polu karnym dobre rozegranie piłki i w sytuacji sam na sam kapituluje Kamenár. Słowak był bliski skutecznej obrony, finalnie jednak piłka wylądowała w siatce.
W późniejszych minutach z rzutu wolnego po uderzeniu Romana piłka wylądowała na poprzeczce naszego przeciwnika.

Śląsk Wrocław 1-1 SV Waldhof Mannheim
Mariusz Idzik 43 - Dennis Rothenstein 67

Skład Śląska: Ľuboš Kamenár - 23. Paweł Zieliński, 15. Łukasz Wiech, 21. Lasza Dvali, 14. Alvarinho (67, 3. Piotr Celeban) - 9. Mario Engels, 32. Ostoja Stjepanović, 29. Peter Grajciar (67, 8. Aleksandar Kovačević), 25. Adrian Łyszczarz (67, 22. Sito Riera), 7. Joan Román - 27. Mariusz Idzik (67, 19. Kamil Biliński).