Hołub: Zespół wymaga zmian, jakość była mizerna

19.12.2016 (14:03) | Dominika Wręczycka | skomentuj (26)

- W 2016 roku Śląsk Wrocław nie odnosił piłkarsko sukcesów, to był trudny rok pod względem sportowym dla naszego klubu, borykaliśmy się z wieloma problemami, również organizacyjnymi. Nie ma co ukrywać, że ostatni mecz z Arką Gdynia przelał czarę goryczy, tego złego, co nas spotykało od dłuższego czasu. Wspólnie z większościowym właścicielem Śląska Wrocław podjęliśmy decyzję, że zakończymy współpracę z trenerem Rumakiem, zakończymy również współpracę z drugim trenerem i fizjologiem. 

Stoimy na stanowisku, że zespół wymaga korekt, zmian. Wydaje nam się, że przerwa zimowa jest najlepszym momentem, żeby takie korekty przeprowadzić. Jeśli chodzi o moje odczucia to muszę państwu powiedzieć, że jest to bardzo smutny dzień. Prywatnie uważam pana Rumaka za przesympatycznego faceta. Sądziłem, że będziemy mieli okazję pracować dłużej. Niestety mam wrażenie, że zespół nie prezentował jakości, która byłaby akceptowana zarówno przez kibiców, jak i przez zarząd. Chciałem również przeprosić kibiców za to, jak sportowo Śląsk ostatnio wygląda i mam nadzieję, że w 2017 roku będzie zdecydowanie lepiej. Decyzja o zakończeniu współpracy powoduje oczywiście kolejne obowiązki zarówno po mojej stronie, jak i dyrektora sportowego – po prostu musimy znaleźć i zbudować na nowo sztab szkoleniowy. Zapewnić lepszą grę i większe zadowolenie kibiców, większą radość i większą frekwencję na stadionie.
- Kto może zostać nowym trenerem Śląska?
Krzysztof Hołub: - Nie ma takiego pomysłu na razie. Prowadzimy jakieś wstępne rozeznania.
Adam Matysek: - Przede wszystkim bardzo chciałem podziękować trenerowi Rumakowi za te wspólnie spędzone trzy tygodnie. Myślę, że pewne kwestie, które omawialiśmy można wdrożyć w okresie przygotowawczym. Szkoda, że tak się stało, ale wyniki sportowe nie obroniły trenera i nie ma co ukrywać, że to one doprowadziły do zmiany. Teraz szukamy trenera, szukamy rozwiązania, które na dzień dzisiejszy byłoby dla nas zadowalające. Nie ukrywam, że w jak najszybszym tempie musimy doprowadzić do sytuacji, kiedy spotkamy się z trenerem, który będzie gwarantował nam może więcej jakości. Przede wszystkim punktowo musi to lepiej wyglądać, bo mamy swoje cele. Chcemy się też wzmocnić. Te wszystkie rzeczy dzieją się na bieżąco i żeby mówić o nazwiskach czy o trenerach jest zbyt szybko. Chcemy doprowadzić do sytuacji, że kiedy drużyna zacznie przygotowania po nowym roku, był już znany trener i sztab szkoleniowy. Mam nadzieję, że również zawodnicy, którzy będą mogli wzmocnić naszą drużynę.
- W grę wchodzi trener z Polski czy z zagranicy?
Adam Matysek: - Skupiamy się tylko i wyłącznie na trenerach polskich. Wydaje mi się, że tak będzie łatwiej dla naszej drużyny, bo do wielu miesięcy mówi się, że w szatni jest za wiele obcokrajowców. Chcemy doprowadzić do sytuacji, żeby to był polski trener i również zawodnicy, których chcemy, którzy są na naszej liście do przyjścia, to są polskie nazwiska.
- Jak wygląda sprawa z płaceniem pensji Mariuszowi Rumakowi do końca sezonu?
Krzysztof Hołub: - Oczywiście klub będzie wypłacać świadczenia pieniężne do końca czerwca. Pieniądze muszą się znaleźć, klub musi dalej funkcjonować. Ja strasznie liczę na to, że ta zmiana spowoduje lepszą grę Śląska. Nie ma co ukrywać, że my pracujemy jeśli chodzi o kwestie wizerunkowe, ale to jakość zespołu jest kluczowym aspektem w ściąganiu ludzi na trybuny. Bez niej nie jesteśmy w stanie zrobić frekwencji.
- Czy postawicie na kogoś doświadczonego w Ekstraklasie czy dopiero zaczynającego karierę trenerską?
Krzysztof Hołub: - Jest zbyt wcześnie, żeby kłaść na tapecie różne rozwiązania trenerskie. Czasem trener bez doświadczenia w Ekstraklasie będzie lepszą opcją niż z doświadczeniem. Czasami trener z nazwiskiem będzie lepszy, czasami gorszy. To jest naprawdę trudna decyzja i to nie jest tak, że jest trzystu trenerów którzy w tej chwili są w kręgu naszych zainteresowań, jest ich zdecydowanie mniej. Trzeba się nad tym dobrze zastanowić i myślę, że wspólnie z dyrektorem Matyskiem podejmiemy jakąś decyzję.
- Czy trener Rumak dostał w ostatnich meczach jakieś ultimatum?
Krzysztof Hołub: - Trener sam powiedział w rozmowie ze mną, jakie ma względem siebie i względem zespołu oczekiwania w tych trzech meczach. Nie będę mówił o naszych prywatnych rozmowach, ale z przykrością stwierdzam, że nie udało się spełnić tych jego oczekiwań. A muszę powiedzieć, że były bardzo ambitne – ja miałem troszeczkę mniej ambitne, ale te mniej ambitne również nie zostały zrealizowane. Nie zdradzam szczegółów, ale po prostu z ubolewaniem przyjmuję tę decyzję.
- Kiedy zapadła decyzja?
Krzysztof Hołub: - To nie ma znaczenia kiedy, po prostu jakość widowiska była mizerna i tak zdecydowaliśmy.
- Czy powołanie Tadeusza Pawłowskiego na stanowisko Dyrektora Akademii wyklucza możliwość ustanowienia go trenerem?
Krzysztof Hołub: - Oczywiście nie wyklucza, ale również nie powoduje, że tak będzie.
Adam Matysek: - Ja tylko dodam, że bardzo się cieszymy, że Tadeusz Pawłowski dołączył do naszego grona i będzie mógł wspierać nasze działania, ale też od razu chciałbym uciąć spekulacje. Bo jeżeli coś budujemy i Tadeusz Pawłowski przeznaczony jest tylko i wyłącznie do Akademii Sportowej, to chcielibyśmy, żeby tak było. Chcielibyśmy stosować zasady, reguły przez dłuższy okres. Nie jesteśmy w stanie dzisiaj powiedzieć, czy jeśli będzie taka potrzeba, a nie życzyłbym sobie tego i wszystkim kibicom, że musimy znowu trenera zmieniać. Jeżeli byśmy nie znaleźli nikogo to na pewno byłaby taka opcja, ale skupiamy się na tym, że szukamy innego trenera. Tadeusz Pawłowski jest Dyrektorem Akademii, który już działa i dlatego nie chciałbym ciągnąć niepotrzebnych spekulacji.KOMENTARZE
fiume76 (2016-12-22 21:45:55)
Zawodnicy którzy nadają się do 11 meczowej na górną połówkę tabeli to:

- CELEBAN
- DWALI
- AUGUSTO
- KOKOSZKA
- MORIOKA

Zawodnicy nadający się na ławkę rezerwowych:

- MERVO
- GRAJCAR
- PAWELEC
- KAMENAR
- DANKOWSKI
- GONCALVES
- IDZIK

reszcie dziękujemy!!! Jak widać potrzeba 8-9 zawodników w tym aż 6 do pierwszego składu.
~m (2016-12-20 16:15:37)
do WKS.
Kadra nie liczy 11 zawodników i w większości zgadzam się z oceną piłkarzy i ich przydatności do drużyny dokonaną przez "aaaaaa".
Prawie wszyscy piali z zachwytu że będzie W Śląsku Bila a teraz krzyczą żeby go pogonić. Tak jest od wielu lat z zawodnikami ,trenerami ,działaczami itp.
Jeżeli Śląsk będzie finansowany z twoich i tylko z twoich pieniędzy ,to możesz przewietrzyć tak skład jak kiedyś zrobił to Ptak w Pogoni. Ale nie życzę Śląskowi takich właścicieli i fachowców. W przeciwnym wypadku życzę wszystkim fanom,trenerom i działaczom dużo rozwagi w podejmowaniu decyzji i oby były to decyzje trafne.
~Mongoloid (2016-12-20 12:47:46)
JayD - ale przeciez Orest Lenczyk zupelnie niedawno spuscil z ligi jeden z najbogatszych klubów w Polsce - Zagłębie Lubin.
~Hennryk (2016-12-20 11:57:16)
Rozstanie z Rumakiem, to właściwa decyzja, powinna ona zapaść wcześniej.
- Drużyna została zle przygotowana do sezonu, przez co grała w kratkę i była bez formy, trener wyrzucił człowieka odpowiedzialnego za motoryke, do którego piłkarze chodzili sami na indwidualne zajęcia, postawił zaś na profesora z Poznania.
- Z klubu odeszli Pich,Hołota, Hetley,Gecov,Dudu i powstał lej, trener postanowił zrobić go jeszcze większy i pozbył się Abramowicza,Ostrowskiego,Kiełba i Bartkowiaka, bo chciał mięć więcej pasujących mu graczy (z 12/13 miało być 20) i przez to nie miał kompletu na obozie, wiedział że nowi będą pod koniec sierpnia i że odrazu nie będą gotowi do gry, mimo to zrezygnował z paru graczy, a nowych zaakceptował jako pełnowartoścowych dobrych piłkarzy, mówiąc we wrześniu że jest zadowolony z kadry, choć brakowało DP i nie tylko.
- Ciągle stawiał na tego portugalczyka z Jagi, choć on grał tak jak u Probierza , a Rumak miał podobno klucz go jego głowy.
- Brak pomysłu na gre zespołu, nie potrafił zespołu zmobilizować.
~Mik (2016-12-20 08:47:41)
Holub najpierw podkreslasz ze trener ma pod gorke bo ten okres przygotowawczy to sciema a teraz go wyrzucasz. To jest poprostu slabe. Rumak zostal wyrzucony przez tego gamonia Zelema. Ten idiota jeszcze sie cieszyl ze tanio zawodników ściąga. Zelema na taczke i na kamczatke
~JayD (2016-12-20 08:03:43)
Jak dla mnie jedynym ratunkiem w tym wypadku byłby Orest. On wie jak poukładać drużynę i to on wie jak zdobywać punkty i ustawiać drużynę pod przeciwnika.
Taraś wg mnie był jedynym trenerem, który sprowadził jakość do Śląska, bo to za jego czasów wrócił Mila, wynalazł takiego Waldka z Kluczborka... A przed jego zwolnieniem przypomnę że miał bardzo trudny terminarz i pomimo że grali ładnie nie punktowali, a potem przyszedł Oro i to poukładał tak aby niekoniecznie było ładnie ale skutecznie. Więc jak dla mnie też był współtwórcą sukcesów "tamtego" Śląska.
~wesoly (2016-12-20 02:27:56)
Mlodzi trenerzy nie udzwigna tego balaganu. Brac Wdowczyka
~aaaaaaa (2016-12-20 00:54:47)
OK, już tłumaczę

bo nie można wyrzucić 12 zawodników i wziąć 12 nowych ( tzn można ale bez przesady, nie warto robić moim zdaniem aż takiej rewolucji, to nieprofesjonalne).
Mario Engels - pozbywanie się go było by marnotrawstwem, sądzę ze da nam jeszcze dużo radości i po tej przerwie będzie brylował na skrzydle, ma naprawdę potencjał.

co do Romana i Alvarinho - do przyznaję dno dna i jeszcze głębiej, mam osobiście nadzieję ze tą dwójkę jak najszybciej odeślemy i bardzo się uciesze jak za nich przyjdzie Robert Pich. Widzę go na lewym skrzydle a młodego Niemca na prawym.

Madej - zdarzają się Mu lepsze występy, może być jako rezerwowy do końca obecnego sezonu.


Mervo - odesłać, należy się cieszyć ze Klub nie miał wcześniej pieniędzy na jego wykupienie.
Biliński - 3 bramki 4 asysty, to nie powala ale dał bym mu jeszcze szanse (sądzę ze zmiana Trenera może dobrze na niego wpłynąć)

Pawełek - po prostu nie przedłużać i podziękować
co do Sito i Kamenara - mają ważne kontrakty, do końca następnego sezonu, wiem ze dużo bramek padało ale Słowak nie był taki zły mimo wszystko, a Sito czegoś brakowało bo i miał słupki i poprzeczki ...

W skrócie, wypożyczonych odesłać jak najszybciej bo naprawdę szkoda pieniędzy, 3 mam kciuki za Picha, z Pawełkiem i Madejem rozstać się po sezonie ...

co do Twoich typów Abramowicz, Wrąbel, Pich , Jodłowiec - to jestem na tak, poszerzył bym je o Adama Bodzek-a a w ataku Jakub Sylvestr - dlaczego oni ? bo to zawodnicy z 2 Bundesligi i sadze ze Matysek by mógł ich przekonać.

Pozdrawiam, Hej Śląsk !!!
~WKS (2016-12-19 23:39:56)
MAT = Wskaż mi który z tej listy nadaje się do pierwszej jedenastki jakiegokolwiek klubu ekstraklasy znawco
Chesz utrzymania to trzeba to towarzystwo rozgonić. Przygladam sie im parę m-cy, a niektórym dłużej NIE NADAJĄ SIĘ. Rumak zapłacił za indolencję transferową, z tego co ma to nie można zbudować drużyny nawet na 2 ligę. Baty z Bytovią o tym dobitnie świadczą. W tym sezonie grali w większości meczy straszny piach, gdyby nie to że trafiliśmy na Wisłę jak miał centrum kryzysu i szczęśliwe wygrane tak jak z kretami to my zamykalibyśmy tabelę i to całkiem zasłuzenie. Napastnicy nie strzelają, bramkarze nie bronią. Generlanie jak ktoś ich dobrze okreslił ekipa przeszkadzaczy nawet nie grajków.
~mat (2016-12-19 23:15:47)
do WKS.
To nie strona sekcji koszykówki by tak rotować składem!
Takie wietrzenie składu musi być przemyślane by nie doprowadzić do większego bajzlu jak mamy dzięki ciągłym przeciągom.
Jeżeli nie zmieni się właściciel to co chwilę będzie wietrzenie kasy i składu drużyny a to niczym dobrym się nie kończy!
~Mik (2016-12-19 23:02:27)
A myślał ktos o Podolinskim? Mlody perspektywiczny. Zielinski po nim mialzajebiscie poukladany zespół
~WKS (2016-12-19 20:16:05)
do aaaa:
A kto z tej listy jest wartościowym zawodnikiem?
Biliński? 50 meczy 8 bramek???
Dretwy kamenar, madej który po 20 min oddycha rękawami?
Riera największy niewypał transferowy jaki pamietam, ani szybkości ani techniki nic
Tych co wymieniłem to szkoda opłacać, za każdych 2 z tej listy przychodzi 1 konkretny zawodnik, do tego młodzi do uzupełnienia składu i styknie na utrzymanie.
Tęcza Warszawa (2016-12-19 18:18:30)
to co pisałem wiele miesięcy temu, trener Pawłowski wraz z trenerem Lenczykiem wspólnie zdziałaliby cuda. Jeden już wrócił, teraz czas na ruch tego drugiego. Pytanie jak, lub czy byliby się w stanie dogadać. Jeśliby się powiodło byłaby szansa żeby ruszyć ten bałagan. Oby tylko nie zaprosili Rysia a.k.a ''dawać mój milion''
~Paweł (2016-12-19 18:07:41)
tak myślę nad polskimi nazwiskami i... szczerze widzę ciemność ;) nie mam pojęcia kto by tu dał radę. Bo moim zdaniem to nie trener był teraz problemem. Z g...a bata nie ukręcisz. Ale jak już to najlepiej jakby w zimie przegonił ich Szukieł (tak, tak - Rumak wiosnę pojechał na tym co wypracował w górach Szukieł! Jak zespół wygląda motorycznie po przygotowaniach w 100% zrobionych przez Rumaka każdy widzi) a lidze poprowadził Rysiek Tarasiewicz. Nie ma bata na naszą ektraklapę wystarczy być wybieganym i zajechać przeciwnika. To gwarantuje Szukieł :) Oczywiście pomysł nierealny, tak całkiem serio - faktycznie chyba Ryszard Tarasiewicz jest najlepszą opcją. A robiąc sobie jeszcze trochę żartów: niech wróci Janusz Wójcik i... na wiosnę "GOLIMY FRAJERÓW" :DDDD
~krzych (2016-12-19 17:59:45)
Młody trener, z małym doświadczeniem, więc nie dał rady. Myślę, że wielu starszych też miałoby problem z opanowaniem tej zbieraniny w składzie. Do tego problemy z komunikacją. Można się wyłożyć. Teraz czas na kogoś bardziej doświadczonego, który zacznie przebudowę od tyłu, ponieważ obrona grała beznadziejnie. Największe zagrożenie było z prawej, Celik był bez formy, źle się ustawiał i nie był w stanie asekurowć bocznego. Po lewej, złaszcza gdy grał Augusto i asekurował Kokoszka, wyglądało to dużo lepiej. Jak przestaniemy tyle tracić, to może uda się obronić przed spadkiem.
~igi (2016-12-19 17:28:49)
Moimi faworytami byliby (kolejność nieprzypadkowa)
1.Fornalik i II trener Wleciałowski asystent Sztylka
2. Tarasiewicz i II trener Tęsiorowski
3. Ojrzyński i II trener Barylski
4. Mamot i II trener Barylski
Absolutnie NIE dla Skorżów, Urbanów, Mandryszów, Szatałowów, Wdowczyków, Ulatowskich i Janasów
Zawodnicy: Pich to prawie Polak :) i wypożyczenie Tomka Hołoty (gra mało). Pozbycie się wszystkich wypożyczonych tj Alvara, Romana, może Mervo .... nie przedłużanie kontraktów z Pawełkiem, Ostoją, Madejem, Grajciarem. Ściągniecie z wypożyczenia do klubu Wrąbla. Koniecznie ktoś na pozycję nr 8
~aaaaaaa (2016-12-19 17:27:51)
WKS - chyba Cię ponosi z tym wietrzeniem szatni ? zgadzam sie co do Pawełka, Roman-a, Alvarinho i Mervo a reszta powinna zostać ...
~Mongoloid (2016-12-19 17:24:23)
Luka - przeciez za kadencji Tarasiewicza tez bylismy na przedostatnim miejscu w lidze.
~Niklot (2016-12-19 16:05:49)
I co droga Redakcjo się nie spodobało w moim komentarzu? Że koledzy dostają bilety za darmo, a jelenie kupują karnety?
~Luka (2016-12-19 16:00:52)
Rysiek Tarasiewicz to jedyny w tej chwili polski trener ktory moglby sobie poradzic z naszymi leniami. To za jego kadencji Śląsk gral najladniejsza piłkę jaka mogliśmy do tej pory ogladac. Rusiu wracaj!hej Śląsk!
~WKS (2016-12-19 15:56:00)
Naprawdę wietrzenie szatni musi być duże od bramkarzy (Pawełek, Kamenar, poprzez skrzydła (Riera, Roman, Alvarinho, Engels, Madej) i napastników (Mervo i Bila) Ci zawodnicy nie mają umeijętności na ekstraklasę, nie można czekać w neiskończoność aż którys sie przebudzi. Ponadto wielu z nich nie dało nawet najmniejszych sygnałów że może byc lepiej.
Zawodnicy typu Abramowicz, Wrąbel, Pich , Jodłowiec, Piątkowski mile widziani.
Ludzie przyjdą na trybunach jak Śląsk będzie grał, żadne akcje marketingowe, obniżanie cen itp.
Inna rzecz pamiątki klubowe, tu jest dramat.
Żebym nie mógł kupoic an prezent świąteczny oryginalnej koszulki za mase kasy 219 zł mimo wielkich checi nie ma ani L ani XL w całym Wrocławiu, przecież to wstyd.
~Tomasz K. (2016-12-19 15:35:51)
Chcą pozyskać Polskiego trenera i wzmocnić Klub polskimi zawodnikami, dla mnie ok. a Robert Pich to prawie jak Polak =D, liczę ze znaczymy Roberta u Nas z powrotem
~acme (2016-12-19 15:35:29)
Potrzebny jest trener który weźmie za twarz to całe towarzystwo i pogoni do roboty, przecież oni ostatnio biegali jakby mieli pasy po 20 kg założone na siebie.
~L.Solarz (2016-12-19 15:32:13)
Mandziejewicz trenerem WKS .
~benek (2016-12-19 15:21:12)
Horwat na pierwszego trenera!
~benek (2016-12-19 15:10:33)
Nie wiemy jeszcze kto zostanie następcą Rumaka. Nazwisko nowego trenera ma zostać ogłoszone w osobnym komunikacie. Wśród fachowców, których wymienia się w kontekście podjęcia pracy we Wrocławiu są Jan Urban i Maciej Skorża.

TYLKO NIE Oni!!! NIE, NIE, NIE!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane


Ostatni mecz
Ekstraklasa 2016/2017
22 kwietnia 2017r., 18:00
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
1:1
Najbliższy mecz
Ekstraklasa 2016/2017
29 kwietnia 2017r., 18:00
Śląsk Wrocław
Górnik Łęczna

Sonda
Czy Śląsk po rundzie zasadniczej znajdzie się w grupie mistrzowskiej?
Na pewno tak
Raczej tak
Raczej nie
Na pewno nie
 
Piłkarz meczu
Piłkarzem Meczu
w meczu z
Cracovia
został

Mariusz Pawełek
Wybierz Piłkarza Meczu z
Zagłębie Lubin
Śląsk info
30.kolejka Ekstraklasy:

22.04.2017(18:00)
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:1

22.04.2017(18:00)
Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1

22.04.2017(18:00)
Lech Poznań - Ruch Chorzów 3:0

22.04.2017(18:00)
Górnik Łęczna - Wisła Kraków 3:1

22.04.2017(18:00)
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:1

22.04.2017(18:00)
Arka Gdynia - Wisła Płock 1:1

22.04.2017(18:00)
Cracovia - Legia Warszawa 1:2

22.04.2017(18:00)
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 3:1III liga
Nazwa Mecze Punkty Bramki
1.GKS 1962 Jastrzębie 23 50 50-19
2.Ruch Zdzieszowice 23 41 31-20
3.Stal Brzeg 23 40 39-28
4.BKS Stal Bielsko-Biała 23 36 32-19
5.Pniówek Pawłowice Śląskie 23 36 36-33
6.Rekord Bielsko-Biała 23 35 39-27
7.Skra Częstochowa 23 35 30-27
8.Piast Żmigród 23 35 34-34
9.KS Polkowice 23 34 39-25
10.Ślęza Wrocław 23 34 36-34
11.Falubaz Zielona Góra 23 31 29-35
12.Górnik II Zabrze 23 30 32-31
13.Miedź II Legnica 21 30 32-32
14.Śląsk II Wrocław 23 21 23-34
15.Górnik Wałbrzych 23 21 15-29
16.Unia Turza Śląska 23 20 29-38
17.Lechia Dzierżoniów 23 18 16-40
18.Olimpia Kowary 22 11 22-61
Pełna tabela/Terminarz/Wyniki Strzelcy
Ostatnie tweety

Wyszukiwarka
 
Polecane video


Śląsk Wrocław - Legia Warszawa: oprawa kibiców WKS-u


Ekstraklasa
NazwaMeczePunktyBramki
1.Jagiellonia Białystok 30 30 56-31
2.Legia Warszawa 30 29 58-30
3.Lech Poznań 30 28 50-22
4.Lechia Gdańsk 30 27 46-37
5.Wisła Kraków 30 22 45-46
6.Pogoń Szczecin 30 21 47-40
7.Bruk-Bet Termalica Nieciecza 30 21 31-38
8.Korona Kielce 30 20 39-55

9.Zagłębie Lubin 30 20 37-36
10.Wisła Płock 30 20 42-44
11.Śląsk Wrocław 30 17 34-45
12.Cracovia 30 16 38-43
13.Arka Gdynia 30 16 37-50
14.Ruch Chorzów 30 15 37-46
15.Górnik Łęczna 30 15 36-52
16.Piast Gliwice 30 15 31-49
Pełna tabela/Terminarz/Wyniki Strzelcy

http://www.lechia.gda.pl lechia-gdansk.pl