Juniorzy młodsi AP Śląsk awansowali do Makroligi

27.11.2016 (08:48) | Jacko | skomentuj (0)

5 wygranych i remis i porażka – oto bilans juniorów Śląska na zakończenie jesieni.

Tym razem zaczniemy nietypowo od juniorów młodszych. Informacją weekendu jest awans po 2 latach przerwy do Makroligi Juniorów Młodszych zespołu AP Śląsk Wrocław. Podopieczni trenera Piotra Jawnego zaliczyli bardzo udaną rundę. Z 15 meczów wygrali 13, zremisowali raz (z Miedzią w Legnicy) i również raz przegrali (z Lechią Dzierżoniów na własnym boisku). Imponujący był też stosunek bramek 69:5 (najlepsza obok Zagłębia Lubin obrona).

Swój mecz Śląsk rozegrał już w czwartek, gromiąc Ślęzę Wrocław 8:0 (1:0). Do przerwy zdecydowaną przewagę miał Śląsk, ale długo bramki nie padały. Wreszcie w 30 minucie do siatki trafił Tarka, W II połowie Śląsk nie miał problemu z udokumentowaniem swojej wyższości. 3 gole Ostrowskiego (1 z karnego), 2 Kotowicza i po 1 Telatyńskiego i Dzwonika. Dały wysokie zwycięstwo naszym młody graczom. O awansie decydował jednak sobotni mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin a Miedzią. Wygrali Legniczanie i oni wraz ze Śląskiem zagrają wiosną w wyższej klasie rozgrywkowej.

Skład Śląska Zabielski – Korytkowski (65 Plawgo), Kotyla, Korkosz (41 Osiecki), Golus – Żurawki, Tarka, Boruń – Ostrowski, Kotowicz, Telatyński (70 Dzwonik).

Juniorzy starsi AP Śląsk (CLJ, trener Horwat) doznali pierwszej porażki w tym sezonie przegrywając z Lechią Gdańsk 1:2. Prowadzenie dla gdańszczan uzyskał w 4 minucie Kobryń, wyrównał w 82 minucie Pałach. Niestety minutę później Karczewski dał zwycięstwo gościom. Śląsk zajmuje V miejsce w tabeli.

Skład Śląska: Mynarski - Poprawa, Matuszewski, Karykowski, Kierkiewicz, Sztylka (46. Pałach), Pałaszewski, Łyszczarz, Radon (46. Bergier), Fiks (70' Kuśnierz), Czerwiński.

Juniorzy starsi WKSS Śląsk (DLJ, trener Król) wygrali z Lechią Dzierżoniów 6:1 (2:0). Gole strzelali: Fryczkowski, Tylki,Garncarek, Rosiński, Płóciennik, Tryba. Śląsk zakończył rundę tuż za podium.
Skład Śląska: Banach (46 Radosz)- Niedziałkowski (65 Tryba), Mikuś (70 Stanisławek), Kamiński, Moskwa – Tylki, Garncarek, Pikulicki (65 Kazanecki) – Goździewki, Fryczkowski (70 Rosiński), Płóciennik).

Juniorzy młodsi WKS Śląsk (DLJM, trener Maligranda) wygrali z Lechią Dzierżoniów 6:0 (3:0). Gole padały po strzałach Jędryczki 2 oraz Bialika, Mularczyka, Jasińskiego i samobójczym, Śląsk zakończył rundę na V miejscu
Skład Śląska: Rak (41 Czapran) – Zawadzki (41 Jędryczka), Błoński, Supranonek, Kamraj, Mularczyk, Jasiński, Mokrzycki (41 Aramowicz), Kotleszka, Bialik, trener Dzigoński).

Juniorzy starsi WKS Sląsk (OLS trener Dzigoński) pokonali Widawę Kiełczów 5:0 (5;0) i z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli. 3 gole strzelił Kurasiewicz, 2 Mikołajczak.
Skład Śląska: K.Tatko (60' K.Jaremko) - P.Bojdoł, K.Czarnecki, P.Piekarczyk, M.Marszałek - A.Gębarzewski, J.Szymczak, A.Przybycień - I.Mikołajczak, M.Kurasiewicz (60' E.Szczepański), Ł.Wojdon (60' R.Wyrwa)

Juniorzy młodsi WKS Śląsk (OLJM, trener Kamiński) pokonali SKS Głuchów Górny 7:2 (2:1). Bramki: Oskar Lobka (9`,13`,73`),Michał Derwich (66`,76`),Krystian Kluszczyński (79`),Kamil Augustyn (80`). Śląsk zakończył rundę jesienną na III miejscu.
Skład Śląska: Lupa, Czanomski, Barański, Pająk, Murawski,Froń, Kluszczyński, Lobka, Połomka, Szandrocho, Zdanewicz oraz Augustyn, Badowski,, Derwich, Malatyński, Śmiałek i Wilk.

W tej samej lidze WKS Śląsk (trener Krupa) zremisował w Sycowie z Pogonią i zajmuje VII miejsce w lidze.